طوفان در OpenAI: اخراج سم آلتمن و کاهش قیمت توکن WLD

توسط مبین حسینی
|
27 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
طوفان در OpenAI: اخراج سم آلتمن و کاهش قیمت توکن WLD

پس از اعلام شرکت Openai، یک شرکت اختصاصی هوش مصنوعی، مبنی بر کناره‌گیری سم آلتمن، قیمت توکن پروژه Worldcoin، حدود 13.5 درصد کاهش یافت. Openai، در نامه‌ای سرگشاده گفت که هیئت‌مدیره به اجماع رسیده است که «دیگر به توانایی آلتمن برای ادامه رهبری Openai اعتماد ندارد.»

در روز جمعه، 17 نوامبر 2023، Openai که به توسعه ربات ChatGPT معروف است، اعلام کرد که مدیر عامل آن، سم آلتمن، در حال خروج از این سازمان است. میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری، به عنوان مدیرعامل موقت برای هدایت Openai در طول این انتقال انتخاب شده است. این کمپانی از کمک‌های فراوان آلتمن در شروع و گسترش فعالیت‌های شرکت تمجید کرد. با این وجود، این موضوع بر از دست دادن اعتماد هیئت‌مدیره شرکت به رهبری او در Openai تأکید می‌کند.

هیئت‌مدیره این شرکت اعلام کرد:

خروج آقای آلتمن به دنبال یک فرایند مشورتی توسط هیئت‌مدیره صورت می‌گیرد که به این نتیجه رسیده است که او در ارتباطات خود با هیئت‌مدیره صادق نبوده و مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت‌هایش می‌شود.

آلتمن نه تنها در راس Openai بود، بلکه نقش مهمی در پروژه کریپتویی Worldcoin ایفا می‌کرد که از توکن بومی WLD استفاده می‌کند. پس از اعلام این خبر، توکن WLD با کاهش قابل توجه 13.5 درصدی مواجه شد.

در حال حاضر این توکن در قیمت 1.85 دلار معامله می‌شود , ارزش بازار آن 215 میلیون دلار است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر