ویتالیک بوترین قصد دارد استیکینگ اتریوم را دوباره طراحی کند

توسط مبین حسینی
|
6 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ویتالیک بوترین قصد دارد تا استیکینگ اتریوم را دوباره طراحی کند

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در مصاحبه اخیر با پلتفرم NFT Defiant در طول سفر خود به ترکیه، به موضوع تمرکز در شبکه اتریوم پرداخت. بوترین بر ضرورت اصلاح مکانیسم استیکینگ اتریوم برای تقویت استخراج سالم‌تر و استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال تاکید کرد که در نهایت هدف آن افزایش تمرکززدایی کلی پلتفرم است.

ابتکار پیشنهادی به عنوان پاسخی به چالش‌های ناشی از حرکت کُند دردسترس‌بودن داده‌ها در سیستم‌های خارج از زنجیره است که عمدتاً به تقاضاهای بالا در کوتاه‌مدت و میان‌مدت نسبت داده می‌شود.

بوترین در صحبت‌های خود به ارتقای قریب‌الوقوع اکوسیستم اتریوم، EIP4844 را که معمولاً به نام Danksharding شناخته می‌شود، نیز پرداخت.

این ارتقا برای افزایش فضای داده، افزایش آن به 16 مگابایت در هر اسلات آماده است. مراحل پس از ارتقا، شامل پیکربندی پارامترها و ویژگی ها برای اصلاح مقیاس پذیری و کارایی اتریوم است.

بوترین در یک تغییر به سمت یک فرایند دموکراتیک‌تر و کمتر مخرب، اجرای یک سیستم رای‌گیری را برای کنترل تغییرات آتی در شبکه اتریوم پیشنهاد کرد که به طور بالقوه نیاز به هارد فورک را از بین می‌برد. این حرکت استراتژیک، با تکامل مداوم اتریوم برای رفع چالش‌های مقیاس‌پذیری هم راستا است.

انتظار می‌رود ارتقای Dencun، عنصری حیاتی در نقشه راه اتریوم، در اوایل سال 2024 فعال شود. هدف این ارتقا بهبود مقیاس‌پذیری، کارایی و تمرکززدایی اتریوم است.

بنیانگذار اتریوم از مدل پرداخت UTxO تمجید کرد

در طول این مصاحبه، بوترین همچنین امکان اتخاذ رویکرد خروجی تراکنش‌های خرج نشده (UTxO) را بررسی کرد، مدلی که توسط بلاکچین‌هایی مانند بیت کوین و کاردانو استفاده می‌شود. این صحبت‌ها، نشان‌دهنده باز بودن آغوش اتریوم به روی رویکردهای متنوع در رسیدگی به چالش‌های موجود در شبکه‌اش است.

در حالی که پیشنهادهای بوترین بحث‌هایی را در کامیونتی کریپتو ایجاد کرد، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، با طعنه به صحبت‌های او پاسخ داد و گفت: «نگران نباشید، اتریوم 3 همه چیز را حل خواهد کرد.»

کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر