تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB)؛ رسیدن قیمت به حمایت بلندمدت – 26 فروردین (14 آوریل)

تاریخ انتشار: 26 فروردین 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه

شیبا اینو، بزرگترین میم کوین بازار، درگیر روند اصلاح و ریزش است و تاکنون بالغ ۵۰ درصد از سقف خود فاصله گرفته است. این میم کوین در هفته اخیر روند اصلاحی داشت و به سمت محدوده مهم حمایتی خود حرکت کرد. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، مشاهده می‌کنیم که شیبا اینو در هفته گذش‍ت‍ه با کاهش ۱۹ درصدی قیمت همراه بود و روند شدید اصلاحی داشت.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند شیبا اینو (SHIB) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت شیبا و داگ ویف هت می‌پردازیم.

شیبا اینو (SHIB)؛ از تحلیل قبل تاکنون

باتوجه‌به تصویر و تحلیل شیبا در تاریخ ۱۸ فروردین، شیبا پس از افزایش عرضه و فشار فروش، روند اصلاحی و ریزشی خود را آغاز کرد. همان‌طور که در تصویر می‌توان دید، قیمت شیبا توانست روند نزولی خود را تا بیسس حمایتب مشخص شده در تحلی گذشته ادامه دهد و پس از رسیدن به این محدوده مهم تقاضا، بالغ بر ۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

مهم‌ترین نواحی برای شیبا اینو (SHIB)

همان‌طور که تحلیل گذشته گفته شد، شیبا در روندی نزولی و اصلاحی قرار داشت که این روند ریزشی، قیمت را تا ناحیه حمایت مهم 0.00001910 الی 0.00002080 دلار کاهش داد. اکنون شیبا روی محدوده مهم حمایتی خود قرار گرفته است و با جمع‌آوری نقدینگی لازم، می‌توان انتظار داشت شیبا دوباره حرکتی افزایشی داشته باشد و تا نواحی مقاومتی مشخص شده صعود انجام دهد.

خرید شیبا | SHIB

دو ناحیه مهم حمایت و تقاضا برای رمزارز شیبا اینو وجود دارد که این نواحی عبارت‌اند از:

 • اولین ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت ۰.۰۰۰۰۱۹۱۰ الی ۰.۰۰۰۰۲۰۸۰ دلار
 • دومین ناحیه حمایت و تقاضا در قیمت ۰.۰۰۰۰۱۲۲۸ الی ۰.۰۰۰۰۱۳۱۶ دلار

همچنین مهم‌ترین محدوده‌های عرضه و مقاومت عبارت‌اند از:

 • اولین ناحیه مقاومت در قیمت 0.00002550 الی 0.00002619 دلار
 • دومین ناحیه عرضه و مقاومت در قیمت 0.00002952 الی 0.00003155 دلار

مقایسه رمزارزهای شیبا (SHIB) و داگ ویف هت (WIF)

در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای SHIB و WIF در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

با مقایسه نمودار قیمت SHIB و WIF می‌توان گفت که هردو رمزارز روندی شبیه به هم داشتند.

نکته: هیچ یک از این اطلاعات به‌عنوان مشاوره سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نمی‌شوند. قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتالی، تحقیقات خود را انجام دهید.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  رمزارز شیبا اینو میم کوینی است که در سال ۲۰۲۰ توسط شخصی با هویت ناشناس به نام ریوشی راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال به‌سرعت محبوبیت پیدا کرد و به یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل شد.

  برای اطلاعات بیشتر درباره شیبا، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟ بررسی Shiba Inu و رمزارز SHIB را مطالعه فرمایید.

  در نهایت پیش‌بینی قیمت شیبا اینو و به‌طورکلی میم کوین‌ها دشوار است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این ارز دیجیتال در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. درحالی‌که برخی دیگر معتقدند که قیمت آن به مقدار زیادی کاهش خواهد یافت.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر