بهترین ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم برای سرمایه‌گذاری

تاریخ انتشار: 19 بهمن 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 28 آبان 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
بهترین ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم برای سرمایه‌گذاری

از زمان ایجاد لایه دوم اتریوم، پروژه های متعددی در این زمینه با راه حل های مختلفی برای حل مشکلات لایه یک به‌وجود آمدند. در این نوشتار قصد داریم بهترین و مناسب‌ترین پروژه‌ و ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم برای سرمایه‌گذاری را بررسی کنیم.

لایه دو اتریوم، لایه‌ای است که در بالای شبکه اصلی اتریوم قرار دارد و با اسمارت کانترکت‌ها به شبکه اصلی متصل شده است. این پروژه‌ها بیشتر برای بهبود مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم بوجود آمده است و علاوه بر آن هر پروژه از راه حل‌ها و الگوریتم‌های اجماع متفاوتی استفاده می‌کند که تمامی این راه حل‌ها به‌طور کامل در نوشتار قبلی لایه دوم اتریوم چیست و چه کاربردی دارد؟ توضیح داده شده است.

شبکه آربیتروم هم یکی از راه‌کارهای جدید در اتریوم است.

ارزهای دیجیتال مناسب لایه 2 اتریوم

ارز دیجیتال سلر (CELR)

ارز دیجیتال سلر از سال 2018 فعالیت خود را با هدف تعامل با سایر بلاکچین‌ها، هزینه تراکنش کم ،امنیت بالا و در نهایت حل مشکل مقیاس‌پذیری آغاز کرده است. سلر تنها ارز لایه دو اتریوم است که از راه حل‌های ترکیبی یا Hybrid Solutions استفاده می‌کند. ارز سلر برای انتقال تراکنش‌ها و سرعت بالای تایید آن‌ها، از کانال‌های پرداخت (State Channel) و برای حفظ امنیت شبکه از Zk-Roll Upها استفاده می‌کند. با این ترکیب، سلر نتورک می‌تواند با هزینه کم، سرعت بالا و امنیت قابل قبول تراکنش‌های روزانه و فعالیت های حوزه دیفای را ساماندهی کند.

همچنین این ارز با ایجاد پل سلر (Celer-Bridge) بستری برای ارتباط سایر شبکه‌ها با سلر نتورک ایجاد کرده است. برای مثال، شما می‌توانید اتریوم در بستر پالیگان را به راحتی به بستر اصلی اتریوم یعنی استاندارد ERC-20 انتقال دهید.

توکن اکونومی

قبل از ادامه بحث درمورد پروژه سلر، باید به این نکته اشاره کنم که بررسی توکن اکونومی هر ارز مانند Max Supply، Total Supply، Market Cap، و نوع تقسیم توکن نیز جز جدانشدنی تحلیل فاندامنتال است.

در دنیای بلاکچین پروژه‌های قدرتمندی وجود دارند که با توجه به فاندامنتال و پروژه قوی، نتوانستند آن‌چنان رشد خوبی کنند و این تنها بخاطر بازی اقتصادی ضعیف آن ارز است. بنابراین، در تحلیل‌ها همیشه این موارد فوق را در نظر بگیرید.

عرضه ارز سلر محدود است و تنها 10,000,000,000 واحد از آن وجود دارد که تقریبا همه آن‌ها عرضه شدند.

روند توزیع توکن در نمودار زیر نشان داده شده است:

توکنومیک ارز دیجیتال سلر بهترین ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم

همچنین تعداد هولدرهای این ارز در سه ماه گذشته به بالاترین میزان خود رسیده است که این می‌تواند نشانه بسیار خوبی برای این ارز باشد. این به معنی است که فروش این ارز برای دارندگان سلر در این قیمت‌ها ارزشی ندارند و هولدرها انتظار قیمت بیش‌تری از این ارز دارند. همچنین نشان‌دهنده کاهش عرضه نیز است.

تعداد هولدرهای این ارز در سه ماه گذشته در نمودار زیر نشان داده‌شده است:

توکنومیک ارز دیجیتال سلر بهترین ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم

ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring)

ارز Loopring با نماد اختصاری LRC در زمینه بهبود مقیاس‌پذیری لایه دو از راه‌حلی به نام ZK-ROOLUP استفاده می‌کند.

در این راه‌حل، صدها تراکنش در یک تراکنش جمع می‌شوند و توسط قراردادهای هوشمند تحلیل و اعتبارسنجی می‌شوند. برای ثبت این اعتبار بلاک در بلاک چین اتریوم، از اثبات دانش صفر (ZK) استفاده می‌شود.ZK منابع محاسباتی را برای اعتبار سنجی بلوک با کاهش مقدار داده‌های نگهداری شده در یک تراکنش کاهش می‌دهد و برای تأیید داده‌ها به دانش صفر نیاز است، به همین دلیل حجم تراکنش‌ها کاهش می‌باید و سرعت انتقال بیش‌تر می‌شود.

اثبات دانش صفر چیست؟

به‌طور خلاصه، می‌توان اثبات دانش صفر به عنوان پروتکلی در نظر گرفت که از طریق آن می‌توان فرآیند احراز هویت دیجیتال را بدون استفاده از رمزهای عبور یا سایر داده‌های حساس تسهیل کرد. در نتیجه، هیچ اطلاعاتی از طریق فرستنده یا گیرنده به‌هیچ‌وجه قابل خدشه و تغییر نیست.

برای درک بیشتر به این مثال توجه کنید؛ فرض کنید شما به یک مهمانی دعوت‌شده‌اید. در هنگام ورود نگهبان درب ورودی برای اعتبار سنجی و اینکه بفهمد شما جزو میهمانان هستید، از شما نشانه‌ای می‌خواهد. شما در اینجا بدون اینکه نام یا نشانه‌ای از خود بدهید، با نشان دادن کارت دعوتی که صاحب میهمانی برای شما فرستاده است، می‌توانید وارد میهمانی شوید (بدون آنکه شما مشخصات خود را در اختیار کسی بگذارید). در این صورت حریم خصوصی شما به‌طور کامل حفظ خواهد شد و این چیزی است که ZK به دنبال آن است.

ZK برای ذخیره داده‌های دائمی مورد نیاز از درخت مرکل استفاده می‌کند. این درخت آدرس‌‌ها و مبالغ انتقال (از … به … مبلغ) را ذخیره می‌کنند و Snark (یک نوع هش که دلتای حالت بلاک‌چین را تشکیل می‌دهد) تولید می‌کند.

اثبات دانش صفر چیست؟

توکن اکونومی

عرضه این ارز هم مانند سلر محدوده است. از این ارز تنها 1,374,513,896 ضرب شده است که تا اکنون 97 درصد آن توکن تقسیم‌شده است.

تعداد هولدرها و آدرس‌های دارای این ارز در چند ماه اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است و به بالاترین سطح خود رسیده است.

تعداد هولدرهای این ارز در سه ماه گذشته در نمودار زیر نشان داده‌شده است:

توکنومیک

ارز دیجیتال پالی گان (Polygan)

پالی گان با نماد معاملاتی متیک MATIC ارزی بر پایه بلاک‌چین اتریوم است که مانند سایر ارزهای معرفی‌شده برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری و البته راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز DApp با کارمزد کم و امنیت بالای بستر اتریوم است.

تفاوت پالی‌گان با سایر ارزهای معرفی‌شده این است که پالی‌گان کوین است و دارای بلاک‌چین اختصاصی است. همچنین یک بستر با امنیت بالای بستر اتریوم ولی با سرعت بیش‌تر و کارمزد کم‌تر برای برنامه‌های غیرمتمرکز خلق کرده است.

پالی‌گان برای چنین توانایی از راه حل پلاسما Plasma استفاده کرده است.

خرید پالی گان | خرید متیک

پلاسما (Plasma)

یکی از راه‌حل لایه دو برای حل مشکل مقیاس‌پذیری Plasma است. در پلاسما بلاک چین اصلی برای مقیاس‌پذیری، از بلاک چین‌های متعددی که نسخه کوچک‌تری ازبلاکچین‌های اصلی هستند که اصطلاحاً به آن‌ها بلاک‌چین کودک گفته می‌شود، استفاده می‌کند.

این بلاک‌چین‌های کودک مانند نمودار درختی هستند و در صورت کاهش مقیاس‌پذیری، دسته‌ای دیگر از بلاک‌چین‌های کودک به وجود می‌آیند که به مقیاس‌پذیری کمک می‌کنند.

نحوه شکل‌گیری پلاسما در شکل زیر نشان داده‌شده است:

نحوه شکل‌گیری پلاسما

این روش بدون شک یکی از بهترین راه حل‌های رفع مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم است. در صورت مشاهده سایر مزایا و معایب این راه‌حل، به مقاله راه حل‌های لایه دو اتریوم رجوع کنید.

توکن اکونومی

عرضه پالی‌گان مانند ارزهای قبل، محدوده است و فقط 10,000,000,000 کوین ضرب شده است که در حال حاضر بیش از  75 درصد آن توزیع‌شده است.

روند توزیع کوین در نمودار زیر نشان داده‌شده است:

روند توزیع کوین ارز پالی گان

تعداد هولدرهای این ارز هم مانند ارزهای قبلی به بالاترین سطح خود رسیده است که این نشانه بسیار خوبی برای رشد این ارز است.

تعداد هولدرهای این ارز در سه ماه گذشته در نمودار زیر نشان داده شده است:

روند توزیع کوین ارز پالی گان

با توجه به این داده‌ها، به نظر می‌رسد این ارز در ماه‌های آتی رشد خوبی داشته باشد.

گفتار پایانی!

در این نوشتار سعی کردیم بهترین ارزهای دیجیتال لایه دو اتریوم را معرفی کنیم. این ارزها صرفاً با توجه به پتانسیل فاندامنتال بالا، شرایط اقتصادی مناسب حال حاضر و ریسک‌های سیستماتیک و غیر سیستماتیک آن، بیان‌شده است. در صورت ورود به معامله مدیریت ریسک را در نظر گرفته و مراقب دارایی‌های خود باشید.

کارن آهنگری

کارن آهنگری

بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

راهنمای کامل آموزش بازی همستر کامبت و ایردراپ Hamster Kombat

مدتی بعد از لیست شدن و موفقیت نات کوین، نوبت به بازی کریپتوی ...

آموزش کامل بازی TapSwap‌ + ترفندهای سکه رایگان در بازی تپ سواپ

ارز دیجیتال تپ سواپ چیست؟ نحوه استخراج ارز دیجیتال تپ سواپ ( ...

همه‌چیز درباره بازی Wcoin و آموزش نحوه استخراج W-Coin

همه‌چیز از نات کوین شروع شد! بازی تلگرامی که سبک Tap to Earn ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر