اخیرا دو تریدر دیفای اتریوم با استراتژی لوپینگ، 120 میلیون دلار به دست آوردند

تاریخ انتشار: 28 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 28 بهمن 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
اخیرا دو تریدر دیفای اتریوم با استراتژی لوپینگ 120 میلیون دلار به دست آوردند

تریدرها در خلال بالا رفتن قیمت اتر در نتیجه ارتقاهای آتی اتریوم و تأیید بالقوه ETF اتر، از استراتژی حلقه یا همان لوپینگ (Looping) در حوزه دیفای برای سودآوری استفاده می‌کنند.

با ادامه جهش قیمت ارزهای دیجیتال، دو تریدر حوزه دیفای در شبکه اتریوم، موفق شدند نزدیک به ۱۲۰ میلیون دلار درآمد کسب کنند. بر اساس تجزیه‌وتحلیل DL News، دو آدرس کیف پول، 0x28 و 0x74، از پروتکل‌های وام‌دهی مختلفی برای افزایش سودآوری از ارز دیجیتال اتر استفاده کردند. این کیف پول‌ها، در مجموع بیش از 1٫1 میلیون Ether و مشتقات آن، به ارزش 3 میلیارد دلار، دارایی دارند. هر دو کیف پول در تعداد انگشت‌شماری از پروتکل‌های وام‌دهی مانند میکر دائو، Spark، Morpho و کامپاند سپرده‌گذاری کرده‌اند.

هویت صاحبان کیف پول‌ها به طور عمومی مشخص نیست، اما در این حد می‌دانیم که در سال 2022، با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری روی اتر، توجهات زیادی را به خود جلب کردند؛ سرمایه‌گذاری که امروز به بار نشسته و نتیجه داد.

لوپینگ در دیفای

استراتژی که این دو نهنگ‌، اصطلاحی مختص تریدرها یا سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال، از آن بهره‌ بردند، معمولاً در حوزه دیفای، تحت‌عنوان لوپینگ (Looping) شناخته می‌شود. در این استراتژی، تریدر دارایی مانند اتر را در پروتکل وام‌دهی، استیک کرده و دارایی دیگری مانند DAI، استیبل کوین وابسته به دلار، را وام می‌گیرد. سپس آن DAI را با اتر، دارایی اصلی، مبادله یا سواپ می‌کند.

پس از مبادله ارزهای دیجیتال، تریدر اتر تازه خریداری‌شده را دوباره در پروتکل وام‌دهی استیک می‌کند و با این اقدام می‌تواند وجوه بیشتری را قرض بگیرد و آنچه به «پوزیشن طولانی اهرمی» روی سپرده اولیه اتر، شناخته می‌شود. استراتژی لوپینگ به تریدرها این امکان را می‌دهد تا به اهرم ۳ تا ۵ برابری ، ضرب سرمایه در ضریب 3 تا 5 برابر، روی سرمایه‌گذاری اولیه خود دست یابند. اما در این مورد، این دو نهنگ محدوده اهرم محافظه‌کارانه‌تری بین 1 تا 2 برابر، را انتخاب کردند. علیرغم پتانسیل بازدهی بالاتر، این استراتژی خطرات زیادی را به همراه دارد، کاهش قابل‌توجه در قیمت اتر می‌تواند منجر به از دست دادن سپرده اولیه شود.

این جفت نهنگ سال‌ها پیش، زمانی که اتر ارزشی در حدود 1000 دلار داشت، این استراتژی را به کار گرفتند؛ اتر در حال حاضر حدود 2700 دلار معامله می‌شود. حالا قیمت اتر باید بیشتر از 60 درصد کاهش پیدا کند تا لیکوئید شوند.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  کاتالیزورهای اتریوم

  تریدرهایی که از استراتژی لوپینگ استفاده می‌کنند، ذاتاً احساسات مثبتی داشته و به افزایش قیمت‌ها در بازار خوشبین هستند. برای ارز دیجیتال اتر، چندین کاتالیزور مهم وجود دارد.

  اولین مورد، ارتقای آتی Dencun است که هزینه تراکنش‌های شبکه‌های لایه ۲ اتریوم مانند آربیتروم و آپتیمیزم را کاهش می‌دهد. پس از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز روی دو شبکه آزمایشی اتریوم، قرار است این ارتقا در حدود 13 مارس به شبکه اصلی اتریوم ارائه شود. هفته‌های منتهی به ارتقای عمده اتریوم عموماً با افزایش علاقه به شبکه مصادف می‌شود و برخی از محققان حتی معتقدند که اخبار مرتبط با این به‌روز‌رسانی‌ها، باعث افزایش قیمت اتریوم می‌شوند.

  از زمان تایید ETF نقطه بیت کوین، حالا تمام نگاه‌ها در بازار به ETF اسپات اترمعطوف‌ شده‌اند و سازمان‌ها بزرگی مانند بلک راک، فیدلیتی، Invesco و دیگران از مدت‌ها پیش برای ETF اسپات اتر درخواست داده‌اند و تایدد یا رد آن تا ۲۳ می مشخص خواهد شد. با توجه به اینکه ETF های بیت کوین دارای 692٬000 بیت کوین یا 3٫53 درصد از کل عرضه آن هستند، تریدرها امیدوارند که ETF اتر نیز موفقیت مشابهی را شاهد باشد.

   

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  جهش جسورانه تلگرام: از اپلیکیشن پیام‌رسان تا امپراتوری کریپتو

  پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، اخیراً در کنفرانس Token2049 سخ ...

  هشدار مجدد رابرت کیوساکی: ایالات متحده ورشکسته و سقوط در کمین است

  پس از کاهش ترس از رکود اقتصادی در اواخر سال گذشته، در سه‌ماه ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر