مهم‌ترین اخبار بازار کریپتو در این هفته: تأیید ETF اسپات اتریوم و انتشار داده‌های تورم

تاریخ: 18 تیر 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

این هفته، اخبار مهم توجه سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. تایید بالقوه صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF)، انتشار داده‌های CPI ایالات متحده و رویدادهای مهم دیگر می‌تواند تاثیر چشمگیری بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

رمزارزها و کنگره آمریکا

این هفته، قانونگذاران ایالات متحده در مورد H.J. Res 109 رای خواهند داد که هدف آن لغو بولتن بحث‌برانگیز کارکنان کمیسیون بورس و اوراق بهادار 121 (SAB 121) است. برنامه هفتگی استیو اسکالیز، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا نشان می‌دهد که این قطعنامه می‌تواند روز سه‌شنبه یا چهارشنبه بررسی شود.

این بولتن از موسسات مالی می‌خواهد که دارایی‌های دیجیتالی مشتریان را در ترازنامه خود فهرست کنند. منتقدان استدلال می‌کنند که این قانون، دارایی‌های دیجیتال را خارج از سیستم مالی ایالات متحده نگه می‌دارد.

هر دو مجلس و سنا لغو SAB 121 را در ماه می تصویب کردند. با این حال، جو بایدن، رئیس‌جمهور این لایحه را وتو کرد و بر تعهد دولت خود به حمایت‌نکردن از «اقداماتی که رفاه مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران را به خطر می‌اندازد»، تاکید کرد. بسیاری از کارشناسان و سرمایه‌گذاران صنعت بر این باورند که این یک رای مهم برای صنعت ارزهای دیجیتال خواهد بود.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  تأییدیه ETFهای اسپات اتریوم

  بسیاری از فعالین بازار منتظر تایید احتمالی صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) هستند. پس از اینکه چندین مدیر دارایی فرم‌های S-1 خود را به روز کردند، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این ETFها به زودی راه‌اندازی می‌شوند.

  جیمز سیفارت و اریک بالچوناس، تحلیلگران ETF بلومبرگ اینتلیجنس، عقیده دارند که این ETFها «به طور بالقوه می‌توانند اواخر هفته آینده یا هفته 15 جولای لیست شوند.»

  اگر ETFهای اسپات اتریوم در 2 هفته آینده لیست نشوند، شوکه خواهیم شد. یک احتمال برای اواخر هفته آینده وجود دارد، اما من فکر می‌کنم هفته 15 جولای محتمل‌تر است.

  علی‌رغم خوش‌بینی‌هایی که در مورد تایید نهایی این ETFها وجود دارد، قیمت اتریوم پس از تصویب فرم‌های 19b-4 در اواخر ماه می کاهش چشمگیری داشته است.

  انتشار داده‌های CPI ایالات متحده و پیامدهای آن در بازار

  یکی دیگر از رویدادهای مهم این هفته، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده است که در 11 جولای منتشر می‌شود.

  پیش‌بینی‌های بانک فدرال رزرو کلیولند حاکی از آن است که افزایش ماهانه در تورم کل CPI در ماه ژوئن 0.08٪ خواهد بود، در حالی که تورم CPI اصلی (بدون احتساب مواد غذایی و انرژی) 0.28 درصد خواهد بود. اگرچه این تخمین‌ها همیشه دقیق نیستند، اما عموماً در تخمین اعدادی که ممکن است ارقام تورم ماهانه را نشان دهند، دقیق هستند.

  با این وجود، فدرال رزرو از نزدیک ارقام آتی را برای سنجش روند تورم و اتخاذ تصمیمات سیاسی آگاهانه رصد خواهد کرد. این داده‌ها در جلسه سیاست‌گذاری بعدی بانک مرکزی در تاریخ 30 تا 31 جولای بررسی می‌شود.

  ارقام پایین‌تر تورم می‌تواند نشان‌دهنده ثبات اقتصادی باشد، که به طور بالقوه باعث افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و هدایت سرمایه به سمت دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال می‌شود. در مقابل، اگر تورم بیش از انتظارات باشد، فدرال رزرو ممکن است تصمیم بگیرد که نرخ بهره را حفظ یا افزایش دهد و عدم اطمینان را به بازارها تزریق کند.

  به دلیل ماهیت نوسانی که دارند، ارزهای دیجیتال ممکن است در واکنش به این شاخص‌های اقتصادی دستخوش تغییرات قیمت قابل توجهی شوند؛ بنابراین، سرمایه‌گذاران باید به طور دقیق داده‌های CPI و تصمیمات فدرال رزرو برای هدایت بازار را رصد کنند.

  پیشنهاد کاهش عرضه ژوپیتر

  ژوپیتر (Jupiter)، یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا، قرار است با پیشنهاد کاهش 30 درصدی عرضه کل توکن بومی خود، JUP، تغییر قابل توجهی در توکنومیکس اعمال کند. این پیشنهاد که توسط یکی از بنیانگذاران اشتراک گذاشته شده است، شامل کاهش داوطلبانه 30٪ از توکن‌های اختصاص داده شده به تیم است. رای حاکمیتی در مورد این پیشنهاد در ماه جولای برگزار می‌شود.

  آزادسازی توکن در هفته پیش رو

  ایکس‌ای‌آی (XAI)، یک راه حل لایه 3 که برای بازی‌های AAA طراحی شده است، نزدیک به 200 میلیون توکن XAI را در 9 جولای آزاد می‌کند. این رویداد به ارزش حدود 55.18 میلیون دلار، 71.59 درصد از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد.

  علاوه بر این، Aptos مقدار قابل توجهی از توکن اصلی خود، APT را آزاد می‌کند. داده‌های TokenUnlocks نشان می‌دهد که این بلاک چین لایه 11.3 میلیون APT را در بین اعضای جامعه، مشارکت‌کنندگان اصلی و سرمایه‌گذاران در 12 جولای توزیع خواهد کرد. این رقم نشان‌دهنده 2.49٪ از عرضه در گردش آن است که ارزشی معادل تقریباً 62.88 میلیون دلار بر اساس قیمت فعلی دارد.

  پروژه‌های دیگری مانند Immutable (IMX) نیز در همین بازه زمانی توکن آزاد خواهند کرد.

  جواد علیزاده

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  کمبو کارت‌های همستر کامبت؛ ۳۱ تیر ماه

  بازی همستر کامبت توانسته در مدت نسبتاً کوتاهی به چنان محبوبی ...

  کد مورس امروز ۳۱ تیر ماه؛ ۱ میلون سکه رایگان!

  با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز ۳۱ تیر همستر، می‌توانی ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر