طوفان در OpenAI: اخراج سم آلتمن و کاهش قیمت توکن WLD

تاریخ انتشار: 27 آبان 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 13 دی 1402
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
طوفان در OpenAI: اخراج سم آلتمن و کاهش قیمت توکن WLD

پس از اعلام شرکت Openai، یک شرکت اختصاصی هوش مصنوعی، مبنی بر کناره‌گیری سم آلتمن، قیمت توکن پروژه Worldcoin، حدود 13.5 درصد کاهش یافت. Openai، در نامه‌ای سرگشاده گفت که هیئت‌مدیره به اجماع رسیده است که «دیگر به توانایی آلتمن برای ادامه رهبری Openai اعتماد ندارد.»

در روز جمعه، 17 نوامبر 2023، Openai که به توسعه ربات ChatGPT معروف است، اعلام کرد که مدیر عامل آن، سم آلتمن، در حال خروج از این سازمان است. میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری، به عنوان مدیرعامل موقت برای هدایت Openai در طول این انتقال انتخاب شده است. این کمپانی از کمک‌های فراوان آلتمن در شروع و گسترش فعالیت‌های شرکت تمجید کرد. با این وجود، این موضوع بر از دست دادن اعتماد هیئت‌مدیره شرکت به رهبری او در Openai تأکید می‌کند.

هیئت‌مدیره این شرکت اعلام کرد:

خروج آقای آلتمن به دنبال یک فرایند مشورتی توسط هیئت‌مدیره صورت می‌گیرد که به این نتیجه رسیده است که او در ارتباطات خود با هیئت‌مدیره صادق نبوده و مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت‌هایش می‌شود.

آلتمن نه تنها در راس Openai بود، بلکه نقش مهمی در پروژه کریپتویی Worldcoin ایفا می‌کرد که از توکن بومی WLD استفاده می‌کند. پس از اعلام این خبر، توکن WLD با کاهش قابل توجه 13.5 درصدی مواجه شد.

در حال حاضر این توکن در قیمت 1.85 دلار معامله می‌شود , ارزش بازار آن 215 میلیون دلار است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

10 کوین برتر بلاک چین TON با ارزش بازار 20 میلیارد دلار

طی ماه گذشته، قیمت تن کوین (TON) 18.4 درصد افزایش یافته است ...

مهم‌ترین اخبار بازار ارزهای دیجیتال در هفته پیش رو (هفته چهارم ژوئن)

این هفته، اخبار و رویدادهای مهمی در بازار کریپتو رقم خواهد خ ...

چه زمانی توکن همستر کمبات در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

انتظار برای لیست شدن توکن همستر کمبات کوین ($HMSTR) در کامیو ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر