تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)؛ خروج از روند نزولی – ۱۷ بهمن (۶ فوریه)

تاریخ: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  5 دقیقه
تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

رمزارز بایننس کوین با نماد BNB، یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار است که رتبه ۴ از نظر ارزش بازار را به خود اختصاص داده و طرف‌داران بسیاری دارد. با مشاهده داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه روند خنثی و تا حدودی اصلاحی BNB در ماه گذشته می‌شویم. بایننس کوین در ماه اخیر روندی اصلاحی داشت و در نهایت ۱ درصد ریزش قیمت را تجربه کرد.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمتی بایننس کوین (BNB) بپردازیم و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید. همچنین در انتها به بررسی و مقایسه قیمت بایننس کوین و سولانا می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB)؛ از تحلیل قبل تا به الان

همان‌طور که در تصویر قابل مشاهده است، ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) توانست طبق تحلیلی که در در گذشته منتشر شد، از محدوده مهم مقاومت داینامیک خود عبور کند و به سمت ناحیه بعدی مقاومتی و عرضه خود، حرکت صعودی‌اش را انجام دهد. در مجموع بایننس کوین توانست از تحلیل قبل تاکنون بیش از ۴۵ درصد صعود قیمتی را تجربه کند. اکنون، پس از اندکی اصلاح قیمت، بایننس کوین در محدوده ۳۰۰ دلار در حال معامله است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

مهم‌ترین نواحی قیمتی برای بایننس کوین (BNB)

با بررسی نمودار ارز دیجیتال بایننس کوین در تایم فریم روزانه، همان‌طور که گفته شد، می‌بینیم که قیمت موفق به عبور از مقاومت داینامیک خود شده و توانسته به بالای این خط روند نزولی نفوذ کند. اکنون قیمت در حال جمع‌آوری نقدینگی است و در روند نزولی کوتاه‌مدت قرار دارد. با‌توجه‌به بررسی‌ها، انتظار داریم بایننس کوین مطابق تصویر نمودار، حرکت خود را ادامه دهد و پس از تکمیل اصلاح تا سطح حمایتی و ناحیه PRZ قیمتی (محدوده سبزرنگ) و جمع‌آوری نقدینگی، حرکت صعودی خود را آغاز کند. درصورتی‌که قیمت قدرت کافی برای تثبیت بالای ناحیه مقاومتی اول خود را نیز داشته باشد، می‌توان انتظار داشت پس از پولبک به سطح شکسته شده خود (ناحیه اول مقاومتی)، روند صعودی خود را تا ناحیه دوم مقاومت و اردر بلاک نزولی خود در  ادامه دهد.

در تایم فریم روزانه می‌توان چند ناحیه مهم قیمتی را برای BNB مشخص کرد. نواحی مقاومتی و اهداف قیمتی برای این رمزارز عبارت‌اند از:

 •  ناحیه اول مقاومت و اردربلاک نزولی در قیمت ۳۳۶ الی ۳۵۱ دلار
 •  ناحیه دوم عرضه و اردر بلاک نزولی دوم در قیمت ۴۳۲ الی ۴۵۶ دلار

همچنین دو ناحیه‌ای که می‌توان به‌عنوان حمایت‌هایی مهم برای این رمزارز در تایم روزانه در نظر داشت، عبارت‌اند از:

 •  ناحیه تقاضا و حمایت مهم در قیمت ۲۴۷ الی ۲۶۱ دلار
 •  سطح مهم تقاضا و حمایتی در قیمت ۲۰۳ دلار

همچنین باید به این نکته توجه داشت، درصورت از دست رفتن حمایت مهم و کف قیمتی ۲۰۰ دلاری ارز بایننس کوین، روند قیمت بایننس کوین نزولی خواهد شد و بازگشت دوباره به روند صعودی برای این رمزارز بسیار دشوار خواهد بود.

خرید بایننس کوین | BNB

تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  مقایسه رمزارزهای بایننس کوین (BNB) و سولانا (SOL)

  در تصویر زیر به مقایسه تغییرات قیمتی رمزارزهای BNB و SOL در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

  همچنین نمودار قیمتی این دو رمزارز در تصویر زیر قابل مقایسه است.

  تحلیل تکنیکال بایننس کوین (BNB)

  در بخش زیر می‌توانیم مقایسه‌ای کلی از این دو رمزارز داشته باشیم.

   BNB SOL
  نام Binance Coin Solana
  توکن BNB SOL
  قیمت 300 دلار ۹۷ دلار
  مارکت کپ ۴۵ میلیارد دلار ۴۳ میلیارد دلار
  عرضه در گردش  ۱۴۹٫۵۴۶٫۰۰۰ ۴۳۳٫۳۷۷٫۵۰۸
  عرضه کل  ۱۴۹٫۵۴۶٫۰۰۰ ۵۶۸٫۲۲۱٫۵۰۱
  رتبه ۴ 5

  پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر