3 رمزارز پیشنهادی واچ لیست در این هفته کدام‌اند؟

تاریخ: 13 خرداد 1403
زمان مطالعه:  9 دقیقه
واچ لیست ارزهای دیجیتال بیت پین

در دنیای پرشتاب ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی روند آینده و انتخاب کوین‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. به همین خاطر تصمیم گرفته‌ایم هر هفته واچ لیستی از رمزارزهایی که پتانسیل صعود را دارند، به شما معرفی کنیم.

ما با ترکیب تحلیل فاندامنتال و تکنیکال، به بررسی این ارزهای دیجیتال می‌پردازیم و اطلاعاتی را ارائه می‌دهیم که به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه برای سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال بیت پین

در اولین واچ لیست سال 1403 به معرفی و تحلیل 3 رمزارز پرطرف‌دار در دنیای ارزهای دیجیتال می‌پردازیم که پتانسیل رشد افزایش قیمت خوبی را در میان‌مدت دارند.

بررسی فاندامنتال رمزارز رندر توکن | RNDR

رمزارز RNDR در چه حوزه‌ای از بلاک چین کار می‌کند؟

رندر یک توکن کاربردی مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است که در حوزه وب غیرمتمرکز خدمات ارائه می‌دهد. نام این توکن از رندرینگ نشئت گرفته است؛ رندرینگ فرایندی است که در آن اطلاعات مربوط به یک مدل سه بعدی، به تصویر یا ویدئویی تبدیل می‌شود و سپس توسط نرم‌افزارهای تخصصی رندر می‌شود.

در واقع، رندر توکن، یک شبکه رندرینگ توزیع شده GPU است که هدف آن اتصال نیازمندان به قدرت محاسباتی بالا و اجاره‌دهندگان آن است. هنرمندان و استودیوهایی که به قدرت محاسباتی GPU نیاز دارند می‌توانند آن را از استخراج‌کنندگانی (اپراتورهای گره) که مایل هستند قابلیت GPU خود را اجاره دهند، دریافت کنند. با مطالعه مقاله آشنایی با رندر توکن می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این رمزارز دریافت کنید.

رندر توکن روی چه شبکه‌های بلاک چینی تبادل می‌شود؟

رندر توکن را می‌توان در شبکه‌های اتریوم، پالیگان و سولانا تبادل کرد.

بررسی جامعه توکن RNDR

یک ارز دیجیتال مناسب باید یک جامعهٔ فعال و با دنبال‌کنندهٔ بالا داشته باشد تا بتواند هدف‌های خود را محقق کند. همچنین ارزش توکن پروژه را افزایش دهد. جامعه رندر در شبکه اجتماعی توییتر با دنبال‌کنندهٔ 190 هزار نفری و 9700 پست، دارای یک جامعهٔ فعال و پرشور است.

توییتر رندر توکن

بررسی خالص جریان شبکه

وقتی ورودی و خروجی پول در شبکه را بررسی کنیم باید خالص آن را در نظر بگیریم. خالص پول برابر است با ورودی – خروجی = خالص جریان که با خالص می‌توانیم ورودی یا خروجی پول به شبکه را بهتر متوجه شویم تا تحلیل‌های درست‌تری را انجام دهیم.

داده آن چین large holders netflow به خالص هولدرهای بزرگ اشاره دارد و ما این داده را در دوره 3 ماه در نظر گرفته‌ایم. در عکس زیر مشاهده می‌کنید که خالص رندر توکن به کف خالص خودش رسیده. هربار با برخورد به این کف، قیمت رندر توکن صعودی شده است، به همین دلیل احتمال می‌دهیم که طبق داده‌های گذشته از این کف خالص جریان مثبت شده و همراه با آن قیمت رندر توکن صعودی شود.

خالص جریان شبکه

بررسی همبستگی و بتا توکن رندر در تایم فریم روزانه

در تحلیل فاندامنتال همواره دو مفهوم زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • بتا (BETA): بتا ضریبی است که نشان می‌دهد یک ارز نسبت به شاخص کل (بیت‌کوین) چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با 1 به منظور ریسک هم سو با شاخص کل، ضریب بتای بزرگ‌تر از 1 به منظور پرریسک‌تر از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از 1 به منظور کم ریسک‌تر از شاخص کل است. علاوه‌براین، ضریب بتای منفی، بازده معکوس نسبت به شاخص کل را نشان می‌دهد.
 • همبستگی: همبستگی رابطه متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت همبستگی یک شاخص تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. اگر قیمت دو دارایی در یک مرحله افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند که با همبستگی 1 گزارش می‌شود. برعکس همبستگی مثبت، همبستگی 1- است، که یک رابطه معکوس را نشان می‌دهد.
همبستگی بتا نام شاخص‌ها
0.56 1.28 بیت‌کوین (BTC)
0.68 1.59 توتال 2(TOTAL2)

ضرایب همبستگی و بتای رندر:

 • همبستگی: این توکن با همبستگی پایین به همراه دو شاخص تعریف شده، دارای ریسک پایینی است. در واقع، این توکن میزان تغییر قیمت کمتری نسبت بیت کوین دارد. همچنین زمانی که قیمت بیت کوین تغییر کند، قیمت آن نسبت به دو شاخص کمتر حرکت می‌کند که همین امر موجب کاهش ریسک پرتفوی می‌شود.
 • بتا: این توکن با بتای بالای 1، توکنی با نوسانات بالاست و در شرایط خوب بازار بازده بیشتری از شاخص بازار رمزارز (یعنی بیت کوین) خواهد داد.

تحلیل تکنیکال رمزارز رندر توکن

با مشاهده و بررسی نمودار رندر در تایم فریم ۸ساعته، می‌بینیم که قیمت به اولین سطح استاتیک حمایت خود رسیده است و اکنون در روند تریدینگ رنج قرار دارد. انتظار می‌رود رندر پس از تامین نقدینگی و اصلاح به سمت حمایت‌های مشخص شده، درصورتی‌که توانایی حفظ این نواحی را داشته باشد، بتواند دوباره با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت محدوده‌های مقاومتی‌اش حرکت خود را ادامه دهد.

خرید رندر توکن

rndr

می‌توانیم چند محدوده مهم برای این رمزارز در نظر داشته باشیم. نواحی مهم مقاومتی برای رندر عبارت‌اند از:

 • سطوح عرضه و مقاومت در قیمت ۱۰.۷ ، ۱۱.۹ و ۱۲.۶ دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا واقع در قیمت ۸.۷ الی ۸.۹ دلار
 • ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت ۷.۳ الی ۷.۶ دلار
 • همچنین سایر سطوح قیمتی مهم در تصویر نمودار مشخص شده است

بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال آوالانچ  | AVAX

رمزارز AVAX در چه حوزه‌ای از بلاک چین کار می‌کند؟

آوالانچ یک بلاک چین لایه 1 است که به‌عنوان پلتفرمی برای برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (Dapps) و شبکه‌ای برای قرارگیری توکن‌ها روی این بلاک چین عمل می‌کند. همچنین یکی از رقبای اتریوم است. هدف آن پیشی‌گرفتن از اتریوم به‌عنوان یک بلاک چین محبوب در قراردادهای هوشمند است. آوالانچ قصد دارد بدون خدشه‌دار کردن قابلیت مقیاس‌پذیری بتواند 6500 تراکنش در ثانیه را تأیید کند. همچنین این پلتفرم از طریق توسعه پل‌هایی مانند بریج (Bridge) دائماً در حال بهبود قابلیت همکاری بین اکوسیستم خود و اتریوم است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله معرفی آوالانچ را در آکادمی بیت پین مطالعه کنید.

آوالانچ کوین روی چه شبکه‌های بلاک چین تبادل می‌شود؟

آوالانچ کوین را می‌توان در شبکه‌آوالانچ تبادل نمود.

بررسی جامعه آوالانچ توکن

پروژه آوالانچ با روند صعودی در شبکه اجتماعی توییتر و داشتن 1 میلیون 36 هزار دنبال‌کننده و 14200 پست، جامعهٔ بزرگ و فعالی در توییتر دارد.

نمودار دنبال کنندگان توییتر آوالانچ کوین

نمودار دنبال کنندگان توییتر آوالانچ کوین

بررسی خالص جریان شبکه

در عکس زیر همانطور که مشاهده خواهید کرد خالص پول در شبکه اندکی رنج در محدوده مثبت است که گهگاهی صعودی می‌شود. در حال حاظر خالص جریان پول به محدوده کف رسیده و انتظار می‌رود صعودی شود.

خالص جریان شبکه آوالانچ کوین

بررسی همبستگی و بتا آوالانچ کوین در تایم فریم روزانه

ضریب همبستگی و بتای آوالانچ کوین را به شرح زیر است:

همبستگی بتا نام شاخص‌ها
0.72 1.22 بیت‌کوین (BTC)
0.80 1.38 توتال 2(TOTAL2)

 

 • همبستگی: همبستگی این کوین نسبت به بیت‌کوین و توتال 2 بالا است که موجب افزایش ریسک برای سرمایه گذاران می‌شود. این کوین میزان تغییر قیمت بیشتری نسبت بیت کوین دارد. همچنین زمانی که قیمت بیت کوین تغییر کند، قیمت آن همانند دو شاخص حرکت می‌کند که همین امر موجب افزایش ریسک پرتفوی می‌شود.
 • بتا: این کوین با بتای بالای 1، نوسانات بالایی داشته و در شرایط خوب بازار بازده بیشتری از شاخص بازار رمزارز (بیت کوین) می‌دهد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آوالانچ

با نگاهی به نمودار آوالانچ (AVAX) در بازه‌ی میان‌مدت و با تایم فریم ۸ساعته، می‌بینیم که آواکس پس از روند ریزشی و اصلاحی که داشت، توانست در انتهای نمودار یک فشردگی صعودی تشکیل دهد و اکنون در حال حرکت درون این الگوی فشردگی است. درصورتی‌که آوالانچ موفق به خروج از فشردگی شود، می‌توان چند ناحیه مهم را در نظر داشت که قیمت با برخورد به آنها، روند برگشتی‌اش را آغاز کند.

خرید آوالانچ

avax

اکنون می‌توانیم چند ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت برای آواکس مشخص کنیم. این نواحی عبارت‌اند از:

 • بیس حمایت و تقاضا مهم واقع در قیمت ۲۷ الی ۳۰ دلار
 • بیس مهم مقاومت و عرضه واقع در قیمت ۴۷  الی ۵۱ دلار
 • ناحیه استاتیک مقاومت و هدف واقع در قیمت ۶۳ دلار

بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال گولم  | GLM

رمزارز GLM در چه حوزه‌ای از بلاک چین کار می‌کند؟

گولم یک ابررایانه کاملاً غیرمتمرکز (decentralized) است که به کاربران امکان می‌دهد تا منابع محاسباتی (به هر نوع سخت‌افزار یا نرم‌افزار که برای انجام محاسبات و پردازش اطلاعات استفاده شود) را از دیگران اجاره کنند که یک شبکه p2p (peer to peer) است. این یک پروژه سورس باز است که تمامی شفافیت پروژه را نشان می‌دهد و امنیت بالایی را به سرمایه‌گذار القا می‌کند. در مقاله معرفی ارز دیجیتال گولم بیشتر درباره آن صحبت کرده‌ایم.

بررسی جامعه گولم توکن

به دلیل ترند شدن حوزه هوش مصنوعی، اکثر پروژه‌های این حوزه دنبال‌کنندگان زیادی جذب کرده‌اند. به خاطر همین موضوع در عکس زیر یک روند صعودی در جامعه پروژه گولم در شبکه اجتماعی توییتر مشاهده می‌کنید.

نمودار توییتر گولم‌توکن

نمودار توییتر گولم‌توکن

بررسی خالص جریان شبکه

در عکس زیر مشاهده می‌کنید که خالص گولم توکن به کف خالص خودش رسیده. هربار با برخورد به این کف قیمت گولم توکن صعودی شده است به همین دلیل احتمال می‌دهیم که طبق داده‌های گذشته از این کف خالص جریان مثبت شده و همراه با آن قیمت گولم توکن صعودی شود.

خالص جریان شبکه گولم‌توکن

خالص جریان شبکه گولم‌توکن

بررسی همبستگی و بتا گولم توکن در تایم فریم روزانه

ضریب همبستگی و بتای گولم توکن به شرح زیر است:

همبستگی بتا نام شاخص‌ها
0.54 1.38 بیت‌کوین (BTC)
0.62 1.63 توتال 2(TOTAL2)
 • همبستگی: این توکن با همبستگی پایین و دو شاخص تعریف شده، دارای ریسک پایینی است. این توکن میزان تغییر قیمت کمتری نسبت بیت‌کوین دارد. همچنین زمانی که قیمت بیت‌کوین تغییر کند، قیمت گولم واکنش کمتری نسبت به حرکات بیت کوین و توتال2 نشان خواهد داد که موجب کاهش ریسک پرتفوی میشود.
 • بتا: این توکن با بتای بالای 1 یک توکن با نوسانات بالاست و انتظار می‌رود در شرایط خوب بازار بازده بیشتری نسبت به شاخص بازار رمزارز یعنی بیت کوین داشته باشد.

تحلیل تکنیکال رمزارز گولم | GLM

با بررسی و تحلیل نمودار گولم در تایم فریم ۸ساعته، می‌توان مشاهده کرد که گولم در حال حرکت اصلاحی و درگیر با مقاومت داینامیک خود است. باتوجه‌به تصویر، قیمت پس از رسیدن به محدوده داینامیک مقاومتی‌اش، با افزایش عرضه روبرو شد و اکنون در زیر این ناحیه قرار گرفته است. درصورتی‌که گولم موفق به عبور و تثبیت بالای محدوده مقاومت خود شود، می‌توان انتظار داشت با افزایش تقاضا همراه باشد و به سمت محدوده عرضه و هدف مشخص شده حرکت خود را ادامه دهد.

خرید گولم

glm

در حال حاضر محدوده‌های مهم عرضه و مقاومت برای گولم عبارت‌اند از:

 • محدوده عرضه و مقاومت واقع در 0.5461 الی 0.5621 لار
 • محدوده تقاضا و حمایت اول در قیمت 0.4299 الی 0.4447 دلار
 • همچنین سایر نواحی مهم در تصویر نمودار مشخص شده است
محمدجواد جعفری

محمدجواد جعفری

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
 1. حمید شکیبا
  حمید شکیبا | 14 خرداد 1403

  عالی