حواشی مرتبط با ایردراپ استارک نت باعث کاهش 90 درصدی کاربران آن شد

تاریخ انتشار: 1 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 2 اسفند 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
حواشی مرتبط با ایردراپ استارک نت باعث کاهش 90 درصدی کاربران آن شد

استارک نت (Starknet)، پلتفرم معروف لایه 2 اتریوم، پس از ایردراپ توکن خود با مهاجرت قابل توجهی از کاربران مواجه شد. تنها در یک هفته منتهی به 20 فوریه، تعداد کاربران فعال استارک نت 90 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود رسید.

این کاهش چشمگیر، همزمان با حواشی ایردراپ این پلتفرم روی داد که باعث ایجاد سؤالات و دامن زدن به اختلافات در بین کاربران آن شده است.

هسته اصلی این موضوع، در تغییرات مرتبط با معیارهای واجد شرایط بودن برای ایردراپ استارک نت نهفته است. ایردراپ که برای 20 فوریه برنامه ریزی شده است، قصد دارد بیش از 700 میلیون توکن STRK را توزیع کند که معادل 10٪ از کل عرضه توکن است. با این حال، تغییرات ناگهانی باعث ناراحتی برخی از کاربرانی شده است که از دریافت توکن‌های STRK محروم شدند.

این تغییرات در کامیونتی کاربران این پروژه مورد استقبال قرار نگرفت. جامعه کریپتو به شدت پیش‌نیازهای واجد شرایط بودن استارک نت و رویکرد این شرکت برای آزادسازی توکن را مورد انتقاد قرار داد. استارک نت این نارضایتی‌ها را پذیرفت و در ایکس اظهار داشت:

ما بازخوردها را می‌شنویم که برخی از اعضای اختصاصی جامعه و کاربران شبکه به دلیل معیارهای خاص Provisions کنار گذاشته شده‌اند. این سازمان بر تعهد به یافتن یک «راه حل معنادار» تاکید دارد و به زمان برای تحقیق، طراحی و آزمایش نیاز دارد.

ارزش کل قفل شده (TVL) بالا، کاربران پایین

تحلیلگر کریپتو، بانتگ، در ایکس تاکید کرد که تقریباً 2,000 شرکت‌کننده واجد شرایط ایردراپ، اکانت‌های خود را پس از واجد شرایط بودن تغییر داده یا حذف کرده‌اند.

پلتفرم داده Starknet Starkscan دریافت که کاربران فعال تنها در هفته گذشته حدود 90 درصد کاهش یافته اند. در 13 فوریه، این پلتفرم با افزایش چشمگیر به 225,000 کاربر فعال رسیده بود. با این حال، این رقم در زمان انتشار این مطلب، به 25,000 رسیده است.

علی‌رغم این چالش‌ها، ارزش کل قفل شده (TVL) نزدیک به بالاترین حد خود باقی مانده است: حدود 185 میلیون دلار – که بر تناقض وضعیت فعلی آن تأکید می‌کند. ناامیدی جامعه قابل لمس است، به طوری که برخی از کاربران به دلیل تغییرات اخیر در زمینه واجد شرایط بودن، به‌ویژه آنهایی که به ولیدیتورهای خاصی در نظر گرفته می‌شوند، احساس می‌کنند که فریب خورده‌اند.

همانطور که استارک نت به سمت راه‌اندازی عمومی خود پیش می‌رود، این درام یادآور ماهیت نامنظم و اغلب غیر قابل پیش‌بینی ایردراپ‌های کریپتو است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلا ...

ورود ریپل به صنعت دیفای و راه‌اندازی پروتکل وام‌دهی

ریپل ابتکاری جدید را برای تقویت قابلیت‌های مالی غیرمتمرکز XR ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر