معرفی بهترین ماینرها و سخت‌افزارهای استخراج در سال ۲۰۲۲

تاریخ انتشار: 12 دی 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 4 آذر 1402
زمان مطالعه:  7 دقیقه
معرفی بهترین ماینرها و سخت‌افزارهای استخراج در سال ۲۰۲2

همان‌طور که این روزها شنیده می‌شود، ارزهای دیجیتال بین مردم با محبوبیت و استقبال فراوانی روبه‌رو هستند. بیت‌کوین نیز به‌عنوان سودآورترین ارز دیجیتال مقبولیت بسیاری دارد و به همین دلیل صنعت استخراج آن بیشتر و بزرگ‌تر از دیگر ارزهای دیجیتال است. به‌طور کلی، در ابتدا بهترین ماینر خانگی برای استخراج بیت‌کوین، کامپیوترها بودند؛ اما امروزه دستگاه‌های خانگی به‌تنهایی پاسخگوی استخراج نیستند و از دستگاه‌های مخصوصی با عنوان ای سیک (ASIC) برای استخراج استفاده می‌شود. درواقع، بهترین روش استخراج بیت‌کوین یا ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ، خرید سخت‌افزار استخراج قابل‌اعتماد و پیکربندی آن روی یک استخر استخراج رمزارز است.

قبل از خرید سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین، می‌توانید از ماشین‌حساب‌های آنلاین استخرهای ماینینگ یا سایر پلتفرم‌ها برای محاسبه سودآوری استفاده کنید. ای سیک‌ها بر اساس نرخ هش، مصرف انرژی، دمای عملیات و الگوریتم‌هایی که استخراج می‌کنند، رتبه‌بندی می‌شوند.

سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین یا همان ای سیک کامپیوتری بسیار تخصصی و قدرتمند است که برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین استفاده می‌شود. با گذشت زمان، توسعه‌دهندگان بیت‌کوین تصمیم گرفتند از قدرت هش بیشتر پردازنده‌های گرافیکی برای استخراج بیت‌کوین استفاده کنند. بدین ترتیب، امروزه همه مزارع از ای سیک ها استفاده می‌کنند تا سود بیشتری به دست بیاورند شود. شما می‌توانید سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین را با توجه به نیاز و ظرفیت استخراج خود انتخاب کنید.

هشت دستگاه استخراج بیت‌کوین برتر در سال ۲۰۲۲

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، انتخاب مناسب دستگاه با توجه به منطقۀ فعالیت و شرایط هر فرد متفاوت است و ممکن است دستگاهی که برای شما مناسب نیست با شرایط فرد دیگر مطابقت داشته باشد. همچنین، باید به این نکته توجه داشت که قدرت بیشتر دستگاه به معنای بهتر بودن آن دستگاه نیست؛ چراکه این دستگاه‌ها در عواملی مانند مصرف برق، صدا، اندازه و طول عمر متفاوت هستند. در ادامه برخی از بهترین دستگاه‌های ماینر را به شما معرفی خواهیم کرد.

Bitmain Antminer S19 Pro

این دستگاه از بهترین ماینرها و قوی‌ترین ماینر حال حاضر و یکی زیرمجموعۀ شرکت بیت مین است. Bitmain Antminer S19 Pro در می ۲۰۲۰ یا اردیبهشت 1399 به بازار عرضه شد و بهترین گزینه برای افرادی است که توانایی پرداخت هزینۀ بالای آن را دارند. از لحاظ عملکرد، دستگاه اس ۱۹ پرو ۱۱۰ تراهش در ثانیه قدرت دارد و مصرف برق آن ۳۲۵۰ وات است. می‌توان گفت که با توجه به مصرف برق بهره‌وری مطلوبی را ارائه می‌دهد. علی‌رغم اینکه این دستگاه جزء بهترین سخت‌افزارها محسوب می‌شود؛ اما ویژگی‌های ظاهری مثل وزن ۱۵ کیلوگرمی آن یا صدای ۸۱ دسی‌بل از عیوب آن به شما می‌آیند.

Bitmain Antminer S19 Pro

Bitmain Antminer S19 Pro

 Whatsminer m30s

این دستگاه یکی از بهترین سخت‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال است که به کامپیوتر میزبان یا نرم‌افزار مجزایی نیاز ندارد و یک پورتال مدیریت وب داخلی را ارائه می‌دهد. این سخت‌افزار ماینینگ حداکثر ولتاژ ورودی 240 ولت و حداقل ولتاژ ورودی ۲۰۰ ولت را پشتیبانی می‌کند. Whatsminer m30s یکی از قوی‌ترین ماینرها و بهترین ماشین استخراج بیت‌کوین است که ۱۸۰ روز گارانتی دارد. اگر در مدت ۲۰ روز این دستگاه را برگردانید، ۴۰ درصد هزینۀ ذخیره مجدد از شما دریافت می‌شود.

شرکت سازندۀ این دستگاه که مایکرو بی تی (micro Bt) نام دارد یکی از رقبای جدی این صنعت محسوب می‌شود. این شرکت در اکتبر ۲۰۲۰ بهترین و قدرتمندترین سری دستگاه‌های خود یعنی سری ام سی را به بازار عرضه کرد که Whatsminer m30s یکی از آن‌ها است.

این دستگاه نسبت به سری آنت ماینر اس 19 (Antminer S19 Pro) انرژی بیشتری مصرف می‌کند و در تبدیل برق به بیت‌کوین کارایی کمتری دارد. همچنین در هنگام کارکرد تقریباً ۸۳ دسی‌بل صدا تولید می‌کند. قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار است.

Canaan avalon miner 1246

یکی از بهترین ماینرها و دستگاه‌های شرکت کنان، مدل آوالون ماینر ۱۲۴۶ است که در ژانویه 2021 یا دی 1399 به بازار عرضه شد. این دستگاه دارای ریت 90 تراهش است که آن را به یکی از قدرتمندترین دستگاه‌ها تبدیل کرده است. برق این دستگاه در مقایسه با مدل پیشین خود، یعنی ۱۱۶۰ پرو شده ۲۰ وات پیشرفت داشته است.

اندازۀ این دستگاه ۳۳۱ *۱۹۵ *۲۹۲ میلی‌متر است و می‌توان از آن هم به‌صورت عمودی و هم افقی استفاده کرد. بازده انرژی آن نیز ۳۸ ژول بر هر تراهش است که عددی کم‌نظیر محسوب می‌شود. وزن این دستگاه حدود ۱۳ کیلوگرم و صدای آن ۷۵ دسی‌بل است.

Bitmain antminer t19

این دستگاه از گزینه‌های اقتصادی شرکت بیت مین محسوب می‌شود، چراکه با داشتن سخت‌افزار مناسب پاسخگوی نیاز افراد است.

درواقع Bitmain antminer t19 جزء بهترین سخت‌افزارها با قیمت مناسب است. این دستگاه در ژوئن ۲۰۲۰ یا خرداد 1399 به بازار عرضه شد. به‌طور کلی، می‌توان گفت که مدل‌های تی نسبت به مدل‌های اس قدرت بیشتری ندارند؛ اما با توجه به قیمت مناسب گزینه‌های خوبی برای فارم‌های متوسط یا کوچک محسوب می‌شوند.

Bitmain antminer t19 از نظر ابعاد و امکانات تقریباً مشابه اس ۱۹ است. قدرت آن ۸۴ تراهش و بازده انرژی آن ۳۸ ژول بر تراهش است. مصرف برق آن نیز ۳۱۵۰ وات است و حدوداً ۱۵ کیلوگرم وزن دارد. 75 دسی‌بل صدا تولید می‌کند.

Bitmain antminer s17+

این سری از مدل‌های شرکت بیت مین بعد از سری اس 19 از بهترین ماینرها است و مدل اس ۱۷ پلاس قدرتمندترین این سری به شمار می‌رود. قدرت پردازش این دستگاه ۷۳ تراهش و مصرف برق آن ۲۹۲۹ وات است. در آوریل ۲۰۱۹ بهره‌وری این دستگاه چهل ژول بر تراهش بود که به‌عنوان مناسب‌ترین دستگاه برای استخراج بیت‌کوین شناخته شده بود. در تاریخ دسامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و وزنی حدود ۱۱ کیلوگرم با صدای ۷۵ دسی‌بل دارد.

Canaan avalon miner 1166 pro

همانند مدل آوالون ماینر ۱۲۴۶ این مدل نیز بهترین ماینر و سخت‌افزار برای مزارع استخراج کوچک و متوسط است. این دستگاه با داشتن هش ریت بسیار بالا و بهره‌وری انرژی مناسب‌ شباهت‌هایی به دستگاه انت ماینر اس ۹ دارد.

Canaan avalon miner 1166 که در اوت ۲۰۲۰ وارد بازار شد، حدوداً ۸۱ تراهش قدرت دارد و مصرف برق آن به 3400 وات می‌رسد. ابعاد آن ۳۰۶* ۴۰۵ *۴۴۲ میلی‌متر است و وزنی حدود ۱۲ کیلوگرم دارد. صدای تولیدشده از آن ۷۵ دسی‌بل با دمایی نزدیک به ۳۵ درجۀ سانتی‌گراد است.

Innosilicon t3+ 52t

این دستگاه از قوی‌ترین ماینر های موجود در شرکت اینو سیلیکون است. به‌نوعی در میان ماینر ها ترمیناتور به حساب می‌آید.

Innosilicon t3+ 52tقدرت هش آن ۵۲ تراهش و مصرف برق آن ۲۱۰۰ وات است. این موضوع باعث شده است که این دستگاه در صدر جدول استخراج‌کنندگان قرار بگیرد. از مزیت‌های این دستگاه وزن مناسب و ۱۰ کیلوگرمی آن است که باعث حمل‌ونقل راحت‌تر آن شده است، همچنین ابعاد مناسب آن، این دستگاه را پرطرفدار کرده است.

Microbt whatsminer m31s

این دستگاه از دیگر مدل‌های شرکت مایکرو بی تی است که قصد داریم به ویژگی‌های آن بپردازیم. قدرت این دستگاه ۷۰ تراهش بر ثانیه است و ۳۳۰۰ وات مقدار برق مصرفی آن است. بهره‌وری انرژی آن نیز به ۴۲ ژول بر تراهش می‌رسد. این دستگاه که از بهترین ماینر های موجود در سال ۲۰۱۹ نیز به شمار می‌رفت از رقبای اصلی دستگاه اس 17 پلاس بود.

Microbt whatsminer m31s در آوریل سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد و با وزنی حدود ۱۳ کیلوگرم و صدای قابل‌قبول ۷۵ دسی‌بل طرفدارهای خاص خود را پیدا کرد ابعاد این دستگاه ۱۳۰* ۲۲۰* ۳۹۰ میلی‌متر است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  بهترین دستگاه استخراج بیت‌کوین کدام است؟

  به‌طور کلی، با نگاهی کلی به این موضوع متوجه می‌شویم که بهترین بودن یک ویژگی نسبی است و کاملاً در مناطق و شرایط مختلف فرق خواهد کرد. در بعضی از مناطق ممکن است دستگاه‌هایی که از نظر ما بهترین هستند، سودآوری نداشته باشند. درواقع، قاعدۀ کلی این است که برای هر فرد بهترین دستگاه باید علاوه بر طول عمر بالا، بازگشت سرمایۀ سریع‌تری نیز داشته باشد. بازگشت سرمایه نیز عبارت است از مدت‌زمانی که پول و مبلغ خرید دستگاه و هزینه‌های جانبی آن به شما برمی‌گردد.

  به‌طور کلی بهترین دستگاه شناخته شده تا به الآن دستگاه بیت مین ماینر اس ۱۹ پرو بوده است که به‌عنوان بهترین ماینر و قوی‌ترین ماینر موجود شناخته می‌شود. بااین حال، ممکن است که به جای این دستگاه در مکانی که برق ارزان است یا فارم‌های بزرگی وجود دارد از دیگر مدل‌ها استفاده شود. به همین دلیل کلمۀ بهترین همیشه معادل محبوب‌ترین دستگاه نیست.

  با وجود این، عواملی وجود دارند که بر سودآوری و بازگشت سرمایۀ یک دستگاه تأثیرگذار هستند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

  • قدرت دستگاه یا نرخ هش: شما باید میزان هش ماینر بیت کوین را بدانید زیرا هرچه نرخ هش یک دستگاه بهتر باشد هزینۀ بیشتری برای شما خواهد داشت. درواقع، دستگاه برای تولید هش بیشتر بیت‌کوین‌های بیشتری را نیز استخراج می‌کند و به همین دلیل هزینۀ بیشتری را برای شما رقم می‌زند. برای مثال، قدرت دستگاه آنت ماینر اس ۱۹ پرو حدود ۱۱۰ تراهش بر ثانیه است.
  • مصرف برق دستگاه: استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مقدار زیادی برق مصرف می‌کنند. در حقیقت، هرچقدر مقدار برق مصرفی دستگاه بالاتر برود هزینۀ برق بیشتری را برای شما به همراه دارد. به همین دلیل، باید دستگاهی را انتخاب کنید که بیشترین برق موجود را به بیت‌کوین تبدیل می‌کند.
  • قیمت دستگاه: قیمت نیز از جمله فاکتورهای مهم برای استخراج بیت‌کوین است. درواقع، یک سخت‌افزار ماینینگ ارزان، بیت‌کوین کمتری را استخراج می‌کند. در ضمن، هرچقدر که برای خرید دستگاه هزینۀ بیشتری پرداخت شود، فرد ماینر باید مدت‌زمان بیشتری فعالیت کند تا سرمایۀ خود را برگرداند.

  به‌جز عوامل بالا موارد و فاکتورهای دیگری مانند تعرفۀ برق و سختی شبکۀ بیت‌کوین در بازگشت سرمایه تأثیرگذار هستند؛ اما موارد گفته‌شده مربوط به انتخاب بهترین دستگاه بود.

  معرفی بهترین ماینرها و سخت‌افزارهای استخراج در سال ۲۰۲2

  آیا سال ۲۰۲۲ برای استخراج بیت کوین خوب است؟

  به گفتۀ متخصصان این حوزه و با تحلیل و آنالیز چارت بیت‌کوین شاخص مک دی از محدودۀ قرمز وارد محدودۀ سبز شده است. این به این معنی است که در سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین را با افزایش 5.5 مواجه می‌شود.

  در اکتبر ۲۰۲۰ نیز چنین پیش‌بینی‌هایی اتفاق افتاد که باعث افزایش ارزش بیت‌کوین از ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار تا حدود 5.5 برابر شد. در آینده نیز اگر تاریخ تکرار شود شاهد پیشرفت و عبور قیمت ‌بیت‌کوین از سطح ۲۲۰ هزار دلار خواهیم بود. بنابراین استخراج آن قطعاً مؤثر و پرسود خواهد بود.

  بنیان‌گذار مؤسسۀ مورگان نیز این روند صعودی را در آینده تأیید کرده است و کاملاً به افزایش قیمت بیت‌کوین امیدوار است.

  به‌علاوه، اگر قصد داشته باشیم نسبت به دلار آمریکا این مسئله را تحلیل کنیم به‌راحتی می‌توان گفت که وقتی دلار آمریکا ضعیف می‌شود و روند نزولی دارد، بیت‌کوین رشد می‌کند و بالعکس هرزمانی که دلار آمریکا قوی می‌شود، بیت‌کوین روند نزولی دارد.

  شخصی به نام توماس که موسسه کمپانی Citifx Technicals است، پیش‌بینی کرده است که این ارز سال ۲۰۲۲ روندی افزایشی دارد. او بر این عقیده است که چاپ بیش‌ازاندازۀ پول توسط بانک‌های مرکزی از ابتدای پاندمی کووید 19 می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شود.

  پرسش‌های متداول!

  بهترین ماینر استخراج بیت‌کوین برتر در سال ۲۰۲۲ چیست؟

  Whatsminer m30s، Innosilicon t3+ 52t، Canaan avalon miner 1246 و … بهترین ماینرهای استخراج بیت کوین در ۲۰۲۲ هستند.

  وضعیت بیت کوین در ۲۰۲۲ چگونه است؟

  بر اساس تحلیل و آنالیز چارت بیت‌کوین شاخص مک دی از محدودۀ قرمز وارد محدودۀ سبز شده است؛ یعنی در سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین 5.5 افزایش خواهد یافت.

  کارن آهنگری

  کارن آهنگری

  بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  میزان مصرف برق دستگاه استخراج بیت کوین چقدر است؟ (نحوه محاسبه)

  در این مقاله با میزان مصرف برق دستگاه استخراج بیت کوین، راه‌ ...

  5 سوال رایج درباره میلیاردرهای ارزهای دیجیتال

  سوالات رایجی که در ذهن بیشتر مردم درباره میلیاردرهای ارزهای ...

  خلاصه‌ای از نکات مهم وایت پیپر سولانا؛ بلاک چینی با کارایی بالا و مقیاس‌پذیر

  وایت پیپر سولانا یک سند بنیادی است که اصول، معماری و طراحی ب ...

  دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. pe
   pe | 12 دی 1400

   سلام من چند وقت پيش ميخواستم ريگ اتريوم ببندم . دوستام گفتن اولين روز سال ميلادي جديد اطلاعيه زدن كه ماين اتريوم تمام ميشه و به اثبات سهام تبديل ميشه . ميخواستم از شما بپرسم كه آيا اين قضيه صحت دارد؟ الان كه ميگن هنوز جمع نشده . آيا واقعا جمع ميشه يا كذب بود ؟ ممنون