به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی در سولانا برای حل مشکلات ازدحام شبکه

تاریخ انتشار: 27 فروردین 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 18 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
آپدیت بتا شبکه اصلی در سولانا

توسعه‌دهندگان سولانا برای مقابله با ازدحام مداوم شبکه در بلاک چین سولانا، یک به‌روزرسانی بتا شبکه اصلی به نام نسخه 1.17.31 منتشر کرده‌اند. این به‌روزرسانی در 12 آوریل منتشر شد و اکنون پس از سه روز آزمایش، برای استفاده عمومی توسط ولیدیتورهای بتا شبکه اصلی پیشنهاد شده است.

این رویداد شامل پیشرفت‌هایی است که به حل برخی از مشکلات مربوط به ازدحام مداوم شبکه کمک می‌کند و در نسخه 1.18 پیشرفت‌های بیشتری به دنبال خواهد داشت.

نسخه فعلی به بهبود ازدحام شبکه و مشکلات مربوط به جهش اوپن اینترست (OI) کمک می‌کند.

یک توسعه‌دهنده سولانا به نام Anza از ولیدیتورها درخواست کرد که آخرین پچ (Patch) را تنها زمانی ارتقا دهند که کمتر از 5 درصد استیک «معوق» وجود داشته باشد.

در بحبوحه فعالیت روبه‌رشد شبکه و جنون میم کوین‌ها، شبکه سولانا برای نزدیک به یک هفته با مشکلات ازدحام با نرخ شکست تراکنش تا 75٪ مواجه شد. در حالی که توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی رفع این مشکل بودند، یکی از بنیانگذاران سولانا خاطرنشان کرد که این مشکلات فقط یک باگ است تا یک مشکل شبکه.

بنیاد سولانا مشکلات ازدحام شبکه فعلی را به عوامل مختلفی از جمله تقاضای زیاد برای فضای بلاک سولانا و اجرای تاخیری چپ‌ها برای مقابله با مسائل مربوط به شبکه نسبت داد.

آستین فدرا، رهبر استراتژی بنیاد سولانا، به کوین تلگراف گفت:

توسعه‌دهندگان بی‌وقفه برای رفع این مشکل تلاش کرده‌اند، اما فعالیت و تقاضا در شبکه از مداخله به موقع توسعه‌دهندگان پیشی گرفته است.

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

میانگین حجم روزانه تتر در شبکه ترون از ویزا پیشی گرفت

ارز تتر (USDT) مبتنی بر ترون از میانگین روزانه 42 میلیارد دل ...

پیش‌بینی قیمت همستر کمبات؛ حدس و گمان‌ها چیست؟

پس از نات کوین، بوی لیست شدن سایر توکن‌های بازی‌های تلگرامی ...

سقوط 30 درصدی توکن دونالد ترامپ و میم کوین‌های مرتبط با آن

MAGA (TRUMP) و سایر میم کوین‌های مرتبط با دونالد ترامپ، در م ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر