تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ آیا روند اصلاحی رو به پایان است؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

تاریخ: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ آیا روند اصلاحی رو به پایان است؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

نیر پروتکل، رمزارز محبوب و یکی از پروژه‌های قدرتمند بازار کریپتو است که در ماه اخیر درگیر روند نوسانی شدیدی شد. قیمت نیر پروتکل در ابتدا به سمت سطوح حمایتی خود حرکت کرد و پس از آن دوباره با رشد قیمت همراه بود و بر خلاف سایر ارزهای بازار، . با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، می‌بینیم که سرانجام رمزارز نیر پروتکل (NEAR) در روز گذشته توانست نوسان مثبت داشته باشد و با افزایش ۲.۶ درصدی قیمت همراه باشد. نیر پروتکل اکنون در قیمت ۷.۱۲ دلاری معامله‌ می‌شود و در روند تریدینگ رنج در حرکت است.

تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ آیا روند اصلاحی رو به پایان است؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی رمزارز نیر پروتکل (NEAR) پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای نیر پروتکل و اتریوم انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

بررسی نیر پروتکل (NEAR)؛ از تحلیل گذشته تا به الان

با مشاهده نمودار و با توجه به تحلیل گذشته (تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ باید منتظر ریزش قیمت باشیم؟ – ۱۱ فروردین)، قیمت پس از انتشار تحلیل، روند ریزشی‌اش را آغاز کرد و در مرحله اول تا ناحیه اول حمایتی ریزش داشت و پس از شکست این محدوده، در مرحله بعدی تا ناحیه دوم حمایت که مشخص شده بود، اصلاح انجام داد. نیر در مجموع بیش از ۴۲ درصد ریزش قیمت را تجربه کرد و پس از برخورد به محدوده حمایتی مشخص شده، روند برگشتی داشت و بالغ بر ۷۵ درصد صعود قیمت را تجربه کرد. در نهایت نیر پروتکل در ماه اخیر روندی خنثی داشت و پس از اصلاح تا محدوده حمایتی که گفته شده بود، دوباره به سمت محدوده ۷ دلاری (مبدا ریزش) بازگشت.

خرید نیر پروتکل | NEAR

تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ آیا روند اصلاحی رو به پایان است؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

اهداف و حمایت‌‌های نیر پروتکل (NEAR)

با مشاهده نمودار رمزارز نیر پروتکل (NEAR) در تایم فریم روزانه، می‌توان دید که قیمت اکنون در نزدیکی بیش مقاومتی و عرضه خود قرار گرفته است. درصوتی‌که نیر پروتکل نتواند از این محدوده مقاومتی عبور کند، انتظار داریم پس از حرکت به سمت نواحی حمایتی مشخص شده و جمع‌آوری نقدینگی لازم، نیر به روند صعودی‌اش بازگردد و به سمت شکست مقاومت‌ها و اهداف بالاتری که در تصویر نیز مشخص شده‌اند، حرکت کند.

در حال حاضر چند ناحیه مهم برای این رمزارز وجود دارد. همان‌طور که در نمودار قابل مشاهده است، دو ناحیه مهم حمایت و تقاضا برای نیر پروتکل وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • اولین ناحیه تقاضا در قیمت 5.863 الی 6.247 دلار
 • دومین ناحیه حمایت در قیمت 4.267 الی 4.734 دلار

همچنین نواحی مهم مقاومتی که قیمت می‌تواند در آینده به سمت آنها حرکت کند عبارت‌اند از:

 • بیس مقاومت و عرضه در قیمت 7.300 الی 7.816 دلار
 • سطوح مقاومت و هدف واقع در ۸.۸۵ و ۱۶.۷۸ دلار
دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای نیر پروتکل (NEAR) و اتر (ETH)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای NEAR و ETH در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)؛ آیا روند اصلاحی رو به پایان است؟ – ۱۰ اردیبهشت (۲۹ آوریل)

  در تصویر زیر می‌توانیم نمودار قیمتی این دو رمزارز را در روز گذشته مشاهده کنیم.

  سخن پایانی

  در نهایت، آینده NEAR به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند میزان پذیرش برنامه‌های غیرمتمرکزی که روی این پلتفرم ساخته می‌شوند. اگر نیر پروتکل موفق شود تا به‌عنوان یک پلتفرم محبوب برای توسعه DApp مطرح شود، ارزش ارز دیجیتال NEAR نیز افزایش خواهد یافت.

  برای اطلاعات بیشتر درباره نیر پروتکل (NEAR)، ‌پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال نیر پروتکل چیست؟ را مطالعه فرمایید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر