تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)؛ آیا اصلاح بیشتری در راه است؟ – 25 فروردین (13 آوریل)

تاریخ انتشار: 25 فروردین 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل تکنیکال ریپل (XRP)؛ آیا اصلاح بیشتری در راه است؟ – ۲۵ فروردین (۱۳ آوریل)

ارز دیجیتال ریپل که با نماد XRP شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان است. این ارز توسط شرکت ریپل ساخته شده و هدف این رمزارز تسهیل انتقال پول در سراسر جهان است. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم رمزارز ریپل (XRP) در روز گذشته روندی اصلاحی را در پیش گرفت و 8 درصد ریزش قیمتی را تجربه کرد. ریپل اکنون از نظر حجم، در رتبه 7 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز ریپل (XRP) پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای ریپل و اتر انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

ریپل (XRP)؛ از تحلیل گذشته تا به الان

باتوجه‌به تصویر، خواهیم دید که قیمت توانست پس از انتشار تحلیل کوتاه‌مدت ریپل (XRP) در تاریخ ۲۷ اسفند (خط عمودی آبی‌رنگ در تصویر)، به سمت حمایتی که مشخص شده بود حرکت کرد. طبق تحلیل، ریپل از ناحیه حمایت (محدوده سبزرنگ) به سمت محدوده مقاومتی مشخص شده (محدوده قرمزرنگ) حرکت کرد و بالغ بر ۱۵ درصد حرکت صعودی داشت و برای تریدرهای بازار فرصت مناسبی برای کسب سود بود. پس از اینکه قیمت برای دومین بار به محدوده‌هایی که در تحلیل قبل مشخص شده بود رسید، ریپل با افزایش عرضه روبرو شد و با شکست کف حمایتی مشخص شده، از این روند تریدینگ رنج خارج شد. اکنون ریپل در سطح قیمتی خوبی در بلندمدت قرار گرفته است و انتظار می‌رود پس از تکمیل جمع‌آوری نقدینگی، حرکت افزایشی‌اش را به سمت قیمت‌های بالاتر آغاز کند.

مهم ترین نواحی قیمت برای ریپل (XRP) در بلندمدت

با مشاهده نمودار ارز ریپل (XRP) در تایم فریم هفتگی و در مقیاس بلندمدت، می‌توانیم ببینیم قیمت در حال حرکت در اتنهای الگوی مثلثی هست که در نمودار شکل گرفته است. ریپل پس از برخورد به محدوده مقاومت داینامیک و سقف الگوی مشخص شده، با فشار فروش مواجه شد و پس از روند اصلاحی قدرتمندی که داشت، اکنون در محدوده کف الگو که حمایت معتبری برای قیمت نیز هست، قرار گرفته است.

می‌توانیم چند محدوده مهم قیمت را برای این ارز در نظر داشته باشیم. اهداف و نواحی مقاومت در بلندمدت برای ریپل عبارت‌اند از:

 • محدوده عرضه و مقاومت اول در قیمت ۰.۶۵ دلار
 • هدف و ناحیه عرضه دوم در محدوده 0.8050 الی 0.9400 دلار
 • هدف و ناحیه مقاومت سوم در محدوده 1.1942 الی 1.3835 دلار

همچنین مهم‌ترین نواحی حمایت و تقاضا برای ریپل عبارت‌اند از:

 • ناحیه حمایت اول واقع در قیمت 0.4652 الی 0.5078 دلار
 • ناحیه حمایت استاتیک در قیمت 0.4223 دلار

خرید ریپل | XRP

مقایسه رمزارزهای ریپل (XRP) و اتر (ETH)

در بخش زیر، تغییرات قیمت رمزارزهای XRP و ETH در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

در نمودار زیر روند قیمت XRP و ETH در روز گذشته قابل مشاهده است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  برخی از تحلیلگران برجسته، آینده XRP را بسیار روشن پیش‌بینی می‌کنند. آنها معتقدند که قیمت ریپل تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰ دلار یا حتی بالاتر خواهد رسید. این پیش‌بینی، نشان‌دهنده پتانسیل رشد خارق‌العاده XRP در سال‌های آینده است. بااین‌حال، هیچ پیش‌بینی‌ای قطعی نیست و عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت XRP تأثیر بگذارند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره ریپل، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ریپل چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال XRP و مزیت‌های آن را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  در مجموع، آینده ریپل به عوامل مختلفی مانند: روند کلی بازار رمزارزها، پذیرش XRP توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی و توسعه شبکه ریپل بستگی دارد. اگر عوامل گفته شده به نفع XRP باشد، این رمزارز می‌تواند در سال‌های آینده رشد قابل‌توجهی انجام داده و به یکی از ارزهای دیجیتال برتر جهان تبدیل شود.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر