تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ بهترین نقاط برای سرمایه‌گذاری کجاست؟ – 23 اردیبهشت (12 می)

تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال اتر (ETH)؛ بهترین نقاط برای سرمایه‌گذاری کجاست؟ – ۲۳ اردیبهشت (۱۲ می)

اتریوم در روزهای گذشته روندی اصلاحی داشت و با کاهش قدرت خریداران و افزایش فشار فروش همراه بود. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم که اتر در هفته گذشته روندی روبه‌پایین داشت و بیش از ۶ درصد ریزش قیمت را تجربه کرد.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی اتر (ETH) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت ETH و BTC می‌پردازیم.

اتر (ETH)؛ از تحلیل قبل تا به الان

باتوجه‌به تصویر و تحلیل تکنیکال اتریوم در تاریخ ۸ اردیبهشت، قیمت اتر پس از انتشار تحلیل، به سمت محدوده حمایتی مشخص شده حرکت کرد و پس از رسیدن به این محدوده، با افزایش تقاضا همراه بود و به سمت سطح ۳۲۰۰ دلاری افزایش داشت. با این حال اتریوم نتوانست از هیچ‌کدام از نواحی مشخص شده عبور کند و قیمت در حرکتی نوسانی و رنج بین این دو محدوده حمایت و مقاومت قرار گرفته است. قیمت اتریوم در حال حاضر بالای محدود حمایتی خود قرار دارد، اما باید به این نکته توجه داشت که این محدوده تقاضا اکنون قدرت و اعتبار گذشته را ندارد و احتمال اینکه قیمت این ناحیه را بشکند و حرکت اصلاحی بیشتری داشته باشد وجود دارد.

خرید اتر

بهترین‌ قیمت‌ها برای شروع روند صعودی اتر (ETH)

با بررسی نمودار اتریوم در تایم فریم ۱۲ساعته، می‌بینیم که نواحی مشخص شده در تحلیل گذشته همواره معتبر هستند، بنابراین این نواحی را بهینه‌تر کردیم. نواحی مهم مقاومت و حمایت که می‌توان برای اتریوم در نظر داشت در تصویر نمودار مشخص شده است. همان‌طور که در تصویر می‌بینیم، انتظار می‌رود تا زمانی که اتر توانایی حفظ محدوده حمایتی اول خود را داشته باشد، حرکت افزایشی‌اش را به سمت قیمت‌های بالاتر آغاز کند. همچنین باتوجه‌به کاهش مومنتوم صعودی و افزایش فشار فروش در انتهای روند، درصورتی‌که اتریوم موفق به حفظ این محدوده حمایتی نشود، انتظار می‌رود تا در مرحله اول قیمت به سمت ناحیه حمایت استاتیک و سطح تقاضا واقع در ۲۷۰۰ دلار حرکت کند و در ادامهٔ این روند اصلاحی، تا محدوده دوم حمایت مشخص شده کاهش قیمت را تجربه کند.

در حال حاضر چند ناحیه مهم به‌عنوان نواحی حمایتی و مقاومتی برای اتریوم وجود دارد. این نواحی عبارت‌است از:

 • بیس مهم مقاومت و عرضه واقع در 3252.15 الی 3335.62 دلار
 • محدوده حمایت و تقاضا در قیمت 2854.37 و 2930.03 دلار
 • بیس حمایت و تقاضا دوم واقع 2431.54 الی 2495.99 دلار

مقایسه رمزارزهای اتر (ETH) و بیت کوین (BTC)

در بخش زیر، حجم معاملات ETH و BTC در بازه‌ی زمانی ۳ماه گذشته قابل‌مشاهده است.

همچنین نمودار قیمت این دو رمزارز در تصویر زیر قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  سخن پایانی

  باتوجه‌به مزایای ذاتی اتریوم، مانند قراردادهای هوشمند، جامعه فعال توسعه‌دهندگان، و کاربردهای روزافزون در دنیای واقعی، می‌توان گفت که این ارز دیجیتال از پتانسیل بالایی برای رشد در بلندمدت برخوردار است و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال، علی‌رغم ریسک‌های ذاتی، می‌تواند فرصتی مناسب برای کسب سود در آینده باشد.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر