تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)؛ صعود به ۴۹ هزار دلار – ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه)

تاریخ: 23 بهمن 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

بیت کوین توانست در ماه گذشته روندی افزایشی داشته باشد وسطوح مقاومتی مهمی را پشت سر بگذارد. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۴۹ هزار دلار معامله می‌شود و گاوهای بازار میدان را به دست گرفته‌اند. همچنین تنها ۶۲ روز دیگر تا هاوینگ بیت کوین باقی‌مانده است که باید دید قیمت بیت کوین چه واکنشی خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

 با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم بیت کوین در هفته گذشته رشد خوبی داشت و توانست ۱۶ درصد صعود قیمت را تجربه کند. همچنین حجم معاملات بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۲۲ درصدی داشت.

بیت کوین (BTC)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی رمزارز بیت کوین پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای بیت کوین و سولانا انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  بیت کوین (BTC)؛ از تحلیل قبل تاکنون

  همان‌طور که در تصویر نمودار قابل‌مشاهده است، ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) توانست طبق تحلیل گذشته، پس از اصلاح قیمتی کوتاه تا ناحیه حمایتی خود، حرکت صعودی‌اش را ادامه دهد و به هر دو هدف مشخص شده در نمودار برسد. در مجموع بیت کوین (BTC) از زمان انتشار تحلیل گذشته تاکنون روندی صعودی داشت و در نهایت توانست نزدیک به ۲۲ درصد رشد و صعود قیمت را تجربه کند.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

  مهم‌ترین نواحی قیمت برای بیت کوین (BTC)

  با بررسی نمودار بیت کوین (BTC) در تایم ۴ ساعته، می‌توان دید که قیمت در نزدیکی سطح مهم مقاومتی خود قرار دارد. همچنین ناحیه‌ مقاومتی گفته شده، محدوده اردر بلاک نزولی تایم چهارساعته نیز هست. در حال حاضر باید منتظر واکنش قیمت به این ناحیه بود. درصورتی‌که بیت کوین توانایی عبور از این محدوده مهم مقاومتی را نداشته باشد، انتظار می‌رود حرکت اصلاحی خود را به سمت نواحی PRZ تکمیل کرده و پس‌ از افزایش تقاضا و جمع‌آوری نقدینگی، حرکت صعودی خود را شروع کند. اکنون مهم‌ترین نواحی که در تایم چهارساعته باید برای بیت کوین در نظر داشت عبارت‌اند از:

  • مقاومت و اردر بلاک نزولی در قیمت ۴۸٫۶۵۴ الی ۴۹٫۲۸۸ دلار
  • ناحیه مقاومتی و هدف قیمتی در ۵۲٫۳۹۴ الی ۵۳٫۰۵۵ دلار

  همچنین مهم‌ترین نواحی حمایتی بیت کوین در تایم چهارساعته عبات‌اند از:

  • محدوده PRZ قیمتی در ناحیه ۴۴٫۷۶۵ الی ۴۵٫۳۷۲ دلار
  • ناحیه حمایت و اردر بلاک صعودی در ۴۰٫۷۳۹ الی ۴۱٫۱۸۷ دلار

  اگر قیمت موفق به عبور از محدوده مقاومتی ۵۰ هزار دلاری شود، پس از مشاهده الگوهای صعودی می‌توان انتظار داشت به سمت ناحیه بعدی مقاومتی خود در محدوده ۵۲ هزار دلار حرکت کند.

  خرید بیت کوین | BTC

  بیت کوین (BTC)

  مقایسه رمزارزهای بیت کوین (BTC) و سولانا (SOL)

  در بخش زیر، تغییرات قیمتی رمزارزهای BTC و SOL در بازه‌های زمانی مختلف قابل‌مشاهده است.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

  همچنین با مشاهده نمودار قیمتی BTC و SOL در ماه گذشته، می‌بینیم که این دو ارز دیجیتال، عملکردی مثبت داشتنه‌اند.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

  در بخش زیر مقایسه‌ای کلی از این دو ارز دیجیتال آورده شده:

  معیار بیت کوین (BTC) سولانا (SOL)
  تاریخ انتشار 2009 2020
  قیمت ۴۹ هزار دلار ۱۰۵ دلار
  عرضه در گردش 21 میلیون 500 میلیون
  الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) اثبات سهام (PoS)
  سرعت تراکنش 7 تراکنش در ثانیه 50,000 تراکنش در ثانیه
  موارد استفاده ذخیره ارزش قراردادهای هوشمند، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)
  پذیرش بالا متوسط

  جمع‌بندی

  بیت کوین از زمان معرفی خود به‌سرعت رشد کرد و در حال حاضر ارزش بازار آن بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی ذخیره ارزش و یک روش پرداخت جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. آینده بیت کوین موضوعی بحث‌برانگیز است. برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین به‌عنوان یک دارایی ارزشمند باقی خواهد ماند و در بلندمدت ارزش آن افزایش خواهد یافت. دیگران معتقدند که بیت کوین یک حباب است که در نهایت خواهد ترکید.

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  در حال حاضر، پذیرش بیت کوین توسط نهادهای مالی و شرکت‌های بزرگ در حال افزایش است که این امر می‌تواند به افزایش ارزش این ارز دیجیتال کمک کند. همچنین مقررات دولتی نیز می‌تواند بر آینده بیت کوین تأثیرگذار باشند. اگر دولت‌ها قوانینی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال تصویب کنند، این امر می‌تواند بر عرضه و تقاضای بیت کوین تأثیر بگذارد. درنهایت توسعه فناوری‌های جدید بلاک چین نیز می‌تواند بر آینده بیت کوین تأثیر بگذارد. اگر فناوری‌های جدیدی برای بهبود عملکرد بلاک چین ایجاد شوند، این امر می‌تواند به افزایش پذیرش بیت کوین کمک کند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر