تحلیل تکنیکال فایل کوین (FIL)؛ گرفتار در روند خرسی هزار روزه – 2 اسفند (۲۱ فوریه)

تاریخ انتشار: 2 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 7 اسفند 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

ارز دیجیتال فایل کوین تاکنون، حدود 1050 روز است که در روندی نزولی و گاهی تریدینگ رنج و خنثی به سر می‌برد. این رمزارز در هفته گذشته موفق شد حرکات قیمتی مثبتی از خود نشان دهد و رشد خوبی داشته باشد. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که رمزارز فایل کوین (FIL) در هفته گذشته رشد خوبی داشت و توانست با افزایش ۲۵ درصدی قیمت همراه باشد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی فایل کوین (FIL) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت فایل کوین و کاردانو می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

فایل کوین (FIL) در نگاه کلی

با بررسی نمودار رمزارز فایل کوین (FIL) در مقیاس کلی، متوجه روند ریزشی قیمت فایل کوین (FIL) پس از ثبت سقف قیمتی (ATH) می‌شویم. قیمت فایل کوین پس از ثبت سقف قیمتی در محدوده ۲۴۰ دلار، به روند نزولی وارد شد و تاکنون بیش از ۱۰۵۰ روز است که این رمزارز موفق خروج از این روند نزولی نشده است. در حال حاظر فایل کوین (FIL) در قیمت ۷ دلار معامله می‌شود و با سقفی که در نمودار ثبت کرده، فاصله‌ای بالغ بر ۹۷ درصد دارد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای رمزارز فایل کوین (FIL)

با مشاهده نمودار رمزارز فایل کوین (FIL) در تایم فریم سه‌روزه و باتوجه‌به تصویر، می‌توانیم چند محدوده مهم حمایت و مقاومت را برای این رمزارز در نظر داشته باشم که قیمت پس از رسیدن و برخورد به این نواحی می‌تواند واکنش‌های مناسبی از خود نشان دهد. باتوجه‌به نمودار، دو ناحیه مهم هدف و عرضه قیمتی برای این رمزارز وجود دارد. این دو ناحیه عبارت‌اند از:

 • اولین محدوده مقاومت و اردر بلاک نزولی (روزانه) در قیمت ۲۱ الی ۲۷ دلار
 • دومین محدوده عرضه و اردر بلاک نزولی (روزانه) در قیمت ۸۹ الی ۱۱۸ دلار

همچنین نواحی مهم حمایتی که می‌توانیم برای رمزارز فایل کوین (FIL) در نظر داشته باشیم عبارت‌اند از:

 • سطح مهم حمایت استاتیک واقع در قیمت ۵ دلار
 • ناحیه حمایت و اردر بلاک صعودی تایم روزانه در ۲.۶ الی ۳.۳ دلار

همچنین با‌توجه‌به حرکات اخیر قیمت و نوع شکل‌گیری کندل‌ها در انتهای نمودار، می‌توان گفت فشار فروش این رمزارز اخیرا کاهش یافته و میل به صعود بیشتری در نمودار دیده می‌شود. اگر قیمت موفق به عبور از مقاومت داینامیک مشخص شده در نمودار (اکنون قیمت زیر این ناحیه قرار گرفته و درگیر با این مقاومت است) شود می‌توان امیدوار بود پس از تشکیل الگوهای صعودی در تایم‌های پایین‌تر، فایل کوین حرکت صعودی خود را به سمت نواحی قیمتی بالاتر ادامه دهد.

خرید فایل کوین | FIL

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

  مقایسه رمزارزهای فایل کوین (FIL) و کاردانو (ADA)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای FIL و ADA در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

  در نمودارهای زیر روند ماهانه این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین (FIL)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  FIL ADA
  نماد FIL ADA
  نام فایل کوین کاردانو
  قیمت ۷ دلار ۰.۵۹ دلار
  مارکت کپ ۳.۵ میلیارد دلار ۲۰ میلیارد دلار
  عرضه در گردش  ۵۱۱ میلیون توکن ۳۵ میلیارد توکن
  عرضه کل  ۴۵ میلیارد توکن
  رتبه ۲۸ ۸

  سخن پایانی

  رمزارز فایل کوین (FIL) ارز دیجیتالی است که بر بستر بلاک چین عمل می‌کند و به‌عنوان ابزاری برای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز داده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم، کاربران می‌توانند فضای ذخیره‌سازی بلااستفاده خود را به اشتراک بگذارند و در ازای آن FIL دریافت کنند. آینده فایل کوین به عوامل مختلفی، مانند رشد تقاضا برای ذخیره‌سازی ابری، توسعه و پیشرفت فناوری بلاک چین و رقابت با سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری، بستگی دارد. در نهایت، تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در FIL به بررسی دقیق و ریسک‌پذیری شما بستگی دارد. قبل از سرمایه‌گذاری، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و از تمام ریسک‌ها آگاه باشید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر