تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

تاریخ: 15 اسفند 1402
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

فانتوم پلتفرمی بلاک چینی برای ارائه راه‌حل‌های سریع، امن و مقیاس‌پذیر است که برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) طراحی شده است. این رمزارز در روزهای گذشته نوسانات صعودی خوبی از خود نشان داد و رشد خوبی داشت. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم یافت که رمزارز فانتوم (FTM) در هفته گذشته صعود چشمگیری را تجربه کرد و توانست با افزایش ۵۰ درصدی قیمت همراه باشد.

تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند حرکت فانتوم (FTM) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت فانتوم و الگو می‌پردازیم.

فانتوم (FTM) در نگاه کلی

با مشاهده نمودار رمزارز فانتوم (FTM) در مقیاس کلی، متوجه روند ریزشی قیمت فانتوم (FTM) پس از رسیدن به سقف ۳.۴ دلاری می‌شویم. قیمت فانتوم پس از رسیدن به این محدوده با افزایش فشار فروش همراه بود و به روند نزولی گرفتار شد. با رسیدن قیمت به محدوده کف ۰.۱۷ دلار، فانتوم وارد فاز انباشت و تریدینگ رنج شد و ۶۶۵ روز در این روند نوسانی حرکت کرد اما گاوهای بازار بیکار ننشستند و در هفته اخیر توانستند قیمت را از این روند خنثی خارج کنند.

تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

اکنون فانتوم موفق به نفوذ به بالای محدوده تریدینگ رنج شده و در حال حاضر در محدوده ۰.۶۶ دلار معامله می‌شود. بااین‌حال، باتوجه‌به نمودار این رمزارز، می‌توانیم ببینیم که قیمت هنوز از سقف خود فاصله‌ای ۸۰ درصدی دارد. می‌توان گفت فانتوم پتانسیل خوبی برای رشد و صعود در بلندمدت دارد و در صورت مساعد بودن شرایط، در آینده می‌تواند تا سقف (ATH) خود برسد.

مهم‌ترین نواحی قیمت برای فانتوم (FTM)

با مشاهده نمودار رمزارز فانتوم (FTM) در تایم فریم ۳روزه، می‌توانیم ببینیم که قیمت موفق به عبور از بیس مقاومتی مهم واقع در سقف تریدینگ رنج شده و در حال حرکت به سمت نواحی بالاتر است. انتظار داریم قیمت پس از تکمیل پولبک خود به ناحیه شکسته شده و جمع‌آوری نقدینگی لازم، دوباره به روند صعودی‌اش بازگردد و به سمت محدوده‌های مقاومتی و اهداف خود حرکت کند.

تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

در حال حاضر می‌توانیم چند ناحیه مهم برای این رمزارز در نظر داشته باشیم. باتوجه‌به تصویر، دو ناحیه مهم هدف و عرضه برای این رمزارز وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • اولین محدوده مقاومت و عرضه در قیمت ۰.۸۹۹ الی ۱ دلار
 • دومین محدوده عرضه و اردر بلاک نزولی (روزانه) در قیمت ۱.۶۸ الی ۱.۹۱ دلار

همچنین محدوده مهمی که می‌توان به‌عوان ناحیه برگشتی و حمایت برای رمزارز فانتوم در نظر داشت در قیمت ۰.۵۴ الی ۰.۵۹ دلار قرار گرفته است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  مقایسه رمزارزهای فانتوم (FTM) و الگو (ALGO)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمت رمزارزهای FTM و ALGO در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

  در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال فانتوم (FTM)؛ خروج از روند تریدینگ رنج – ۱۵ اسفند (5 مارس)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  FTM ALGO
  نام کامل Fantom Algorand
  نماد FTM ALGO
  سرعت تراکنش 4000 تراکنش در ثانیه 1000 تراکنش در ثانیه
  زمان بلاک 1 ثانیه 4.5 ثانیه
  کارمزد تراکنش 0.0001 FTM 0.001 ALGO
  مقیاس‌پذیری بالا بالا
  امنیت بالا بالا
  کاربرد قراردادهای هوشمند، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، پرداخت قراردادهای هوشمند، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، حواله‌های بین‌المللی

  در مجموع، انتخاب بین FTM و ALGO به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. اگر به دنبال ارز دیجیتالی با سرعت تراکنش بالا، کارمزد کم و کاربردهای متنوع هستید، FTM گزینه مناسب‌تری است. اگر به دنبال ارز دیجیتالی با امنیت بالا و مقیاس‌پذیر هستید، ALGO گزینه مناسب‌تری است.

  سخن پایانی

  برخی از تحلیلگران و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت FTM در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت. به‌عنوان‌مثال، به گفته برخی سایت‌ها، قیمت توکن FTM تا سال ۲۰۲۵ به ۵ دلار و تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰ دلار خواهد رسید. بااین‌حال، مهم است به‌خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی در مورد آینده هیچ ارز دیجیتالی وجود ندارد. قبل از سرمایه‌گذاری در FTM، باید تحقیقات خود را انجام دهید و از خطرات موجود آگاه باشید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  فانتوم را در بیت پین به سبکی نو معامله کنید!

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر