اخبار هفتگی بازار ارز دیجیتال (۱۵ تیر)

تاریخ انتشار: 15 تیر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 28 آبان 1402
زمان مطالعه:  11 دقیقه
اخبار هفتگی بازار ارز دیجیتال (۱۵ تیر)

 

اختراع ارز دیجیتال یکی از مهمترین اختراعات تاریخ است که زندگی بشر را دگرگون ساخت. امروزه بازار ارز دیجیتال به‌شدت داغ شده و رمزارزها جایگاه بالایی در بازار سرمایه بین‌المللی بدست آورده‌اند. همین موضوع باعث شده تا هرهفته اخبار جذاب مختلفی منتشر شود. شما می‌توانید مهم‌ترین اخبار بازار ارزهای دیجیتال را سه‌شنبه هر هفته از بخش گزارش هفتگی آکادمی صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین مطالعه کنید تا در جریان اتفاقات این بازار پرچالش قرار بگیرید.

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در یک نظرسنجی که اخیراً CNBC از گروهی از مدیران پرتفوی و استراتژیست‌های سهام به عمل آورد، تنها ۶٪ از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند که تا پایان سال جاری بیت کوین (BTC) به ۶۰۰۰۰ دلار بازگردد. حدود ۴۴٪ از شرکت‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند بیت‌کوین تا پایان امسال زیر ۳۰۰۰۰ دلار باقی می‌ماند. از تعداد شرکت‌کنندگان باقی‌مانده، ۲۵٪ انتظار دارند که روند بهبود قیمت بیت کوین به ۴۵۰۰۰ دلار برسد و ۲۵٪ بقیه پیش‌بینی می‌کنند که این ارز امسال تراز ۵۵۰۰۰ را تاچ می‌کند.

آنچه به وضوح از نتایج این نظرسنجی قابل استنباط است، این است که احساسات منفی همچنان بر بازار حاکم هستند. هرچند، سرکوب‌های اخیر استخراج‌کنندگان ارزهای رمزپایه توسط چینی‌ها یا اقدامات نظارتی آنها هنوز نتوانسته است مرحله بعدی روند نزولی بیت کوین را تحریک کند. این نشان می‌دهد که نه تنها شرایط موجود باعث وحشت سرمایه‌گذاران نشده است بلکه بسیاری از آنها سعی می‌کنند از این آب گل‌آلود به خوبی ماهی بگیرند!

ویلی وو تحلیلگر برجسته حوزه ارزهای رمزپایه اخیراً در گفتگویی که در پادکست What Bitcoin Did داشت، گفت که هودل کننده‌های بلندمدتی که اوایل سال جاری بیت‌کوین خود را فروخته بودند کم‌کم در سطوح پایین‌تر قیمت دوباره به انباشت این دارایی روی آورده‌اند. و اضافه کرد که داده‌های موجود نشان می‌دهد که اوضاع بیت‌کوین در حال بهبود است.

به گزارش سایت خبری The Street، صندوق پوشش ریسک Point72 Asset Management متعلق به میلیاردر معروف، استیون کوهن، برای ورود به حوزه رمزنگاری به‌دنبال استخدام یک متخصص در بخش رمزنگاری خود است. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران نهادی، افت قیمت فعلی را به‌عنوان یک فرصت برای ورود به این بخش غنیمت شمرده‌اند.

با توجه به بهبود نسبی مشاهده‌شده در بازارهای رمزنگاری، در ادامه این مطلب نمودارهای پنج ارز رمزپایه برتری که این هفته در این مسیر صعودی پیش‌قدم هستند را بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال BTC/USDT

طی چند روز گذشته بیت‌کوین در محدوده ۳۱۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱٫۶۷ دلار در حال تحکیم بوده است. پس‌ازاینکه خرس‌ها نتوانستند روزهای ۲۲ و ۲۶ ژوئن (۱ و ۵ تیر) قیمت را زیر حمایت این بازه حفظ کنند، گاوها وارد عمل شدند و اکنون برای بهبود بخشیدن به قیمت این ارز رمزپایه پیشرو تلاش می‌کنند.

گاوها توانستند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۹۹۳ دلار) برسانند؛ اکنون نیز تلاش خواهند کرد قیمت را به سمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۶۵۹۷ دلار) سوق دهند. واگرایی مثبت در شاخص مقاومت نسبی نشان می‌دهد که مومنتوم صعودی این ارز ممکن است در حال افزایش باشد.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند تا سطح مقاومتی بالاسری در تراز ۴۱۳۳۰ دلار و سپس ۴۲۴۵۱،۶۷ دلار افزایش یابد. البته احتمالاً خرس‌ها باقدرت از این منطقه دفاع می‌کنند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز حرکات خود درون این بازه محدود را برای چند روز دیگر ادامه دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه پایین بیاید و به زیر ۳۲۷۰۰ دلار برسد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر ۳۱۰۰۰ دلار بکشانند. در صورت موفقیت آنها، توقف بعدی می‌تواند در حمایت مهم ۲۸۰۰۰ دلاری باشد.

نمودار ۴ ساعته، شکل‌گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می‌دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۳۶۶۷۰ دلار تکمیل می‌شود. اگر گاوها موفق به این کار شوند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند تا مرز ۴۱۰۰۰ دلار و سپس تا هدف الگوی ۴۴۵۳۵ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۳۶۶۷۰ دلار کاهش یابد، خرس‌ها سعی می‌کنند این جفت ارز را تا زیرخط روند مثلث پایین بکشند. در چنین شرایطی، این دیدگاه صعودی بی‌اعتبار شده و روند نزولی به وجود آمده می‌تواند تا رسیدن به تراز ۳۲۷۰۰ دلار و سپس ۳۱۰۰۰ دلار ادامه یابد.

ارز دیجیتال ETH/USDT

روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، قیمت اتر (ETH) بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲٫۱۹۳ دلار) شکست اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. پس از آن، روز اول جولای (۱۰ تیر) خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کشانده و سعی کردند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند.

با این حال، بازگشت شدید به سطح ۲۰۱۸٫۵۰ دلار در روز دوم جولای (۱۱ تیر) نشان داد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده و معامله گران هنگام افت قیمت برای انباشت دارایی اقدام می‌کنند. روز بعد، گاوها موفق شدند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و RSI تلاش می‌کند بالاتر از سطح ۵۲ قرار بگیرد. این تغییرات نشان‌دهنده مثبت شدن مومنتوم حرکت این ارز رمزپایه است. جفت ارز ETH/USDT می‌تواند تا خط روند نزولی صعود کند ولی در این سطح احتمالاً خرس‌ها تلاش می‌کنند این حرکت صعودی را متوقف کنند.

درصورتی‌که مومنتوم حرکت اتر بدون تغییر ادامه پیدا کند و گاوها قیمت را به سطوحی بالاتر از خط روند نزولی برسانند، این جفت ارز می‌تواند تا ۲۹۹۰٫۰۵ دلار افزایش یابد. اگر این جفت ارز از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۴۳۷ دلار) عبور کند و حمایت ۲۰۰۰ دلاری را بشکند، این دیدگاه مثبت بی‌اعتبار خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز ETH/USDT، تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می‌دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۲۲۸۰ دلار تکمیل می‌شود. هدف این مسیر صعودی، تراز ۲۸۶۰ دلار خواهد بود. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و واقع‌شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که کنترل اوضاع در دست خریداران است.

برخلاف این فرض، اگر این جفت ارز به زیر ۲۲۸۰ دلار سقوط کند، نشان خواهد داد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند و همچنان تلاش می‌کنند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند. شکست قیمت زیر سطح ۲۰۰۰ دلار می‌تواند بار دیگر شرایط را به نفع خرس‌ها تغییر دهد. سپس این جفت ارز می‌تواند حمایت بحرانی موجود در تراز ۱۷۲۸٫۷۴ دلار را مجدداً آزمایش کند.

ارز دیجیتال UNI/USDT

در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱ تیر)، قیمت یونی سوآپ (UNI) به ۱۳ دلار بازگشت و برای اولین بار از ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) به بعد، بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹٫۵۰ دلار) قرار گرفت که یک نشانه مثبت است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح شده و RSI تا نقطه میانی افزایش‌یافته است. این وضعیت نشان می‌دهد فروشندگان بار دیگر قدرت خود را بازیافته‌اند.

اکنون جفت ارز UNI/USDT می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲٫۹۹ دلار) افزایش یابد؛ جایی که خرس‌ها احتمالاً مقاومت سختی از خود نشان می‌دهند. بااین‌حال، اگر گاوها بتوانند روند نزولی بعدی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، می‌تواند نشان‌دهنده تغییر احساسات از “فروش هنگام افزایش قیمت” به “خرید هنگام افت قیمت” باشد.

این اتفاق می‌تواند با افزایش احتمال شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه همراه باشد. در چنین وضعیتی، ممکن است این جفت ارز سفر خود را به سمت مقاومت بالاسری در تراز ۳۰ دلار آغاز کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۶٫۹۳ دلار برسد، احتمالاً خرس‌ها دوباره این جفت ارز را به ۱۳ دلار خواهند کشاند.

میانگین‌های متحرک یک صلیب صعودی را تکمیل کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرارگرفته است و این به معنای برتری گاوها در کوتاه‌مدت است. اگر خریداران موفق شوند قیمت را به سمت مقاومت بالاسری در ۲۱ دلار هدایت کنند، مومنتوم این جفت ارز افزایش‌یافته و به ۲۵ دلار و سپس به ۲۷ دلار خواهد رسید.

از طرف دیگر، اگر قیمت زیر ۲۰-EMA شکسته شود، حمایت اصلی بعدی در روند نزولی ایجادشده، تراز ۱۷ دلار خواهد بود. شکسته شدن قیمت زیر این سطح نشان می‌دهد که معامله گران همچنان در سطوح بالاتر پوزیشن های شورت ایجاد می‌کنند. پس‌ازاین، ممکن است این جفت ارز تا مرز ۱۵ دلار کاهش یابد.

ارز دیجیتال ICP/USDT

پس از سقوط شارپی که قیمت Internet Computer (ICP) را از ۴۹۷٫۱۹ دلار به ۲۸٫۳۱ دلار رساند، این ارز رمزپایه تلاش کرده است کف سازی قاطعانه‌ای داشته باشد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۳ دلار) در حال مسطح شدن است و RSI در تلاش است تا از سطوح اشباع فروش خارج شود. این می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که فشار فروش کم‌کم در حال کاهش است.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۶۰ دلار برسانند، جفت ارز ICP/USDT تشکیل الگوی کف قیمت ۱-۲-۳ را تکمیل می‌کند. پس‌ازآن، می‌تواند به ۷۲٫۶۱ دلار برسد. متعاقباً، اگر گاوها کاهش بعدی قیمت را در سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، می‌تواند نشان دهد که روند صعودی جدیدی آغازشده است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۱٫۴۴ دلار سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به پایین‌ترین سطح قیمت آن در تراز ۲۸٫۳۱ دلار بکشانند. شکست قیمت زیر این منطقه حمایتی می‌تواند روند نزولی را گسترش دهد.

در نمودار ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک یک صلیب صعودی را تکمیل کرده و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دوباره به میدان بازگشته‌اند. بااین‌وجود بعید است خرس‌ها به‌راحتی تسلیم شوند و احتمالاً باقدرت از سطح ۵۲ دلار دفاع خواهند کرد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین‌های متحرک بازگردد، خرید و انباشت این دارایی در سطوح پایین‌تر قیمت را نشان می‌دهد. گاوها نیز بار دیگر سعی می‌کنند قیمت را به بالای ۵۲ دلار و سپس ۶۰ دلار برسانند.

در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند. برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۴۰ دلار سقوط کند، احتمال دارد جفت ارز ICP/USDT بار دیگر کمترین سطح قیمت خود را لمس کند.

ارز دیجیتال AAVE/USDT

روز ۲۹ ژوئن (۸ تیر) قیمت رمزارز آوه (AAVE) بالاتر از خط روند نزولی شکست؛ این اتفاق نشان داد که مومنتوم منفی حرکت آن در حال تضعیف است. خرس‌ها سعی کردند روند بهبود قیمت را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۲ دلار) متوقف کنند اما نتوانستند قیمت را تا زیرخط روند نزولی پایین بکشند. این نشان‌دهنده تمایل به خرید در سطوح پایین‌تر قیمت است.

روز سوم جولای (۱۲ تیر) گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند و به‌این‌ترتیب نشان دادند که احتمال تغییر روند حرکت وجود دارد. در مقابل، ممکن است خرس‌ها تلاش کنند حمایت قبلی موجود در تراز ۲۸۰ دلار را و به یک مقاومت مهم تبدیل کنند، اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر ۲۱۵٫۶۲ دلار برسد، احتمال شکست قیمت بالاتر از این مقاومت بالاسری زیاد است.

این اتفاق می‌تواند راه را برای یک رالی به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۲۱ دلار) و سپس ۴۰۰ دلار باز کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح و قرارگیری RSI در نزدیکی نقطه میانی نشانگر این است که گاوها سعی دارند به بازی برگردند. اگر جفت ارز AAVE/USDT از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۲۱۵٫۶۲ دلار برسد، این نمای مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد. این می‌تواند منجر به لمس مجدد پایین‌ترین سطح قیمت روز ۲۲ ژوئن (۱ تیر) یعنی ۱۷۰٫۱۰ دلار شود.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز AAVE/USDT شکل‌گیری الگوی بازگشتی کف گرد (Rounding Bottom) را نشان می‌دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت بالاسری در تراز ۲۸۰ دلار کامل می‌شود. در این وضعیت، قیمت هدف، تراز ۳۸۹،۹۰ دلار است اما ممکن است رسیدن به آن کار چندان آسانی نباشد زیرا خرس‌ها تلاش می‌کنند تا این رالی را در ۳۴۰ دلار متوقف کنند.

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش گذاشته و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان‌دهنده برتری فعلی گاوها است. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده و خریداران با هر بار کاهش قیمت دست به انباشت این دارایی می‌زنند. این فرضیه با شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر ۲۱۵٫۶۲ دلار بی‌اعتبار می‌شود.

اخبار کوتاه بازار ارز دیجیتال

۶۵۰ بانک ایالات‌متحده به‌زودی می‌توانند به ۲۴ میلیون مشتری خرید بیت کوین را ارائه دهند.

به‌عنوان بخشی از معامله، بین غول پرداخت شرکت NCR و شرکت NYDIG مدیریت دارایی‌های دیجیتال، بانک‌های محلی ازجمله First Citizens Bank مستقر در کارولینای شمالی و اتحادیه‌های اعتباری ازجمله اتحادیه اعتباری خلیج فدرال در کالیفرنیا می‌توانند به مشتریان خود تجارت رمز ارزها را از طریق برنامه‌های تلفن همراه ارائه دهند.

-صرافی Binance در انگلستان تعطیل شد

نهاد نظارت بر امور مالی انگلستان دستور توقف فعالیت بایننس در این کشور را صادر کرد.

بایننس باید تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه)، فعالیت خود در انگلستان را متوقف کند.

نهاد امور مالی بریتانیا FCA هم‌چنین به Binance دستور داده است تا اطلاعیه‌ای در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی منتشر کند که در این کشور هیچگونه فعالیت قانونی انجام نمی‌دهد.

-اپراتور بورس سهام آلمان، گروه دویچه بورس اکثر سهام Crypto Finance AG را که تجارت، ذخیره‌سازی و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری را برای مشتریان سازمانی و حرفه‌ای ارائه می‌دهد، به دست آورد.

-قدرت هش‌ریت بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح خود از ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۹ تاکنون رسید.

-پایانی برای میرچا پوپسکو؛ اسطوره بیت کوین در دریا غرق شد.

طبق گزارش‌ها، میرچا پوپسکو، از معروف‌ترین شخصیت‌های دنیای بیت کوین جان خود را ازدست‌داده است. رسانه‌های محلی کاستاریکا گزارش داده‌اند که جسد بی جان میرچا ۴۳ ساله در ساحل هرموسا در استان پونتارناس پیداشده است.

-جان کاروالیو، مجری مشهور پادکست نیز در توییتر خود با اشاره به مرگ پوپسکو و احتمال از چرخه خارج شدن مقدار بسیار زیادی بیت کوین نوشت: «پدر ماکسیمالیسم بیت کوین ممکن است مرده باشد

روزنامه‌نگاران محلی هم گزارش کرده‌اند جنازه پوپسکو در ساعات اولیه روز ۲۳ ژوئن توسط امدادگران صلیب سرخ کاستاریکا در ساحل پیداشده و تلاش آن‌ها برای نجات وی بی‌نتیجه بوده است

آقای پوپسکو سرمایه‌گذار، کارآفرین، نویسنده و محقق برجسته بیت کوین بود که یکی از نخستین پلتفرم‌های تجاری ارز دیجیتال یعنی MPEx را در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی کرد که این سرویس تحت بررسی SEC قرار گرفت و پوپسکو حاضر به همکاری با این نهاد نشد.

-رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر در توییتی عنوان کرد: بهترین زمان برای آماده شدن برای یک ریزش، قبل از ریزش هست. بزرگ‌ترین ریزش تاریخ جهان در حال آمدن است. خبر خوب این هست که بهترین زمان برای ثروتمند شدن در خلال ریزش است و خبر بد این هست که این ریزش مدت زیادی طول خواهد کشید. تا جایی که می‌توانید طلا، نقره و بیت کوین بخرید. مراقب خودتان باشید

-گری اسکیل، آلتکوین های بیشتری خریداری کرد!

با توجه به اطلاعات اخیر، Grayscale Investments، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه Barry Silbert’s Digital Currency Group به‌اختصار DCG، کوین‌های بیشتری از MANA، LPT، LINK و FIL اضافه کرده است.

-گری اسکیل (Grayscale) آلت کوین‌ های بیشتری برای تراست خریداری می‌کند!

صندوق بزرگ ارزهای دیجیتال گری اسکیل، آلت کوین های بیشتری برای اضافه کردن به تراست خود خریداری کرده است. این آلت‌کوین‌ها عبارت‌اند از MANA، LPT، FIL و LINK.

براساس داده‌های پلتفرم تجزیه‌وتحلیل Bybt، این خریدها در بیست‌وچهار ساعت گذشته انجام‌شده است.

بیشترین مقدار رمزارز خریداری‌شده با ۱۶,۷۱۰ توکن، مربوط به MANA است.

جدول موجود در وب‌سایت نشانگر این است که گری اسکیل در طول هفته گذشته و سی روز گذشته، تعداد بیشتری از این ارزهای رمزپایه را خریداری کرده است.

براساس تحلیل Bybt، میزان کل دارایی‌های رمزنگاری تحت مدیریت گری اسکیل اکنون ۵۱٫۴۱ میلیارد دلار ارزش دارد.

-آنتونی پمپلیانو در توئیتر خود نوشت:

بیت‌کوین با نزول ۲۸% سختی استخراج مواجه شد که بیشترین میزان آن در تاریخش بود.

شبکه به تولید بلوکی پس از دیگری ادامه می‌دهد.

قویترین شبکه محاسباتی جهان همچنان مقاوم، قابل پیش بینی و ایمن است.

-سلطان بیت کوین برزیل دستگیر شد

پلیس فدرال برزیل یک شبکه کلاه‌برداری ارزهای دیجیتال را که مرتکب کلاه‌برداری حدوداً ۳۰۰ میلیون دلاری شده بود، شناسایی و رئیس آن کلاودیو اولیویا (Claudio Oliveir) ملقب به سلطان بیت کوین را دستگیر کرد. اولیویرا ریاست پلتفرم بیت کوین بانکو (Bitcoin Banco) را بر عهده داشت. این پلتفرم با وعده پرداخت سودهای کلان، سرمایه هنگفتی جمع کرد و به بهانه هک شدن، این دارایی‌ها را به سرقت برد. این پلتفرم در اواخر سال ۲۰۱۹ ناپدید شدن ۷,۰۰۰ واحد بیت کوین را گزارش داد و خواهان رسیدگی مراجع قضایی به این مسئله شد که طی این کلاه‌برداری حدود ۲۰,۰۰۰ نفر متضرر شدند.

-هکرها از وب‌سایت Bitcoin.org درخواست باج کردند

بنا بر گزارش‌ها وب‌سایت Bitcoin.org هدف یک حمله DDoS شدید قرار گرفته و مهاجمان درخواست نیم واحد بیت کوین داده‌اند. این وب‌سایت اکنون در دسترس است و مشخص نیست آیا باج پرداخت شده است یا نه. این وب‌سایت که در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شده است یک منبع آموزشی محسوب می‌شود و هدف آن کمک به مردم برای کسب اطلاعات درباره بیت کوین است.

-شانزدهمین توکن سوزی بایننس‌کوین (BNB) به‌زودی محقق می‌شود

درحالی‌که CZ مدیرعامل #بایننس در حال به اشتراک‌گذاری نقاط عطف این صرافی در توییتر بود، در پاسخ به سؤال یکی از کاربران مبنی بر زمان توکن سوزی BNB گفت “توکن سوزی بعدی BNB حدفاصل ۱۵ تا ۱۸ ژوئیه انتظار می‌رود”

-بانک بارکلی انگلیس جلوی پرداخت مشتریان به Binance از طریق این بانک را می‌گیرد.

فایننشال تایمز گزارش می‌دهد، بارکلیز وام‌دهنده انگلیسی مانع پرداخت مشتریان خود به Binance می‌شود.

این بانک گفته است که این اقدام بر توانایی مشتریان در برداشت وجه از Binance تأثیری نخواهد داشت و صرفاً پرداخت به بایننس منع گردیده است.

در اواخر ماه گذشته، انگلیس اعلام کرد Binance Markets Ltd. در حال حاضر مجاز به انجام هرگونه فعالیت تنظیم‌شده بدون رضایت کتبی قبلی FCA نیست. همچنین اظهار داشت که با خاتمه کار در ۳۰ ژوئن، بزرگ‌ترین صرافی رمزنگاری جهان مجبور خواهد شد پیامی را در وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی خود به‌وضوح بیان کند که مجاز به انجام هیچ فعالیتی در انگلستان نیست.

بااین‌حال هنوز مشتریان در انگلیس از طریق Binance.com می‌توانند به صرافی دسترسی داشته باشند.

بایننس در ماه‌های اخیر با فشار نظارتی مشابهی در سراسر جهان روبرو شده است.

کارن آهنگری

کارن آهنگری

بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر