دلیسیوم (Delysium)؛ سفری به دنیای هوش مصنوعی با توکن AGI

تاریخ انتشار: 23 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  10 دقیقه
دلیسیوم و ارز AGI چیست؟

هوش مصنوعی (AI) سال‌هاست که وجود دارد، اما پس از راه‌اندازی چت جی پی تی (ChatGPT) بود که توجه بیشتری را به خود جلب کرد. این راه‌اندازی همچنین جرقه رونق هوش مصنوعی را زد و باعث شد تا انبوهی از پروژه‌های هوش مصنوعی محبوبیت بیشتری پیدا کنند. حالا، یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های هوش مصنوعی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، دلیسیوم (Delysium) است. در دلیسیوم، کاربران می‌توانند یک دنیای باز را کاوش کنند، با موجودیت‌های مجازی هوش مصنوعی تعامل داشته باشند و ارز AGI به دست آورند.

با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد ماهیت Delysium و اینکه چگونه می‌توانید سفر خود را به دنیای هوش مصنوعی آغاز کنید، بیاموزیم.

دلیسیوم چیست؟

پروژه دلیسیوم (Delysium) در حال ساخت جامعه مجازی مجهز به هوش مصنوعی با توکن اختصاصی خود با نام AGI است. این پروژه در نظر دارد ۱ میلیارد انسان و ۱۰۰ میلیارد موجودیت مجازی هوش مصنوعی را بر روی بلاک چین گردهم آورد. این پروژه اولین بازی با کیفیت سطح AAA است که در فروشگاه بازی‌های Epic Games Store لیست شده است.

پروژه دلیسیوم

Delysium با فضایی جهان-باز، تجربه بازی چندنفره آنلاین انبوهی (MMO) را ارائه می‌دهد. در این بازی، بازیکنان می‌توانند یار مجازی و شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) با هوش مصنوعی را به صورت شخصی‌سازی‌شده خلق کنند تا در ماجراهای مختلف، بازی‌ها، جوامع، پلتفرم‌های رسانه‌ای و موارد دیگر به آن‌ها ملحق شوند. بازیکنان قادر خواهند بود شخصیت و توانایی‌های موجودیت مجازی هوش مصنوعی خود را شکل داده و تکامل بخشند. همچنین از طریق مکالمات طبیعی با آن‌ها تعامل داشته باشند تا رمزارزها را بشناسند، به راحتی به تریدینگ دارایی بپردازند، فرصت‌های پرسود را کشف کنند و با هشدارهای ریسک، یک قدم جلوتر از دیگران باشند.

این جامعه مجازی مجهز به هوش مصنوعی، با ظهور صنعت نشر غیرمتمرکز بازی (DGP) شکوفا خواهد شد و مجموعه‌ای از بازی‌های منحصر به فرد با اقتصاد توکن اختصاصی (توکنومیک) و دارایی‌های هیجان‌انگیز روی زنجیره (مانند NFT و توکن‌ها) را معرفی می‌کند.

rct AI چیست؟

rct AI شرکتی است که در ارائه راه‌حل‌های هوش مصنوعی برای پروژه‌های بازی‌سازی تخصص دارد. این شرکت با الگوریتم «جعبه‌ی آشوب (Chaos Box)» خود از سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده راه‌حل‌های هوش مصنوعی مانند OpenAI و Inworld AI متمایز می‌شود.

الگوریتم جعبه آشوب از یادگیری تقویتی عمیق (Deep Reinforcement Learning) برای خلق تجربیات بازی فراگیر و بی‌سابقه‌ای استفاده می‌کند. حالا چه ارتباطی بین rct AI و Delysium وجود دارد؟

دلیسیوم در یک مشارکت راهبردی با rct AI قرار دارد و الگوریتم جعبه آشوب این شرکت می‌تواند به طور خودکار موجودیت‌های مجازی هوش مصنوعی واقع‌گرایانه (که همان شخصیت‌های غیرقابل بازی یا NPC هستند) و خطوط داستانی را در بازی‌ها تولید کند.

الگوریتم جعبه آشوب تجربه تعاملی بی‌نظیری را برای بازیکنان Delysium رقم می‌زند که با واقعیت برابری می‌کند. با استفاده از یادگیری تقویتی عمیق، قابلیت‌های تحلیلی این الگوریتم، رفتارهای نوظهور و مبتکرانه‌ای را در شخصیت‌ها بدون نیاز به اسکریپت‌های از پیش تعریف‌شده ارائه می‌دهد. واکنش‌های پویا و منحصربه‌فرد آن‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا  احتمالات هیجان‌انگیزی را که توسط هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند، کشف کنند و هر بار که بازی می‌کنند، در دنیایی کاملاً جدید غوطه‌ور شوند.

معرفی ارز AGI

ارز AGI که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است، توکن اصلی پلتفرم دلیسیوم به شمار می‌رود. شما می‌توانید با استیک کردن (قفل کردن) توکن‌هایتان یا خرید آن‌ها از صرافی‌هایی مثل بیت پین، AGI به دست آورید.

AGI در موارد زیر کاربرد دارد:

 • رأی‌دهی برای پیشنهادات جهت بهبود اکوسیستم Delysium
 • معامله در بازار آزاد
 • خریداری دارایی‌های درون بازی
 • پرداخت حق ورود برای تجربیات خلاقانه‌ی بازی
 • استیک کردن برای کسب توکن‌های AGI بیشتر و دریافت پاداش‌هایی که توسط DMOها تعیین می‌شود.

بنیانگذاران ارز دلیسیوم

دلیسیوم و ارز AGI موفق به تشکیل یک تیم تولید بازی‌های واقعیت افزوده (AAR) با سطح جهانی شده که هم بخش تحقیق و توسعه (R&D) و هم بخش طراحی هنری را در بر می‌گیرد. اعضای این تیم عبارت‌اند از:

 • مدیر اجرایی: بو (Bo)، سابقه‌ای تقریباً ۸ ساله در Riot، به عنوان رهبر تولید Riot چین را دارد.
 • تیم تولید: علاوه بر بو، چندین فرد باتجربه و پیشکسوت صنعت بازی از شرکت‌های یوبی‌سافت، الکترونیک آرتز (EA)، اسکاپلی (Scopely)، کابام (Kabam)، می‌سولا (Msolla) و غیره نیز در تیم تولید حضور دارند. این افراد به طور خاص در زمینه تولید بازی‌های واقعیت افزوده، تجربه بسیار بالایی دارند.
 • تیم تحقیق و توسعه: اعضای تیم تحقیق و توسعه دلیسیوم نیز سال‌ها با یکدیگر همکاری داشته‌اند. همه مهندسان برجسته این تیم به طور میانگین بیش از ۱۰ سال سابقه کار در صنعت بازی، به ویژه در تولید بازی‌های چندنفره‌ی آنلاین انبوه و واقعیت افزوده را دارند.

همانطور که می‌بینید، Delysium تیمی متشکل از افراد باتجربه و حرفه‌ای در صنعت بازی را گردهم آورده است که در زمینه تولید بازی‌های واقعیت افزوده و همچنین تحقیق و توسعه مرتبط با آن، از دانش و سابقه‌ی درخشانی برخوردار هستند.

هدف ارز دیجیتال ای جی آی

دلیسیوم به چندین مشکل در حوزه هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین رسیدگی می‌کند که تمرکز اصلی آن بر امنیت، مقیاس‌پذیری، غیرمتمرکزسازی و ارتباط کارآمد در شبکه‌های ایجنت‌های هوش مصنوعی است.

توکنومیکس AGI

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  ارز Delysium چگونه کار می‌کند؟

  دلیسیوم از طریق چارچوبی پیچیده کار می‌کند که کارکرد و تعامل کارآمد ایجنت‌های هوش مصنوعی (AI Agents) را تضمین می‌کند. هسته این چارچوب، لایه ارتباطی است که با نام «لایه بنیادین» نیز شناخته می‌شود. این لایه مقیاس‌پذیری و برقراری ارتباطی بدون مشکل بین ایجنت‌های هوش مصنوعی را فراهم می‌کند.

  لایه ارتباطی همچنین اطمینان حاصل می‌کند که تبادل داده‌ها و هماهنگی بین ایجنت‌ها به صورت لحظه‌ای انجام گیرد و بدین ترتیب، عملکرد شبکه روان و کارآمد باشد.

  لایه بلاک چین با فراهم کردن یک بستر امن و شفاف برای ایجنت‌های هوش مصنوعی، بعد دیگری به قابلیت‌های Delysium می‌افزاید. این لایه از طریق سازوکارهای اجماع، حکمرانی را تسهیل کرده و مدیریت مؤثر منابع را تضمین می‌کند. این لایه همچنین انطباق با پروتکل‌های شبکه و ارزش‌های انسانی را مهم دانسته و نقشی اساسی در حفظ یکپارچگی و ثبات شبکه ایفا می‌کند.

  علاوه بر این لایه‌ها، دلیسیوم اجزایی مانند «تأیید هویت» و «قراردادهای هوشمند» را برای تضمین پاسخگویی و کنترل دسترسی در شبکه خود ادغام کرده است. به هر ایجنت هوش مصنوعی یک شناسه‌ی منحصربه‌فرد (Agent ID) اختصاص داده می‌شود و قراردادهای هوشمند (توافقات اجراشده توسط بلاک چین) قوانین تعامل بین ایجنت‌ها را مشخص می‌کنند.

  طراحی شبکه بر قابلیت ارتقا تمرکز دارد و به این ترتیب امکان تکامل مداوم و به‌روزرسانی رفتارها و پروتکل‌ها را بدون وقفه در عملیات فعلی فراهم می‌آورد. این قابلیت تضمین می‌کند که سیستم سازگار و به‌روز باقی بماند.

  ویژگی‌های ارز دیجیتال AGI

  ارز دیجیتال AGI و پروژه دلیسیوم به عنوان یک پروژه گیمینگ و بازی دارای ویژگی‌های متعددی است. در زیر مهم‌ترین آن‌ها را مطرح می‌کنیم.

  گیم‌پلی

  در حال حاضر، Delysium یک مود اصلی بازی به نام بتل رویال (حالت همه علیه همه یا PvP) را برای بازیکنان ارائه می‌دهد. به عنوان یک بازیکن، شما باید با دو نفر دیگر متحد شوید تا یک تیم سه نفره تشکیل دهید. سپس هفت تیم با یکدیگر رقابت می‌کنند و آخرین تیمی که باقی می‌ماند، برنده می‌شود.

  در طول بازی، شما باید با هم‌تیمی‌های خود برای جمع‌آوری سلاح، مهمات، زره، لوازم جانبی، کیت‌های پزشکی و موارد دیگر همکاری کنید. در عین حال، باید سعی کنید در محدوده‌ی بازی باقی بمانید که به طور مداوم با گذشت زمان کوچک می‌شود. با جمع‌آوری غنائم با توکن‌ها، NFTها یا سایر منابع درون بازی، رتبه خود را بالا ببرید.

  در پایان بازی، پس از اتمام فصل، با توجه به رتبه‌ای که به دست آورده‌اید، امتیاز رده‌بندی شما افزایش می‌یابد و پاداش‌های منحصر به فردی را دریافت می‌کنید.

  اگر کنجکاو هستید که آیا گیم‌پلی‌های دیگری در دسترس است، خوشحال خواهید شد که بدانید سه تجربه دیگر وجود دارد که به طور منظم تحت تجربیات گیم‌پلی خلاقانه از همکاری DMOها با تیم دلیسیوم راه‌اندازی خواهد شد. این سه تجربه عبارتند از:

  • بتل رویال (تجربه پولی): این بتل رویال با حالت اصلی بازی که قبلا ذکر شد متفاوت است؛ زیرا بازیکنان برای شرکت در آن باید یک حق ورود پرداخت کنند. مبلغ حق ورود توسط DMOها تعیین می‌شود. شما بر اساس رتبه‌هایی که در مسابقه نهایی یا فصل به دست می‌آورید، جعبه‌های غنیمت دریافت خواهید کرد و می‌توانید انتظار داشته باشید که در این جعبه‌ها توکن، NFT، دارایی‌های درون بازی و موارد دیگر را پیدا کنید.
  • رویال معمولی (تجربه رایگان): رویال معمولی یک تجربه رایگان است که همه بازیکنان می‌توانند در آن شرکت کنند. با‌این‌حال، بر اساس رتبه‌بندی خود هیچ پاداشی دریافت نخواهید کرد. در عوض، بعد از انجام تعداد مشخصی بازی در هر روز، بلیط دریافت می‌کنید. هر یک از این بلیط‌ها را می‌توان با شانسی برای ورود به بتل رویال پولی تعویض کرد.
  • آرنا رویال (تجربه پولی): مشابه با بتل رویال پولی، آرنا رویال نیز نیازمند پرداخت حق ورودی است که مبلغ آن توسط DMOها تعیین می‌شود. حق ورودی جمع‌آوری‌شده در پایان بازی بر اساس رتبه‌بندی و عملکرد شما بین بازیکنان توزیع می‌شود.

  موجودیت‌های مجازی هوش مصنوعی

  موجودیت‌های مجازی هوش مصنوعی هسته‌ی اصلی دلیسیوم و ارز AGI هستند. این موجودیت‌های کامل که دارای حق مالکیت خصوصی هستند، می‌توانند درست مانند بازیکنان انسانی از حالت‌های بازی لذت برده و درآمد کسب کنند.

  بازی بلاک چینی دلیسیوم

  آن‌ها با پشتیبانی از یک سیستم عصبی جامع که همه چیز را از مکالمات تا رفتار (با تشکر از یادگیری تقویتی عمیق) پوشش می‌دهد، تمام تلاش خود را برای موفقیت خود و همچنین ارتقای رفاه در سراسر این محیط انجام می‌دهند. این موجودیت‌ها عبارت‌اند از سیستم مکالمه، سیستم رفتار، سیستم قوانین و اسکریپت‌ها و سیستم متن به گفتار.

  اپراتور چند وجهی دلیسیوم (DMO)

  Delysium Multiverse از جهان‌های متعدد و رایگان بازی Delysium تشکیل شده است که هر کدام از این جهان‌ها توسط یک دیلیشیوم مالتی‌ورس اوپراتور (DMO) اداره می‌شود. این محیط‌های خاص بازی با داشتن لایه انگیزشی زنجیره‌ای (OIL) بی‌نظیر، تنوع بی‌سابقه‌ای را به بازیکنان ارائه داده و با کاوش در این گستره وسیع، به آن‌ها پاداش می‌دهند.

  برای اینکه یک DMO شوید، باید یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) مجوز مالتی‌ورس دلیسیوم (DML) را در اختیار داشته باشید. بازیکنانی که با استفاده از کیف پول ارائه‌شده توسط DMO وارد بازی می‌شوند، هویت انحصاری DMO را دریافت خواهند کرد.

  دارندگان DML به عنوان DMO، این قدرت را دارند که بازیکنان را برای رفتارها و عملکرد آن‌ها در بازی با مشوق‌های زنجیره‌ای سفارشی‌سازی‌شده، از جمله توکن‌های مثلی، NFT، دارایی‌های لایه ۱ یا لایه ۲ و حتی استیبل کوین‌ها، پاداش دهند.

  تیم دلیسیوم همچنین مشتاق است تا با ارائه مجموعه‌ای گسترده از منابع، از ابزارهای ساخت محتوای بازی تا ابزارهای کسب درآمد، به ایجاد یک تجربه بازی شخصی‌سازی‌شده‌تر برای بازیکنان کمک کند. این دو نیروی محرکه با هم زمینه‌ای قدرتمند برای خلق تجربیات کاربری منحصر به فرد ایجاد می‌کنند که بازیکنان را در سطوح مختلف درگیر بازی نگه می‌دارد.

  دیلیشیوم مالتی‌ورس اکسلریتور (DMA)

  تیم دلیسیوم یک سیستم همکاری و انگیزشی انقلابی ایجاد کرده است که از ارزش‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی (ESG) برای پشتیبانی از ساختار نشر غیرمتمرکز بازی‌های خود استفاده می‌کند. کاربران با استیک کردن توکن AGI می‌توانند به DMOها رأی بدهند تا به رونق در سراسر جهان‌های Delysium کمک کنند. در ازای این رأی، آن‌ها با مشوق‌های اکوسیستمی که بخشی از درآمد حاصل از DMOها است، پاداش دریافت می‌کنند. این مشوق‌ها شامل مواردی مانند پاداش روزانه ارز AGI، افزایش پاداش‌های استیکینگ و همچنین پاداش‌های اضافی است که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند اولویت دسترسی به عرضه‌های NFT در سراسر جهان‌های دلیییوم را به دست آورند.

  برای کسانی که خواهان تأثیرگذاری بیشتر بر سرنوشت دنیای منتخب خود هستند، برنامه دیلیسیوم مالتی‌ورس اکسلریتور (DMA) به کاربران امکان می‌دهد تا با افزایش قدرت رأی‌دهی، بر رونق هر جهان تأثیر بگذارند. در ازای این کار، آن‌ها مشوق‌های بیشتری دریافت خواهند کرد. تمام انگیزه‌بخشی‌ها در این چارچوب جدیدِ نشر غیرمتمرکز بازی (DGP)، بر اساس اصول مبتنی بر عدالت طراحی شده است.

  دلیسیوم برای ایجاد یک اکوسیستم متعادل با تمرکز بر مشوق‌های عادلانه و حکمرانی کارآمد، ساختار نوآورانه نشر غیرمتمرکز بازی را با استفاده از دو سیستم مجزا (DMO و DMA) پیاده‌سازی کرده است.

  بازار NFT

  بازیکنانی که علاقه‌مند به ارتقای دارایی‌های درون بازی خود هستند، می‌توانند برای خرید NFT شامل اسلحه، لباس و اقلام کلکسیونی به بازار NFT دلیسیوم دسترسی پیدا کنند. همچنین در آینده نزدیک، امکان خرید و فروش دارایی‌هایی مانند بدن‌های سایبری و بلیت‌های نبرد نیز فراهم خواهد شد.

  آینده ارز دیجیتال ای جی آی (دلیسیوم) چگونه پیش بینی می‌شود؟

  دلیسیوم، با پشتیبانی از سیستم عامل هوش مصنوعی وب۳ به نام «لوسی» و مشارکت راهبردی با شرکت rct AI در زمینه راه‌حل‌های هوش مصنوعی، قطعاً یک پروژه ارز دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

  مشخصات ارز ای جی آی
  نام دلیسیوم (Delysium)
  نماد AGI
  نوع توکن حاکمیتی
  بلاک چین اتریوم
  عرضه کل 100,000,000
  سایت پروژه https://gitcoin.co/

  توکن‌های AGI یک ارز دیجیتال منحصربه‌فرد هستند که به طور خاص برای استفاده در پلتفرم بازی دلیسیوم طراحی شده‌اند. این توکن‌ها عمدتاً به عنوان پاداش برای تکمیل وظایف درون بازی و تراکنش بین بازیکنان استفاده می‌شوند. این ویژگی، AGI را به یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب برای کسانی که به دنبال استفاده از محبوبیت روزافزون دلیسیوم و فناوری‌های هوش مصنوعی آن هستند، تبدیل می‌کند.

  علاوه‌براین، سرمایه‌گذاران باید بدانند که تیم پشت Delysium متشکل از متخصصان تولید بازی‌های AAA در سطح جهانی است. این افراد دارای مهارت‌های لازم در بخش تحقیق و توسعه و طراحی هنری هستند. آن‌ها سال‌ها تجربه در این زمینه دارند و بسیاری از آن‌ها سابقه کار در شرکت‌هایی مطرح را دارند. همچنین، Delysium از سوی شرکت‌های معتبر دیگری مانند آرکت هوش مصنوعی (rct AI) و دترنس (Deterrence)، ایمیوتابل ایکس (Immutable X)، پالیگان (Polygon)، گلکسی اینتراکتیو (Galaxy Interactive)، ریپابلیک کریپتو (Republic Crypto) و وای کامبینیتر (Y Combinator) مورد حمایت قرار گرفته است.

  به طور کلی، توکن‌های AGI یک فرصت سرمایه‌گذاری مهیج برای کسانی است که می‌خواهند از محبوبیت روزافزون پلتفرم بازی مبتنی بر هوش مصنوعی دلیسیوم، کسب سود کنند. از این رو انتظار می‌رود آینده خوبی در انتظار این ارز دیجیتال باشد. اگرچه دنیای کریپتوکارنسی پر از نوسانات است و نمی‌توان نسخه قطعی برای هیچ رمزارزی پیچید؛ بنابراین، همواره باید با تکیه بر تحقیق و بررسی خود تصمیمات معاملاتی خود را بگیرید.

  بهترین کیف پول برای نگهداری ارز دلیسیوم چیست؟

  ازآنجایی‌که ارز AGI مبتنی بر استاندارد ERC-20 بوده و روی بلاک چین اتریوم قرار دارد، کلیه کیف پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری ارز ای جی آی مناسب‌اند؛ اما معروف‌ترین کیف پول AGI عبارت است از:

  • تراست والت: محبوب، رابط کاربری ساده، پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال، امکان اتصال به صرافی‌های غیرمتمرکز
  • متامسک: کیف پولی رایج، امن، پشتیبانی از توکن‌های ERC-20، امکان اتصال به dApps
  • کوینومی: امن، رابط کاربری آسان، پشتیبانی از چندین بلاک چین، امکان تبادل ارز دیجیتال
  • لجر: امن‌ترین گزینه، پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال، رابط کاربری ساده
  • ترزور: امن و قابل اعتماد، پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال، رابط کاربری آسان

  در صورتی که ارز دیجیتال AGI را از صرافی بیت پین خریداری کنید، می‌توانید این رمزارز را در کیف پول اختصاصی بیت پین نیز نگهداری کنید. با این کار، فروش این رمزارز یا تبدیل آن به ارزهای دیگر بسیار آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

  از کجا ارز دیجیتال دلیسیوم (AGI) بخریم؟

  ارز AGI را می‌توانید از صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی خریداری کنید. با این که تعداد صرافی‌های زیادی این رمزارز را لیست کرده‌اند، بهترین صرافی برای خرید ارز AGI، صرافی ارز دیجیتال بیت پین است. این صرافی، امنیت، سادگی و پرداخت کارمزد کم را به ارمغان آورده و بستر مناسبی را برای فعالیت تریدرهای مبتدی و حرفه‌ای فراهم می‌کند. شما می‌توانید با پول ریال خود از این صرافی خرید کرده و در کیف پول اختصاصی آن نیز ذخیره کنید. همچنین بعد از خرید می‌توانید آن را به کیف پول اختصاصی خود انتقال دهید.

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  هاروست فایننس (Harvest Finance): ایجاد بازدهی سرمایه در حوزه دیفای

  امور غیرمتمرکز یا همان دیفای در دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت ...

  آشنایی با پلتفرم سیویک (CVC)؛ ارائه‌دهنده احراز هویت در دنیای دیجیتال

  حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی افراد و بی‌ثباتی در سیستم‌های م ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر