آیا تایید ETF اسپات بیت کوین، اشتباهی تاریخی خواهد بود؟

توسط مبین حسینی
|
16 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آیا تایید ETF اسپات بیت کوین یک اشتباه تاریخی خواهد بود؟

دنیس کلهر، مدیر عامل Better Markets، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خواسته است که ETF اسپات بیت کوین را تایید نکند. او استدلال کرد که این برخلاف اصول بنیادی این نهاد نظارتی است.

در نامه‌ای خطاب به ونسا کانتریمن، دبیر SEC در 5 ژانویه، کلهر تاکید کرد که اگر SEC یک ETF بیت کوین را تایید کند، ممکن است سرمایه‌گذاران با خطرات قابل توجهی مواجه شوند.

کلهر استدلال کرد که محصول پیشنهادی، سرمایه‌گذاران را در معرض خطر کلاهبرداری بالقوه قرار می‌دهد، نگرانی‌ای که از زمان پیدایش با صنعت کریپتو همراه بوده است.

این در حالی است که اخیراً Cointelegraph گزارش داده است که بیش از 324,000 کاربر رمزارز قربانی کلاهبرداری‌های فیشینگ در سال 2023 شدند و حدود 295 میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال به سرقت رفته است.

در همین حال، کلهر توضیح داد که تایید ETF اسپات، صنعت کریپتو را نیز قادر می‌سازد تا ادعا کند که محصولات آنها اکنون توسط دولت ایالات متحده تأیید شده است.

با این حال، مفسران برجسته ارزهای دیجیتال این نامه را رد کردند و جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، از آن در رسانه‌های اجتماعی انتقاد کرد.

سیفارت در پستی در ایکس (توییتر سابق)، تلاش قابل توجهی را که توسط شرکت‌های مدیریت دارایی برای پیشبرد برنامه‌هایشان انجام شده است، یادآوری کرد.

در همین حال، در پست دیگری در توییتر، النور ترت، روزنامه‌نگار فاکس بیزینس، اظهارات منفی‌ای را که کلهر در چند وقت اخیر درباره کریپتو بیان کرده است، تکرار کرد.

او گفت:

این بدتر از یک خیال است، این یک کلاهبرداری از مردم است.

کلهر این اظهار نظر را طی مصاحبه‌ای با موسسه تفکر اقتصادی جدید در ماه می 2023 بیان کرد.

در اخبار جدیدتر، 11 نفر از متقاضیان ETF بیت کوین، فرم‌های اصلاحی 19-b-4 را قبل از پایان کار در 5 ژانویه ارسال کردند.

این فرم‌ها یکی از آخرین مراحل در فرایند تایید SEC هستند، اما اسناد S-1 باید تکمیل شود تا بورس ایالات متحده شروع به فهرست کردن سهام اوراق بهادار با قرار گرفتن مستقیم در معرض کریپتو کنند.

SEC تا 10 ژانویه فرصت دارد تا ETF بیت کوین را تایید یا رد کند.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر