تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB)؛ حرکت قیمت در روندی خنثی – 14 بهمن (3 فوریه)

تاریخ انتشار: 14 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

رمزارز شیبا اینو با نماد SHIB، یکی از بزرگترین میم کوین های بازار ارزهای دیجیتال است که طرف‌داران زیادی دارد. این میم کوین محبوب در چندماه اخیر روندی خنثی داشت و رشد و یا اصلاح چشمگیری انجام نداد. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، مشاهده می‌کنیم شیبا اینو در روز گذش‍ت‍ه نیز هیچ حرکت قیمتی نداشت. با این حال، شیبا اینو اکنون از نظر ارزش بازار در رتبه ۱۷ در بازار کریپتو قرار دارد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی شیبا اینو (SHIB) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت شیبا و دوج کوین می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو (SHIB) در نگاه کلی

با مشاهده نمودار رمزارز شیبا اینو (SHIB) در مقیاس کلی، متوجه حرکت شارپ قیمت در اوایل نمودار و در ابتداری لیست شدن در صرافی‌ها می‌شویم که شیبا توانسته بود در مدت زمان کوتاهی بیش از ۱۲۰۰ درصد رشد قیمتی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان بیاورد. نمودار می‌شویم. همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، قیمت رمزارز شیبا اینو (SHIB) در حال حاضر در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار درحال معامله است و ۸۹ درصد زیر سقف قیمتی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای شیبا اینو (SHIB)

با مشاهده نمودار رمزارز شیبا اینو (SHIB) در تایم فریم هفتگی متوجه ‌می‌شویم که شیبا مدت‌زمان زیادی است که روندی خنثی و تریدینگ رنج دارد و حرکات اصلاحی یا رشد قیمتی شدیدی انجام نداده است. به‌ نظر می‌رسد شیبا در انتظار ورود نقدینگی است که بتواند پس از تزریق نقدینگی شروع به حرکت صعودی کند. همچنین با نگاهی به نمودار در تایم هفتگی متوجه شدیم قیمت در حال حاضر زیر روند مقاومتی داینامیک خود قرار گرفته است و این مقاومت مانع در راه صعود و رشد بیشتر این رمزارز قرار دارد.

در حال حاضر سه محدوده مهم مقاومت و عرضه (این نواحی را می‌توان به عنوان اهداف قیمت نیز در نظر گرفت) در تایم هفتگی و روزانه برای رمزارز شیبا اینو وجود دارد. این سه ناحیه عبارت‌اند از:

 • ناحیه اردر بلاک نزولی روزانه واقع در محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۱۱۰۸ الی ۰.۰۰۰۰۱۱۹۸ دلار
 • اردر بلاک نزولی دوم واقع در محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۱۴۱۱ الی ۰.۰۰۰۰۱۵۶۶ دلار
 • ناحیه اردر بلاک نزولی روزانه واقع در محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۲۶۶۶ الی ۰.۰۰۰۰۲۹۳۳ دلار

همچنین درحال‌حاضر، مهم‌ترین ناحیه حمایتی که می‌توان به عنوان محدوده مهم تقاضا برای شیبا اینو در نظر داشت، در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۶۴۵ الی ۰.۰۰۰۰۰۶۹۹ دلار قرار دارد.

خرید شیبا اینو | SHIB

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای شیبا (SHIB) و دوج کوین (DOGE)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای SHIB و DOGE در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

  با مقایسه نمودار قیمتی SHIB و DOGE در 6 ماه اخیر، می‌توان گفت که هردو رمزارز روند قیمتی ثابت داشتند.

  تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB) – 14 بهمن (3 فوریه)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  SHIB DOGE
  تاریخ معرفی آگوست ۲۰۲۰ دسامبر ۲۰۱۳
  بلاک چین اتریوم بلاک چین اختصاصی
  عرضه در گردش  589 تریلیون 143 میلیارد
  قیمت فعلی $0.000009 $0.08
  ارزش بازار ۵ میلیارد دلار ۱۱ میلیارد دلار
  کاربرد پرداخت، دیفای، متاورس پرداخت، انعام، سرگرمی
  جامعه فعال و پرشور فعال و پرشور
  حمایت توسط افراد مشهور ایلان ماسک، ویتالیک بوترین ایلان ماسک، اسنوپ داگ

  سخن پایانی

  رمزارز شیبا اینو میم کوینی است که در سال ۲۰۲۰ توسط شخصی با هویت ناشناس به نام ریوشی راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال به‌سرعت محبوبیت پیدا کرد و به یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل شد. عوامل متعددی در محبوبیت شیبا اینو نقش داشتند:

   حمایت ایلان ماسک: ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، بارها در توییتر خود از شیبا اینو حمایت کرده و این امر باعث افزایش توجه عمومی به این ارز دیجیتال شده است.

   جامعه قوی: شیبا اینو دارای یک جامعه قوی و فعال در رسانه‌های اجتماعی است. این جامعه به طور فعال برای تبلیغ و ترویج این ارز دیجیتال تلاش می‌کند.

   قابلیت استفاده: شیبا اینو در حال حاضر در صرافی‌های متعددی لیست شده و می‌توان از آن برای خرید کالاها و خدمات استفاده کرد.

  در مجموع پیش‌بینی قیمت شیبا اینو و به‌طورکلی میم کوین‌ها دشوار است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این ارز دیجیتال در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. درحالی‌که برخی دیگر معتقدند که قیمت آن به مقدار زیادی کاهش خواهد یافت.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر