کلاهبرداری جدیدی به نام توکن «تتلو»

تاریخ انتشار: 28 خرداد 1401 | آخرین به‌روزرسانی: 25 تیر 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
کلاهبرداری جدیدی به نام توکن «تتلو»

برخی از پروژه‌های بلاکچین به دلیل رشد قابل‌توجهی که دارند در مدت زمانی کوتاه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می‌گیرند. این پروژه‌ها سود زیادی را برای سرمایه‌گذاران به دنبال خواهند داشت به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال شناسایی این پروژه‌ها هستند. فرصتی که پروژه‌های برتر بلاکچین در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده‌اند باعث شده است تا پای کلاهبرداران نیز به این حوزه باز شود. در سال‌های اخیر تعداد پروژه‌های کلاهبرداری در دنیای بلاکچین به شدت افزایش پیدا کرده است.

افزایش کلاهبرداری در پروژه‌های بلاکچین باعث شده است تا افرادی که قصد دارند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدید بپردازند به صورت دقیق آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند. این کار باعث می‌شود تا ریسک سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها به شدت کاهش پیدا کند به همین دلیل کارشناسان و تحلیل‌گران بلاکچین همواره توصیه می‌کنند تا سرمایه‌گذاران و به‌خصوص افراد مبتدی قبل از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلاکچین آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند. پروژه توکن تتلو یکی از پروژه‌هایی بوده است که اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و سوالات زیادی در مورد آن‌ مطرح است؛ به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم به هشدارهایی که در مورد این پروژه وجود دارد بپردازیم.

توکن تتلو چیست؟

در سال‌های اخیر برخی از سلبریتی‌ها و افراد تاثیرگذار به واسطه‌ی شهرتی که از آن برخوردارند تصمیم گرفته‌اند تا به دنیای رمزارزها ورود پیدا کنند. با وجود این که برخی از این افراد پروژه‌های معتبری را ارائه کرده‌اند اما درصد قابل‌توجهی از ان‌ها طبق نظر کارشناسان از اعتبار بسیار کمی برخوردار است. «امیر حسین مقصودلو» یا «امیر تتلو» خواننده ایرانی یکی از افرادی است که اخیرا به بازار رمزارزها ورود پیدا کرده است تا با استفاده از فرصت‌هایی که در این بازار وجود دارد به منافع خود دست پیدا کند.

 حتما بخوانید:  ۸ کلاهبرداری رایج بیت کوین و روش‌های جلوگیری از آن‌ها

پروژه‌ توکن تتلو روی بایننس‌اسمارت چین راه‌اندازی شده است و در حال حاضر تقریبا نزدیک به ۲۰ هزار والت به نگهداری از توکن‌های آن می‌پردازند. بایننس اسمارت چین شبکه‌ای است که امکان راه‌اندازی پروژه‌های بلاکچین را برای تمامی توسعه‌دهندگان به وجود اورده است. تمامی توسعه‌دهندگانی که قصد دارند به ایجاد پروژه‌های بلاکچین بپردازند می‌توانند به راحتی از بایننس اسمارت چین استفاده کنند.

در حال حاضر تعداد پروژه‌های معتبری که روی بلاکچین بایننس اسمارت چین ایجاد شده است به شدت افزایش یافته است؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تمامی توسعه‌‌دهندگان می‌توانند به راحتی روی این شبکه پروژه‌های کلاهبرداری را نیز توسعه‌ دهند و با استفاده از آن به سرقت دارایی‌های کاربران بپردازند.

آیا توکن تتلو کلاهبرداری است؟

متاسفانه با بررسی‌های مختلفی که انجام شده است پروژه توکن تتلو کاملا کلاهبرداری است و افرادی که به سرمایه‌گذاری در آن می‌پردازند، ممکن است تمام سرمایه‌ی خود را به راحتی از دست دهند. یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با پروژه توکن تتلو وجود دارد این است که این پروژه فاقد وایت پیپر است. پروژه‌های بلاکچین برای این که جزئیات فنی پروژه را در اختیار سرمایه‌گذاران و ذی‌نفعان پروژه قرار دهند به انتشار وایت‌پیپر می‌پردازند. با مطالعه‌ی وایت‌پیپر سرمایه‌گذاران می‌توانند به بررسی دقیق‌تر پروژه بپردازند و اهداف مختلفی که در رابطه با آن وجود دارد مورد بررسی قرار دهند.

کوین‌هایی که در پروژه‌های بلاکچین به کاربران عرضه می‌شود زمانی اعتبار پیدا خواهد کرد که در قبال آن ارزش مشخصی در پروژه ایجاد شود. پروژه‌های کلاهبرداری و پروژه‌هایی که فیک تلقی می‌شوند تمام هدف خود را روی تحریک احساسات کاربران قرار می‌دهند تا بدین طریق بتوانند به فروش کوین‌های بی‌ارزش بپردازند و از این طریق سرمایه‌ی قابل‌توجهی را بدست آورند که در مورد توکن تتلو دقیقا همه چیز به این صورت است.

توکن تتلو پروژه‌ای است که هیچ پشتوانه و ارزشی در قابل توکن‌های ان وجود ندارد و کاربرانی که به سرمایه‌گذاری در آن می‌پردازند در واقع کوین‌های کاملا بی‌ارزش را دریافت می‌کنند.

متاسفانه با وجود پیگیری‌های مختلفی که در رابطه با پروژه توکن تتلو صورت گرفته است هنوز هیچ نوع وایت پیپری برای آن منتشر نشده است و علاوه‌ بر این رفتارهای کاملا غیر حرفه‌ای از سوی افرادی که در پشت این پروژه قرار گرفته‌اند انجام شده است تا جایی که در حال حاضر توسعه‌دهنده‌ی اصلی پروژه اعلام کرده است که قصد قطع همکاری با امیر حسین مقصود لو و متوقف کردن پروژه را دارد.

نکته‌ای که در رابطه با توکن تتلو باید به آن توجه داشته باشید این است که متاسفانه در قرار داد هوشمند این پروژه دسترسی‌های غیر متعارفی برای بنیان‌گذاران پروژه به وجود امده است؛ به طوری که با استفاده از ان‌ها بنیان‌گذاران پروژه می‌توانند به مسدودسازی دارایی‌های کاربران بپردازند و توکن‌هایی که کاربران از ان برخوردارند را بسوزانند.

پشت پرده توکن تتلو

پشت پرده پروژه توکن تتلو توسعه‌دهنده‌آی به نام «هومن کرمی» وجود دارد که به صورت مستقیم با امیر تتلو در توسعه‌ی پروژه همکاری می‌کند. طبق بررسی‌هایی که انجام شده است؛ هومن کرمی در گذشته نیز سابقه‌ی کلاهبرداری با استفاده از پروژه‌های فیک را داشته است و به دلیل فعالیت‌های مجرمانه‌ سال‌ها پیش ایران را ترک نموده است.

هومن کرمی در این مدت که توکن تتلو معرفی شده است بارها سعی در جلب اعتماد کاربران داشته است و برای دستیابی به این هدف به گفت‌وگو با کاربران پرداخته است؛ اما تقریبا تمامی دلایلی که برای دفاع از پروژه ارائه شد از سوی کارشناسان غیر منطقی تلقی شده است.

چگونه توکن‌های کلاهبرداری را شناسایی کنیم؟

سرمایه‌گذارانی که قصد دارند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلاکچینی بپردازند باید قبل از هر چیز پروژه‌هایی را انتخاب کنند که بنیان‌گذاران و تیم توسعه‌ آن سوابق قابل‌توجهی در رابطه با توسعه‌ی پروژه‌های بلاکچین داشته باشند. علاوه‌بر این برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلاچین باید انتخاب پروژه‌هایی پرداخت که از سوی تحلیل‌گران معتبر مورد تایید قرار گرفته باشند. پروژه‌های معتبر در دنیای بلاکچین معمولا در مدت زمانی کوتاه سرمایه‌ی قابل‌توجهی را از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ جذب می‌کنند.

بنابراین یکی از بهترین روش‌ها برای شناسایی توکن‌های معتبر و جلوگیری از وارد شدن به پروژه‌های کلاهبرداری بررسی سرمایه‌گذاران پروژه‌ها خواهد بود.

برای شناسایی توکن‌های کلاهبرداری یکی دیگر از روش‌هایی که وجود دارد بررسی کد پروژه‌ها است. پروژه‌های بلاکچین به صورت کاملا متن باز ارائه می‌شوند؛ به همین دلیل کاربران می‌توانند به راحتی به بررسی ان‌ها بپردازند و جزئیات فنی ان را تحلیل نمایند.

گفتار پایانی!

افزایش روزافزون پروژه‌های مختلف بلاکچینی و سرمایه‌گذاری‌‌های کلانی که روی آن‌ها انجام می‌شود سبب شده کلاهبرداری در این حوزه به روش‌های مختلفی صورت گیرد. امروزه با استفاده از بلاکچین بایننس اسمارت افراد زیادی می‌توانند رمزارز خود را ارائه دهند. امیر تتلو خواننده معروف ایرانی یکی از افرادی است که به تازگی رمزارزی به نام توکن تتلو ارائه کرده است. بررسی‌هایی که روی این توکن انجام شده نشان داده که این توکن فاقد وایت پیپر و سایر مدارک معتبر است. به همین دلیل توکن تتلو کلاهبرداری تشخیص داده شده است و از سرمایه‌گذاری روی آن فاقد اعتبار و ارزش است.

سوالات متداول

  • توکن تتلو چیست؟

توکن تتلو یکی از رمزارزهای جدید است که براساس بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده است و حدود ۲۰ هزار والت به نگهداری از آن می‌پردازند.

  • چرا توکن تتلو یک پروژه کلاهبرداری است؟

توکن تتلو فاقد وایت پیپر است و عملا هیچ مدرکی وجود ندارد که سرمایه‌گذاران بتوانند قبل از خرید، آن را بررسی کنند و به خرید توکن‌های بی‌ارزش پرداخته‌اند.

تیم محتوا بیت‌پین

تیم محتوا بیت‌پین

تدوین و بررسی مطالب حوزه کریپتو و خلق مقالات کاربردی در حوزه ارزهای دیجیتال.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

بنیان‌گذار بازی نات کوین درباره جذب بیش از 30 میلیون کاربر می‌گوید

ساشا پلوتوینوف، یکی از خالقان بازی کریپتویی نات کوین در مصاح ...

جهش جسورانه تلگرام: از اپلیکیشن پیام‌رسان تا امپراتوری کریپتو

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، اخیراً در کنفرانس Token2049 سخ ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر