صحبت‌های بنیانگذار تتر در مورد جاه‌طلبی‌های پی پال با صدور استیبل کوین PYUSD

توسط مبین حسینی
|
27 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
صحبت‌های بنیانگذار تتر در مورد جاه‌طلبی‌های پی پال با صدور استیبل کوین PYUSD

ویلیام کویگلی، یکی از بنیانگذاران تتر، گفت که اگرچه معتقد است که استیبل‌کوین‌های صادر شده خصوصی «از هر لحاظ برای جامعه یک مزیت است»، انتشار یک استیبل کوین از سوی پی پال، بعید است که نوآوری زیادی به همراه داشته باشد.

کویگلی در مصاحبه‌ای با CoinDesk گفت:

من فکر نمی‌کنم نوآوری زیادی از پی پال حاصل شود. من فکر می‌کنم پی پال این را اساساً به عنوان ابزاری برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌بیند.

بازار استیبل‌کوین‌ها تحت تسلط تتر (USDT) است، که به مراتب بزرگ‌ترین و نقدشونده‌ترین توکن‌های وابسته به دلار است و پس از آن USDC قرار دارد. با این حال، با توجه به دسترسی پی پال به صدها میلیون کیف پول در سراسر جهان، هیچ کس در توانایی این کمپانی برای به چالش کشیدن دیگر استیبل‌کوین‌ها شک ندارد.

کویگلی که در سال 2015 تتر را ترک کرد، یک سرمایه‌گذار اولیه در پی پال نیز بود، اگرچه او دیگر هیچ سهامی در اختیار ندارد. او گفت که پیش از این می‌دانست پی پال به مدت هفت یا هشت سال به دنبال استیبل کوین‌ها بوده است، که عمدتاً ناشی از صرفه‌جویی بالقوه در بسیاری از تراکنش‌های چند ارزی انجام شده، توسط صدها میلیون کاربر پی پال بوده است.

دنیای پرداخت‌ها توسط واسطه‌های مالی پوشش داده می‌شود، که هرکدام برای خدمات خود کمیسیونی دریافت می‌کنند. ایجاد یک استیبل کوین شامل خرید سبدی از ارزها توسط پی پال و نگهداری آنها به ین، یورو، روپیه، وون و غیره در بانک‌های سراسر جهان است. کویگلی توضیح داد که هنگامی که پی پال ارز مورد حمایت آن سپرده‌های بانکی را تبدیل به توکن می‌کند، دارای یک عرضه پول خصوصی و چند ارزی است که خارج از سیستم بانکی جهانی وجود دارد و عاری از هرگونه وصول کمیسیون شخص ثالث است.

این بدان معناست که وقتی یک مصرف‌کننده آمریکایی با دلار، محصولی را از یک تاجر آلمانی که به یورو نیاز دارد، خریداری می‌کند، پی پال مجبور نیست از یک موسسه مالی برای تسویه تراکنش استفاده کند؛ زیرا هر دو ارز را در اختیار دارد.

کویگلی گفت:

همه تراکنش‌ها اکنون بر روی بلاک چین خصوصی آن خارج از شبکه ویزا و سیستم بانکی انجام می‌شود. دیگر هیچ واسطه مالی وجود ندارد – فقط پی پال است. هیچ واسطه فارکسی وجود ندارد که مارجین بگیرد؛ زیرا ارز واقعی مبادله نمی‌شود. این فقط یک توکن است که با دیگری رد و بدل می‌شود. هیچ کارمزد فارکس یا مبادله‌ای وجود ندارد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر