تحلیل تکنیکال دودو (DODO)؛ قیمت گرفتار در تریدینگ رنج – ۹ اسفند (۲۸ فوریه)

تاریخ انتشار: 9 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 9 اسفند 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

ارز دیجیتال دودو (DODO) از ابتدای عرضه در صرافی‌های متمرکز در روندی نزولی قرار گرفت و پس از آن وارد روند تریدینگ رنج و خنثی شد که تاکنون نیز در این روند دوساله به سر می‌برد. این رمزارز در هفته‌های گذشته حرکات قیمتی مثبتی از خود نشان داد و رشد خوبی داشت. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، نتیجه می‌گیریم که رمزارز دودو (DODO) در هفته گذشته صعود قیمت را تجربه کرد و توانست با افزایش ۱۹ درصدی قیمت همراه باشد.

تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی دودو (DODO) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت دودو و الروند می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دودو (DODO)

دودو (DODO) در نگاه کلی

با مشاهده نمودار رمزارز دودو (DODO) در مقیاس کلی، متوجه روند ریزشی قیمت دودو (DODO) پس از عرضه در صرافی‌های متمرکز می‌شویم. قیمت دودو (DODO) پس از عرضه در بایننس ۱۰ دلار بود که به روند نزولی گرفتار شد و پس از رسیدن به محدوده ۰.۰۸ دلار، وارد روند تریدینگ رنج شد و حدودا دو سال گذشته تاکنون، این رمزارز موفق به خروج از این روند تریدینگ رنج نشده است. در حال حاظر دودو (DODO) در محدوده ۰.۲ دلار معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

همچنین با نگاهی به نمودار تایم سه‌روزه می‌توانیم متوجه تشکیل الگوی کاپ صعودی یا فنجان و دسته در انتهای نمودار شویم. انتظار ‌می‌روند قیمت پس از عبور از مقاومت داینامیک در محدوده سقف فنجان، پس از تثبیت قیمت بالای این ناحیه و تکمیل پولبک، بتواند به اندازه ارتفاع فنجان رشد و صعود داشته باشد.

تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای رمزارز دودو (DODO)

با مشاهده نمودار رمزارز دودو (DODO) در تایم فریم روزانه، می‌توانیم چند ناحیه مهم برای این رمزارز در نظر داشته باشم که در صورت رسیدن قیمت به این نواحی، می‌توان شاهد واکنش برگشتی بود. باتوجه‌به نمودار، دو ناحیه مهم هدف و عرضه قیمتی برای این رمزارز وجود دارد. این دو ناحیه عبارت‌اند از:

 • اولین محدوده مقاومت و اردر بلاک نزولی (روزانه) در قیمت ۰.۲۵۱ الی ۰.۲۷۸ دلار
 • دومین محدوده عرضه و اردر بلاک نزولی (روزانه) در قیمت ۰.۵۸۵ الی ۰.۶۵۳ دلار

همچنین نواحی مهم حمایت که می‌توان برای رمزارز دودو (DODO) در نظر داشت عبارت‌اند از:

 • محدوده حمایت واقع در قیمت ۰.۱۴۵ الی ۰.۱۵۸ دلار
 • ناحیه حمایت و تقاضا در ۰.۰۹۷ الی ۰.۱۰۸ دلار

خرید دودو | DODO

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

  مقایسه رمزارزهای دودو (DODO) و الروند (EGLD)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای DODO و EGLD در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

  در نمودارهای زیر روند قیمت این دو رمزارز قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال دودو (DODO)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

  DODO EGLD
  نماد DODO EGLD
  نام دودو الروند
  قیمت 0.2 دلار ۱۵۳ دلار
  مارکت کپ ۱۳۰ میلیون دلار ۳ میلیارد دلار
  عرضه در گردش  ۶۱۴ میلیون ۲۳ میلیون
  عرضه کل  1 میلیارد ۳۱ میلیون
  رتبه 366 57

  سخن پایانی

  دودو یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین (BSC) ساخته شده است. این صرافی از الگوریتم بازارساز خودکار (AMM) منحصر به فردی به نام Proactive Market Making استفاده می‌کند که نقدینگی عمیق و لغزش کمتر را برای معامله گران فراهم می‌کند.

  دودو پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک DEX پیشرو در BSC را دارد و با نقشه راهی قوی و تیمی با تجربه، این رمزارز در مسیر خوبی برای موفقیت در آینده قرار گرفته است.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر