تحلیل جامع بیت کوین و ارزهای دیجیتال: چگونه گاوها دوباره بر بازار مسلط خواهند شد؟

توسط مبین حسینی
|
11 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
تحلیل جامع بیت کوین و ارزهای دیجیتال: چگونه گاوها دوباره بر بازار مسلط خواهند شد؟

در سه هفته گذشته بازار روندی کاملاً نزولی داشته است؛ اما با رسیدن قیمت بیت کوین به سطح کلیدی 25,000 دلار و تست مجدد آن، کمی از مومنتوم ریزشی بیت کوین کاسته شد. اگرچه نمودار هفتگی نشان می‌دهد که هنوز روند صعودی نقض نشده است؛ اما واضح است که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند.

در این تحلیل با بررسی نمودار تکنیکال و داده‌های آنچین بررسی خواهیم کرد که چگونه گاوها دوباره بر بازار تسلط پیدا خواهند کرد. همچنین در انتها به بررسی بهترین آلت کوین هفته نیز خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

Newslatter Vector

دریافت مطالب اختصاصی در خبرنامه بیت پین

  Newslatter avatar شما هم به جمع ۲۴۰۰۰ نفری خبرنامه ما بپیوندید.

  تحلیل آن چین بیت کوین

  شاخص Taker Buy/Sell Ratio که به بررسی احساسات در بازار مشتقات می‌پردازد، نشان می‌دهد که احساسات منفی بر بازار غالب است. زمانی می‌توان به شکل‌گیری یک روند صعودی امیدوار بود که این شاخص به بالای 1 و در بهترین حالت 1.02 نفوذ کند. اگر نگاهی عمیق‌تر به این شاخص داشته باشیم متوجه خواهیم شد که پیش از سقوط بازار در اواسط آگوست، این شاخص به پایین‌ترین سطح خود در سال 2023 رسیده است (مستطیل قرمز)؛ بنابراین بررسی دقیق این شاخص و مقایسه سطوح آن در روندهای مختلف، می‌تواند نگاه عمیق‌تری از وضعیت موجود در اختیار فعالین بازار قرار دهد.

  تحلیل آن چین بیت کوین

  در آخرین تحلیل هفتگی به واریز گسترده بیت کوین به صرافی‌ها از طرف نهنگ‌ها اشاره کردیم. شاخص Exchange Whale Ratio همچنان صعودی است و این‌طور تفسیر می‌شود که 10 واریز بزرگ به صرافی‌ها – مخصوصاً بایننس – نسبت به کل واریزی به صرافی‌ها، در حال رشد است. این اغلب به عنوان فعالیت گسترده نهنگ‌ها تعبیر می‌شود.

  تحلیل آن چین بیت کوین

  بهترین آلت کوین در هفته گذشته

  آپدیت‌های منتشر شده از کیف پول تلگرام و پیشرفت‌هایی که در پروژه تون کوین (TON) رخ داده است، باعث شد این آلت کوین بهترین عملکرد را در 7 روز گذشته در بین سایرین ثبت کند. داده‌های CMC نشان می‌دهد که قیمت تون کوین در این بازه زمانی نزدیک به 35 رشد داشته است که با توجه به افزایش احساسات صعودی در بازار، رقمی قابل توجه است.

  تحلیل تکنیکال تون کوین

  البته روند صعودی TON از ابتدای آگوست شروع شده بود و ماهی هیجان‌انگیز را برای سرمایه‌گذاران آن رقم زد. هنوز نشانه نزولی در نمودار قیمت دیده نمی‌شود و روند صعودی قدرتمند باقی مانده است.

  توجه به این نکته مهم است که قیمت در حال حاضر به مقاومت روانی استاتیک خود در 2 دلار رسیده است که در ماه می از آن ریجکت شد. در این صورت ممکن است اصلاحی تا حوالی 1.7 دلار در نمودار دیده شود. اگر گاوها بتوانند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند می‌توان امیدوار بود که روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود.

  بدترین آلت کوین‌های هفته گذشته

  بدترین آلت کوین‌های هفته گذشته

  رویدادهای کلان اقتصادی

  هفته آینده، یک هفته معاملاتی کوتاه خواهد بود و بازار سهام ایالات متحده برای روز کارگر در روز دوشنبه بسته است. با توجه به اینکه درآمد اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های S&P 500 گزارش شده است، انتظار می‌رود که هفته‌ای نسبتاً آرام باشد.

  در این هفته نظرسنجی PMI از S&P Global (روز چهارشنبه) و موسسه مدیریت عرضه (ISM) و نرخ تورم چین (روز شنبه هفته آینده) را خواهیم داشت.

  4.9/5 - (8 امتیاز)
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. مصطفی ملکی
   مصطفی ملکی | 15 شهریور 1402

   بیت پین خیلی عالی هستش.

  2. Reza Nikbakht
   Reza Nikbakht | 13 شهریور 1402

   مثل همیشه تحلیل های جذاب و روان

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 14 شهریور 1402

    سلام رضا عزیز
    ممنون از توجه شما 💚
    موفق و پرسود باشید.