!-- Google Tag Manager -->

بهترین زمان فروش ارز دیجیتال؛ چه موقع ارز دیجیتال خود را بفروشیم؟

بررسی بهترین زمان برای فروش دارایی‌های ارز دیجیتال در بازار؛

1 4,383

برای موفقیت در معاملات ارزهای دیجیتال، درک درست بهترین زمان فروش ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد. هنگامی که رمزارزی را به امید افزایش قیمت آن خریداری می‌کنید پس از هولد آن در یک مدت زمان و با وجود نوسانات قیمتی گاهی دچار شک و تردید در خصوص زمان فروش آن می‌شوید. اگر قیمت آن، از زمان خرید شما کاهش یابد، هیچ گاه دوست نخواهید داشت آن را با قیمت کمتری به فروش برسانید. چرا که این تصمیم به معنای ضرر شما در این معامله خواهد بود.

از طرفی نگهداری آن نیز ریسک بیشتری دارد زیرا اگر از علم تحلیل، آگاهی نداشته باشید ممکن است قیمت، پایین و پایین‌تر رود. اگر علم شما با کمی شانس همراه شود و پس از خرید رمزارزی، قیمت آن بالا رود باز هم پیش‌بینی دیگری شما را در زمان فروش مردد خواهد کرد. ممکن است آن را بفروشید و پس از آن باز هم قیمت صعودی باشد. در این صورت می‌توانستید بیشتر سود کنید اما با فروش رمزارز خود این فرصت را از دست خواهید داد.

با توجه به توضیحاتی که گفته شد در این نوشتار قصد داریم بهترین زمان فروش ارز دیجیتال را با استفاده از اطلاعات و آگاهی در این زمینه به دست آوریم. در ابتدا یک سرمایه گذار در حوزه رمزارزها به یک استراتژی خروج مناسب نیاز دارد.

نیاز به یک استراتژی خروج مناسب در حوزه بازار ارزهای دیجیتال

استراتژی خروج به معنای تعیین زمان مناسب فروش یک ارز دیجیتال است. هر معامله‌گری در زمینه ارزهای دیجیتال باید اطلاعات کاملی در مورد هولد کردن (نگهداری طولانی مدت یک رمزارز) و ترید (معامله و خرید و فروش) ارزهای دیجیتال کسب کند. نگهداری طولانی مدت یک رمزارز حتی اگر قیمت آن نسبت به قیمت زمان خرید نیز افزایش یابد کار چندان عاقلانه و سوددهی نیست. بسیاری از افراد به دلیل ترس از دست دادن سرمایه، یک ارز دیجیتال را برای مدت بسیار طولانی نگهداری می‌کنند. در حالی که در این مدت با توجه به زمان خروج مناسب می‌توانستند بارها و بارها ارز دیجیتال خود را در قیمت مناسب فروخته و سود خود را ذخیره کنند و اصل ارزش ارز را مجددا وارد معامله کنند.

در استراتژی هولد بارها و بارها ممکن است قیمت رمزارز شما افزایش یافته و مجددا سقوط کند. بنابراین این افزایش و کاهش قیمت در حقیقت برای شما سود چندانی نخواهد داشت. اما اگر از بهترین زمان فروش ارز دیجیتال آگاهی داشتید حتما در بین این فواصل رمزارز را در قیمت بالا فروخته و مجددا در قیمت پایین خریداری می‌کردید. معاملات و کسب سود از طریق آن نیازمند علم و آگاهی در این بازار و تحلیل‌های مناسب با توجه به تمرکز روی نمودارهای قیمتی و روند حرکتی ارزش ارزهای دیجیتال است.

«سرمایه‌گذاری هنگامی پرخطر می‌شود که ندانید چه می‌کنید!»وارن بافت

چه زمانی بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است؟

برای پاسخ به این سوال می‌بایست موارد بسیاری را مدنظر قرار داد. با خواندن مطالب زیر پی می‌برید که کِی بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است.

اگر به هدف خود رسیده اید، ارز دیجیتال خود را بفروشید

شما قبل از خرید یک ارز دیجیتال می‌بایست هدفی را از میزان سود حاصل از این خرید در نظر بگیرید. زمانی که یک دارایی را خریداری می‌کنید باید آن را در قیمت بالاتر به فروش برسانید. بر هدفی که تعیین کردید تاکید داشته باشید و هرگز طمع نکنید. هر زمان که به هدف رسیدید بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است. طمع نکنید زیرا ممکن است با نگهداری بیشتر قیمت آن سقوط کرده و نه تنها سودی کسب نکنید بلکه ضرر کنید.

بهترین زمان فروش ارز دیجیتال در صورت وجود فرصت بهتر

ارزهای دیجیتال خود را وارد معاملاتی کنید که فرصت‌ها و سودآوری‌های بیشتری را نصیب شما کند. ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر که مطمئنا نام آن‌ها را نیز شنیده‌اید ارزهای دیجیتال آینده داری هستند. اما سرمایه‌گذاری روی آن‌ها تنها فرصت به دست آوردن سود نیست. شما با خرید ارزهای دیجیتال دیگر که اتفاقا از عرضه‌های اولیه یک پروژه هستند نیز می‌توانید سودهای بسیار جذابی را به دست آورید. با تکیه بر علم تحلیل خود، مطالعه اخبار و آگاهی از سیگنال‌های خرید و فروش می‌توانید فرصت‌های بسیاری را به دست آورید.

حذف ارزدیجیتالی از یک صرافی معروف به معنای بهترین زمان فروش ارز دیجیتال

صرافی‌هایی مانند بایننس، کوینکس و کوین بیس جزء صرافی‌های بزرگی هستند که برخی از ارزهای دیجیتال اتفاقا به دلیل فهرست شدن در این نوع صرافی‌ها مورد توجه قرار گرفته و اعتبار یافته‌اند. بنابراین اگر یک پلتفرم معاملاتی رمزارزی را از لیست توکن‌های خود خارج و حذف کند حتما آن زمان، بهترین زمان فروش ارز دیجیتال حذف شده است. اصولا زمانی این اتفاق می‌افتد که میزان عرضه و تقاضای ارز دیجیتالی تناسب نداشته و میزان تقاضای آن به شدت کاهش یابد. در این زمان امید زیادی به آن رمزارز نخواهد بود و بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است. توجه داشته باشید که این اتفاق ممکن است برای هر رمزارزی بیافتد. بنابراین همیشه اخبار را دنبال کرده و در پی سقوط قیمتی ناگهانی یک ارز دیجیتال روند آن را مورد بررسی قرار دهید.

در دنیای رمزارزها صبر کنید اما به انداه کافی

حتما این جمله را از بسیاری از افراد و حتی متخصصان در حوزه بازار ارزهای دیجیتال بارها و بارها شنیده باشید که صبر، کلید موفقیت در این بازار است. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که صبر هم حدی دارد. همواره باید از اطلاعاتی نظیر میزان کارمزد انتقال یک ارز دیجیتال، دلیل وجود و یاعدم وجود آن در یک صرافی، تعداد تراکنش‌ها و میزان رقابتی بودن آن در بازار، آگاه باشید. همان طور که قبلا هم گفتیم زمانی که ارز دیجیتالی را خریداری می‌کنید باید هدفی برای خود تعیین کنید. مثلا این که اگر این ارز دیجیتال تا ۴ ماه دیگر به اندازه n درصد رشد نکرد، آن را بفروشید. گرچه قبل از عملی کردن تصمیم باید تحقیق کرده و مجددا استراتژی خود را بازنگری کنید.

بهترین زمان فروش ارز دیجیتال در کنار اندازه فروش

تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال تحلیل‌هایی هستند که شما را در مسیر درست و مکان مناسب قرار می‌دهند. زمانی که قیمت ارز دیجیتالی رو به سقوط است نباید از روی ترس همه موجودی ارز را فروخت. بنا به نوع روند و تحلیل‌های انجام شده شاید نیاز به فروش میزانی از ارز دیجیتال باشد که شما برای ورود و استفاده از فرصتی دیگر، نیاز داشته باشید. در این صورت با برگشت اوضاع به حالت قبل و حتی صعود قیمتی حسرت نخواهید خورد.

معروفیت کمتر به معنای بهترین زمان فروش ارز دیجیتال

برخی از ارزهای دیجیتال کاربرد آن چنانی ندارند. یا با هدف آسان‌تر کردن معاملات یک ارز دیگر روی کار می‌آیند. اما چنان قوی وارد می‌شوند که جامعه رمزارزها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. دارای اخبار و یا حواشی زیاد هستند. این کار باعث معروف شدن بیشتر و بیشتر آن‌ها می‌شود. زمانی فرا می‌رسد که نام آن رمزارز را شاید همه کاربران این بازار شنیده باشند و نهایتا در رتبه بالایی از فهرست آلت کوین‌ها قرار می‌گیرد. اگر از ارز دیجیتالی اخبار کمتری می‌شنوید، آن زمان بهترین زمان فروش ارزدیجیتال خواهد بود.

در کنار دلایلی که برای شما آورده شد دلایلی مانند تصمیماتی که یک دولت در برابر ارز دیجیتالی اتخاذ می‌کند، عدم اطلاعات کافی در مورد آن رمزارز، ترس بیش از حد و شک و تردید نسبت به معاملات یک ارز دیجیتال همه و همه باعث می‌شوند که بهترین زمان فروش ارز دیجیتال برای شما مشخص و واضح شود.

گفتار پایانی!

بهترین زمان فروش ارز دیجیتال را می‌توان در چندین موقعیت بررسی و تحلیل کرد. به طور مثال هنگامی که ارزدیجیتالی از لیست فهرست ارزهای قابل معامله حذف گردد یا فرصت بهتری در مقایسه با نگهداری ارز دیجیتالی پیدا شود، یا اینکه رفته رفته محبوبیت خود را از دست بدهد، به هدف خود در هنگام خرید ارز دیجیتال رسیده باشید، کشوری تصمیمات جدی بر ضد رمزارزی گرفته باشد و موارد بسیار دیگر که همه از روی دانش و اطلاعات کافی به دست می‌آید، بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است.

قیمت ارز دیجیتال

سوالات متداول

چه زمانی بهترین زمان فروش ارز دیجیتال است؟

تعیین بهترین زمان برای فروش ارزهای دیجیتال به موارد مختلفی بستگی دارد، مانند: کاهش ناگهانی قیمت ارز دیجیتال، رسیدن سرمایه گذار به هدف خود در سرمایه گذاری و…

منظور از استراتژی خروج در ارز دیجیتال چیست؟

استراتژی خروج یعنی بهترین زمانی که سرمایه گذار می‌تواند ارز دیجیتال خود را به فروش برساند.

2.1/5 - (473 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمدی خواه

اطلاعات مفیدی را در یافتم

1
0
دوست داریم نظرتون رو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسید!x