هک 126 میلیون دلاری پروتکل مولتی چین در فانتوم

تاریخ انتشار: 17 تیر 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 6 شهریور 1402
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
هک 126 میلیون دلاری پروتکل مولتی چین در فانتوم

فعالیت پروتکل مولتی چین (MULTI) پس از شناسایی حرکات غیرعادی وجوه از آدرس MPC خود، به طور ناگهانی متوقف شده است. این اکسپلویت، به مبلغ قابل توجه 126 میلیون دلار، به کامیونتی کریپتو شوک وارد کرده است.

این نقض که توسط شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield گزارش شده است، شامل انتقال 126 میلیون دلاری مهاجم از پل Multichain’s Fantom (FTM) و Moonriver (MOVR) بود. این اکسپلویت منجر به کاهش ریزش قابل توجه توکن MULTI شد که پس از حمله با بیش از 16 درصد کاهش به 2.60 دلار رسید.

این هک کاربران پروتکل Multichain را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مولتی چین به کاربران خود توصیه کرده است که تمام تأییدیه‌های مرتبط با این پروتکل را لغو کنند. بنیاد فانتوم در حال ارزیابی شرایط است و به‌روزرسانی‌هایی را در این مورد ارائه خواهد داد.

اگر از کاربران Multichain هستید، پیروی از توصیه‌های ارائه شده توسط پروتکل و لغو کلیه تأییدیه‌های مربوط به آن بسیار مهم است. در جریان تحولات به اشتراک گذاشته شده توسط بنیاد فانتوم در مورد این حادثه باشید. اقدامات احتیاطی لازم را برای حفظ وجوه خود انجام دهید و تأثیر این هک را بر دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود در نظر بگیرید.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلا ...

ورود ریپل به صنعت دیفای و راه‌اندازی پروتکل وام‌دهی

ریپل ابتکاری جدید را برای تقویت قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز XR ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر