تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – 7 فروردین (26 مارس)

تاریخ انتشار: 7 فروردین 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)

اتریوم، بزرگ‌ترین آلت‌ کوین دنیای کریپتو در ماه اخیر روندی افزایشی و قدرتمند داشت و توانست رشد خوبی برای خود ثبت کند. با بررسی داده‌های سایت کوین مارکت کپ، خواهیم دید که اتر در هفته گذشته توانست در مجموع با ۱۰ درصد صعود قیمت همراه باشد. اتریوم درحال حاضر در محدوده قیمت ۳۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی اتر (ETH) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت ETH و AVAX می‌پردازیم.

اتر (ETH)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و همان‌طور که در تحلیل تکنیکال اتریوم در تاریخ ۲۷ اسفند گفته شد، قیمت پس از عبور از محدوده مهم مقاومتی خود، اکنون در حال تکمیل پولبک به محدوده شکسته شده است و توانسته این محدوده مهم حمایتی را حفظ کند. در مجموع ارز اتر روندی خنثی دارد و در حال جمع‌آوری نقدینگی است. اکنون رمزراز اتریوم بالای محدوده مهم حمایت خود و با قیمت ۳۶۰۳ دلار در حال معامله است.

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)

مهم‌ترین نواحی قیمت برای اتر (ETH)

با بررسی نمودار اتر (ETH) در تایم فریم ۴ساعته، می‌توانیم دو ناحیه مقاومت و حمایت مهم را مشخص کنیم که برای تریدرهای بازار اهمیت بالایی دارد. باتوجه‌به تصویر، می‌بینیم که در حال حاضر اتر پس از رسیدن به محدوده اردر بلاک نزولی خود با افزایش فشار فروش مواجه شده است و باتوجه‌به اینکه مومنتوم صعودی نیز کاهش پیدا کرده، انتظار می‌رود قیمت در حال آماده‌شدن برای اصلاح است.

در بازه‌ زمانی کوتاه‌مدت می‌توان دو ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت برای اتریوم مشخص کرد. این نواحی عبارت‌اند از:

 • بیس مهم مقاومت و عرضه واقع در ۳۶۱۹ الی ۳۶۸۹ دلار
 • بیس حمایت و تقاضا واقع در۳۱۴۳ الی ۳۲۲۸ دلار

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)انتظار داریم در ابتدا قیمت به سمت محدوده حمایتی خود حرکت کند و پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم به روند صعودی بازگردد. همچنین درصورتی‌که اتر موفق به شکست این محدوده مقاومتی شود و از این ناحیه عرضه عبور کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم به سمت هدف بعدی خود در محدوده ۴ هزار دلار حرکت صعودی‌اش را ادامه دهد.

خرید اتر | ETH

مقایسه رمزارزهای اتر (ETH) و آواکس (AVAX)

در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای ETH و AVAX در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)

همچنین نمودار قیمت این دو رمزارز در تصویر زیر قابل مقایسه است.

تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ هدف اصلاح کجاست؟ – ۷ فروردین (۲۶ مارس)

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  باتوجه‌به مزایای ذاتی اتریوم، مانند قراردادهای هوشمند، جامعه فعال توسعه‌دهندگان، و کاربردهای روزافزون در دنیای واقعی، می‌توان گفت که این ارز دیجیتال از پتانسیل بالایی برای رشد در بلندمدت برخوردار است و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال، علی‌رغم ریسک‌های ذاتی، می‌تواند فرصتی مناسب برای کسب سود در آینده باشد.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر