قیمت هر توکن Haycoin به بالای 3 میلیون دلار رسیده است

توسط مبین حسینی
|
1 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
قیمت هر توکن Haycoin به بالای 3 میلیون دلار رسیده است

اولین توکن‌هایی که به‌عنوان تستی، توسط خالق صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ ایجاد شده است، اکنون با بیش از 3 میلیون دلار به ازای هر توکن معامله می‌شوند (بله، این اشتباه تایپی نیست)، با عرضه تنها 4.4 توکن.

توکن‌های اصلی توسط هیدن آدامز، خالق یونی سواپ در سال 2019 منتشر شد، زمانی که صرافی در مراحل اولیه خود بود. در حالی که اولین توکن‌هایی که قرار بود در پلتفرم معامله شوند، هرگز ارزشی نداشتند و بخش بزرگی از عرضه خیلی زود از بین رفت، گروهی از معامله‌گران کریپتو، اوایل این ماه، به طور تصادفی با برخی از توکن‌های باقیمانده مواجه شدند. آنها توانستند تمام 4.4 توکن موجود در بازار را به دست آورند – و آن را HayCoin (HAY) نامیدند.

بقیه توکن‌های نابود نشده در کیف پولی متعلق به آدامز نگهداری می‌شدند. این عرضه محدود، به افزایش قیمت کوین‌ها به صدها هزار دلار در مدت کوتاهی پس از شروع معاملات کمک کرد و ارزش بازاری کمتر از 10 میلیون دلار را به همراه داشت.

با این حال، آدامز خزانه توکن‌های خود را روز شنبه سوزاند و عملاً 99.99 درصد از کل عرضه را از بین برد. سوزاندن (Burning) راهی برای حذف دائمی توکن‌ها از عرضه در گردش با ارسال آنها به آدرسی است که توسط کسی کنترل نمی‌شود.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  او در پستی در توییتر نوشت:

  پنج سال پیش، قبل از راه‌اندازی یونی‌سواپ v1، توکنی به نام HayCoin را برای آزمایش استفاده کردم. این زمانی بود که گس آنقدر ارزان بود که این امکان وجود داشت که از شبکه اصلی به عنوان یک شبکه آزمایشی استفاده کرد. پس از راه اندازی نسخه 1، یک استخر نقدینگی آزمایشی کوچک با کسری ناچیز از کل عرضه ایجاد کردم و باقیمانده را در کیف پولم گذاشتم. من همچنین از آن برای آزمایش قرارداد انتقال از یونی‌سواپ نسخه 1 به نسخه 2 استفاده کردم.

  او افزود:

  در طول سال‌ها، چند نفر به آن توجه کرده‌اند و آن را به عنوان شوخی خریده‌اند. در نهایت، من از داشتن تقریباً کل عرضه (99.99 درصد) توکنی که مردم در حال الگوبرداری و سفته‌بازی روی آن هستند، ناراحتم.

  4.4 توکن باقیمانده، تنها مواردی هستند که در دسترسی معامله‌گران قرار دارد – که برخی از سرمایه گذاران رمزارز ممکن است ارزشی نوستالژیک برای آن قائل شوند، شبیه به یک یادگار دیجیتال. قیمت‌ها در روز یکشنبه به 4.4 میلیون دلار در هر عدد افزایش یافت، و امروز دوشنبه، به بالای 3 میلیون دلار رسید.

  معامله‌گران می‌توانند کسری از این توکن‌ها را مانند هر ارز دیجیتال دیگری خریداری کنند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر