تتر از aUSDT رونمایی کرد: یک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا برای پرداخت

تاریخ: 29 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تتر از aUSDT رونمایی کرد: یک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا برای پرداخت

تتر (Tether)، صادرکننده USDT بزرگ‌ترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال، روز دوشنبه از ایجاد یک توکن جدید با پشتوانه طلا خبر داد. توکن aUSDT، بر روی پلتفرم Alloy by Tether توسعه یافته است. با استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاک چین اصلی اتریوم، کاربران می‌توانند با وثیقه‌گذاری aUSDT آن را با توکن تتر دیگری که ارزشی معادل طلا دارد، مینت (ضرب) کنند.

بر اساس این اعلامیه، Alloy by Tether که توسط Moon Gold NA S.A de C.V و Moon Gold El Salvador S.A، هر دو عضو گروه تتر، توسعه یافته است، به عنوان پایه و اساس برای توکن تازه راه‌اندازی شده عمل می‌کند.

به گفته پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، Alloy یک پلتفرم باز برای ایجاد دارایی‌های دیجیتال مصنوعی وثیقه‌گذاری شده است و به زودی بخشی از پلتفرم جدید توکن‌سازی دارایی‌های دیجیتال این شرکت خواهد بود که اواخر امسال راه‌اندازی خواهد شد.

علاوه بر این، Alloy ایجاد «دارایی‌های تتر شده» مختلف، از جمله محصولات بازدهی را امکان‌پذیر می‌کند. استراتژی‌های ایجاد ثبات پلتفرم، مانند وثیقه‌گذاری بیش از حد با دارایی‌های نقدشونده و استخرهای نقدینگی بازار ثانویه، ظاهراً ثبات قیمت این دارایی‌ها را تضمین می‌کند. آردوینو در ادامه در این باره اظهار داشت:

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که راه‌اندازی Alloy by Tether را معرفی می‌کنیم که دسته‌ای از دارایی‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا و متصل به یک ارز فیات مرجع را معرفی می‌کند. در حالی که مکانیسم تثبیت در مقایسه با گزینه‌های سنتی مانند USDT متفاوت است، این راه حل نوآورانه نقطه عطف هیجان‌انگیزی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، ما قصد داریم این فناوری نوآورانه را در پلتفرم توکن‌سازی دارایی‌های دیجیتالی آینده خود نیز در دسترس قرار دهیم.

تراکنش‌ها و پرداخت‌ها

طلای تتر (XAUt)، دارایی پایه aUSDT، دارای ارزش بازار تقریباً 573 میلیون دلار است. طبق گزارشات، طلای فیزیکی که از Tether Gold پشتیبانی می‌کند، به‌طور امن در سوئیس ذخیره می‌شود.

ناشر این استیبل کوین ادعا می‌کند که این دارایی دیجیتال با پشتوانه طلا به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارزی مشابه دلار آمریکا، معاملات، پرداخت‌ها و حواله‌های خود را نهایی کنند و در عین حال مالکیت دارایی‌های دیجیتال با پشتوانه طلا را حفظ کنند.

تتر موفقیت مالی قابل توجهی را با استیبل کوین USDT خود تجربه کرده و تنها در سه‌ماهه اول 4.5 میلیارد دلار سود ایجاد کرده است. با این حال، کیفیت دارایی‌های پشتوانه این استیبل‌کوین‌ها مانند USDT با نظارت بیشتر از سوی تنظیم‌کننده‌ها مواجه شده است.

تتر که در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت شد، در سال 2021 با دادستان کل نیویورک و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به توافق رسید و اتهامات مربوط به افشای ذخایر و شفافیت را حل کرد.

به طور کلی، معرفی تتر از یک دلار مصنوعی با پشتوانه طلا، aUSDT، نقطه عطف دیگری در گسترش محصولات این شرکت است. با استفاده از پلتفرم Alloy by Tether، کاربران اکنون می‌توانند به دارایی دیجیتالی دسترسی داشته باشند که ثبات دلار آمریکا را با ارزش ذاتی طلای فیزیکی ترکیب می‌کند.

تتر را در بیت پین به سبکی نو معامله کنید!

خرید تتر
مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد تپ سواپ امروز؛ ۴ مرداد ماه + ۴۰۰ هزار سکه!

بعد از همستر کامبت (Hamster Kombat)، قطعاً تپ سواپ (TapSwap) ...

کلید همستر امروز، ۴ مرداد ماه + ویدیو آموزش

بازی همستر کامبت، این روزها در صدر لیست برترین بازی‌های تپ ت ...

کد مورس همستر کامبت؛ ۴ مرداد ماه ۱۴۰۳

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز ۴ مرداد همستر، می‌توان ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر