تحلیل تکنیکال آوالانچ (AVAX)؛ حرکت قیمت در روندی خنثی – 30 اردیبهشت (19 می)

تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 12 خرداد 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
تحلیل تکنیکال آوالانچ (AVAX)؛ حرکت قیمت در روندی خنثی – ۳۰ اردیبهشت (۱۹ می)

رمزارز آوالانچ یکی از ارزهای پرطرف‌دار و بزرگ بازار کریپتو است که محبوبیت زیادی بین تریدرهای بازار دارد. با نگاهی به داده‌های سایت کوین مارکت کپ، متوجه می‌شویم رمزارز آوالانچ (AVAX) در ماه گذشته روندی نوسانی و تریدینگ رنج داشت اما با این حال توانست با افزایش ۹ درصدی قیمت همراه باشد. آواکس در حال حاضر در رتبه ۱۲ از نظر حجم بازار قرار گرفته است.

در این تحلیل قصد داریم به بررسی روند قیمت رمزارز آوالانچ (AVAX) پرداخته و نواحی مهم آن را مشخص کنیم، تا قبل از خرید یا فروش، آگاهی بیشتری از روند احتمالی قیمت داشته باشیم. همچنین بعد از بررسی و تحلیل تکنیکال، مقایسه‌ای بین رمزارزهای AVAX و BTC انجام خواهیم داد.

با ما همراه باشید و در ادامه تحلیل تکنیکال این رمزارز را مطالعه کنید.

آوالانچ (AVAX)؛ از تحلیل قبل تا به الان

با مشاهده نمودار آواکس و همان‌طور که در تحلیل آوالانچ در تاریخ ۱ اردیبهشت عنوان شد، قیمت پس از رسیدن به محدوده مهم حمایتی مشخص شده (باکس سبزرنگ) با افزایش تقاضا روبرو شد و توانست رشد خوبی را برای خود ثبت کند. آواکس توانست از محدوده حمایتی مشخص شده، نقدینگی خوبی جمع‌آوری کند و حرکت صعودی بالغ بر ۳۱ درصد را از این ناحیه انجام دهد.

خرید آوالانچ

حرکت بعدی قیمت آوالانچ چه خواهد بود؟

با بررسی نمودار آوالانچ (AVAX) در تایم فریم ۱۲ساعته، متوجه می‌شویم که رمزارز آواکس پس از روند ریزشی و اصلاحی که داشت، اکنون بالای محدوده تقاضا و حمایت خود قرار گرفته است و در حال حاضر بین دو محدوده حمایت و مقاومت نوسان می‌کند. باتوجه‌به نمودار، انتظار می‌رود پس از شکست و عبور قیمت از هر سمت از این تریدینگ رنج، به همان جهت حرکت خود را ادامه داده و به سمت نواحی مشخص شده در نمودار حرکت کند.

در حال حاضر می‌توانیم چند ناحیه مهم را به‌عنوان نواحی حمایت و مقاومت برای آواکس مشخص کنیم. این نواحی عبارت‌اند از:

 • بیس حمایت و تقاضا واقع ۲۹ الی ۳۱ دلار
 • سطح مهم مقاومت و سقف تریدینگ رنج واقع در ۳۹.۶۴ دلار
 • اهداف و سطوح مقاومتی در قیمت‌های 43.72 و 48.22 دلار
 • بیس مهم مقاومت و عرضه واقع در قیمت 58.29  الی 62.12 دلار

مقایسه رمزارزهای آواکس (AVAX) و بیت کوین (BTC)

در تصویر زیر به مقایسه داده‌های بنیادی و تغییرات قیمت رمزارزهای‌ AVAX و BTC در بازه‌های زمانی مختلف پرداختیم.

در بخش زیر می‌توان حجم بازار این دو رمزارز را مقایسه کرد و اطلاعاتی مربوط به زمان عرضه، تعداد هولدرها و سایر مشخصات این ارزها را مشاهده کرد.

در تصویر زیر در مقیاس کلی، فشار خرید و فروش در اردربوک این رمزارزها قابل مقایسه است.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  جمع‌بندی

  در مجموع عوامل دیگری نیز می‌توانند بر قیمت AVAX تأثیر گذار باشند. به‌عنوان‌مثال، اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد، این امر می‌تواند منجر به کاهش قیمت سایر ارزهای دیجیتال، از جمله AVAX شود.باتوجه‌به ویژگی‌های مثبت شبکه آوالانچ، مانند سرعت بالا، مقیاس‌پذیری و کارایی، این احتمال وجود دارد که آوالانچ در آینده به‌عنوان پلتفرمی محبوب برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) تبدیل شود که این امر می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای AVAX شود و قیمت آن را افزایش دهد. در نهایت، آینده ارز دیجیتال AVAX مثبت ارزیابی می‌شود اما سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، تحقیقات لازم را انجام دهند.

   پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مفاهیم مرتبط با سرمایه‌گذاری، مطالب زیر را مطالعه کنید:

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  پرهام نوربخش

  پرهام نوربخش

  من یه تحلیلگرم که بیشتر ارزهای دیجیتال رو بررسی می‌کنم و عاشق رصدکردن بازار و پیداکردن فرصت‌های جدید برای سرمایه‌گذاری هستم. همیشه سعی می‌کنم از جدیدترین اخبار و تحولات بازار باخبر باشم. علاقه دیگه من تصویربرداری و طبیعت‌گردی هست و به نظرم طبیعت یه منبع بی‌نظیر از زیبایی و آرامشه.

  مطالب نویسنده
  کلیدواژه‌ها
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر