تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

تاریخ: 23 خرداد 1403
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، توانسته رشد خوبی در ماه گذشته داشته باشد. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم پپه (PEPE) در ماه گذشته روند صعودی خوبی داشت و توانست بیش از ۵۱ درصد رشد قیمت را تجربه کند. پپه از تحلیل قبل (۲۵ اردیبهشت) تاکنون ۱ پله صعود داشت و در حال حاضر در رتبه ۲۲ بازار ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد.

چارت کوین مارکت کپ

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت پپه (PEPE) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت پپه و نات کوین می‌پردازیم.

 پپه (PEPE)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و تحلیل تکنیکال پپه (PEPE) در تاریخ 25 اردیبهشت، قیمت پپه بعد از انتشار تحلیل توانست تا سطح مقاومت مشخص شده با رشد قیمت همراه باشد و پس از تکمیل سیکل صعودی و رسیدن به این ناحیه عرضه مهم که در تحلیل گذشته مشخص شده بود، قیمت پپه روند کاهشی‌اش را آغاز کرد و با افزایش فشار فروش، به سمت محدوده حمایتی خود حرکت کرد. با این حال در سیکل صعودی خوبی که پپه داشت، توانست در بیشترین حالت از تحلیل گذشته تاکنون رشدی بالغ بر ۸۹ درصد را تجربه کند.

خرید پپه

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  چارت پپه

  مهم‌ترین نواحی قیمت برای پپه (PEPE)

  با مشاهده نمودار ارز دیجیتال پپه (PEPE) در تایم فریم ۸ساعته، متوجه‌ می‌شویم که قیمت پس از برخورد به محدوده مقاومت خود با افزایش عرضه مواجه شد و اکنون در روندی اصلاحی در میان‌مدت قرار دارد.

  درصورتی‌که پپه موفق به حفظ حمایت استاتیک واقع در سقف قبلی‌اش نشود، انتظار می‌رود قیمت حرکت اصلاحی‌اش را به سمت ناحیه حمایتی مشخص شده آغاز کند و پس از تامین نقدینگی از این ناحیه تقاضا، با شکل گیری الگوهای صعودی، روند رشد و افزایش را آغاز کند. پس از تکمیل فاز جمع‌آوری نقدینگی، می‌توان شاهد افزایش قیمت و رسیدن قیمت به نواحی مقاومتی در نمودار این رمزارز بالاتر باشیم.

  چارت پپه

  همان‌طور که در نمودار قابل‌مشاهده است، پپه چند ناحیه مهم عرضه و تقاضا دارد که این نواحی عبارت‌اند از:

  • سطح حمایت استاتیک در محدوده 0.000010822 دلار
  • اولین ناحیه حمایت و تقاضا در محدوده 0.000006209 الی 0.000007015 دلار
  • دومین ناحیه حمایت و تقاضا در محدوده 0.000003669 الی 0.000004677 دلار

  همچنین محدوده‌ مهم عرضه و مقاومت که می‌توان برای این رمزارز در نظر داشت در قیمت 0.000015061 الی 0.000016481 دلار قرار دارد.

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال پپه

  ضرایب همبستگی و بتای پپه:

  در بخش زیر به بررسی همبستگی و بتا پپه می‌پردازیم تا ریسک و بازدهی آن نسبت بیت کوین را متوجه شویم:

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.60 2.39 بیت‌کوین (BTC)
  0.74 2.56 توتال 2(TOTAL2)

  همبستگی: همبستگی پپه توکن نسبت به هر دو شاخص، بالاست و ارزی پرریسک محسوب می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت پپه در زمان نوسانات به قیمت بیت کوین، واکنش زیادی نشان خواهد داد و مانند نرخ بیت کوین نوسان می‌کند. همچنین موجب افزایش ریسک سبد سرمایه‌گذاری خواهد شد.

  بتا: بتای پپه توکن نسبت به دو شاخص تعریف شده مجموعاً 2.5 بوده که بازدهی پپه نسبت به آنها، 2.5 برابر خواهد بود. همچنین ریسک پرتفوی افزایش می‌یابد ولی بازدهی خیلی مناسبی برای سرمایه گذار خواهد داشت.

  بررسی نمودار معامله گران لیکویید شده

  قیمت پپه توکن به یک محدوده حمایتی 0.0۰۰۰11 دلار برخورده کرده و این حمایت می‌تواند موجب افزایش قیمت تا محدوده قیمتی 0.0۰۰۰157 تا 0.0۰۰۰16 دلار شود.

  بررسی فاندامنتال ارز دیجیتال پپه

  درصوتی‌که قیمت پپه بیشتر کاهش یابد، سطح 0.0۰۰۰107 الی 0.0۰۰۰105 دلار به عنوان یک سد حمایتی عمل کرده و از قیمت پپه حمایت کند و موجب افزایش قیمت آن شود.

  مقایسه رمزارزهای پپه (PEPE) و نات کوین (NOT)

  در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای NOT و PEPE در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  مقایسه پپه و نات کوین

  در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

  مقایسه پپه و نات کوین

  در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

  مقایسه پپه و نات کوین

  سخن پایانی

  پپه (PEPE) میم کوینی است که با الهام از قورباغه پپه راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال روی بلاک چین بایننس اسمارت چین (BSC) ساخته شده و از استاندارد BEP-20 استفاده می‌کند. در مجموع، آینده ارز دیجیتال پپه نامعلوم است. این ارز دیجیتال پتانسیل رشد بالایی دارد، اما درعین‌حال با ریسک‌های بسیار زیادی نیز همراه است. قبل از سرمایه‌گذاری در پپه، باید به طور کامل تحقیق کنید و از خطرات آن آگاه باشید.

  برای اطلاعات بیشتر درباره پپه، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال پپه چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ تلاش برای صعود – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  بیت کوین پس از افزایش تقاضایی که در هفته‌های اخیر داشت، توان ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ افزایش قدرت خریداران – ۳ مرداد (۲۴ جولای)

  پپه، یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است که تو ...

  تحلیل نیر پروتکل (NEAR)؛ هدف بعدی کجاست؟ – ۲ مرداد (۲۳ جولای)

  نیر پروتکل در هفته اخیر درگیر روند نزولی و اصلاحی بود و قیمت ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر