بعد از بیت کوین حالا نوبت به اتریوم رسید: درخواست‌های ارسال شده به SEC برای ETF اسپات اتریوم

توسط مبین حسینی
|
16 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
بعد از بیت کوین حالا نوبت به اتریوم رسید: درخواست‌های ارسال شده به SEC برای ETF اسپات اتریوم

رقابت برای ETF اسپات اتریوم در ایالات متحده رسماً آغاز شده و حال همه نگاه‌ها دوباره به سوی SEC بازگشته است. در 6 سپتامبر، CBOE دو درخواست 19b-4 را به رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده ارسال و درخواست کرد که محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با ETF اتریوم که متعلق به ARK و VanEck است، در بورس BZX CBOE فهرست شوند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ در این زمینه گفت که برخلاف پرونده‌های S-1 که پیش از این ارائه شده بود، پرونده‌های 19b-4 به این معنی است که شمارش معکوس برای تصمیم‌گیری SEC آغاز شده است. او ضرب‌الاجل نهایی را در حدود 23 می 2024 تخمین می‌زند.

فرم 19b-4 توسط سازمان‌های خود تنظیمی – مانند بورس اوراق بهادار – برای درخواست تغییر قانون در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت می‌شود، در حالی که بایگانی S-1 فقط نشان‌دهنده قصد شرکت برای لیست کردن یک محصول سرمایه‌گذاری خاص در یک بورس ملی است.

رگولاتور اوراق بهادار اکنون موظف است پرونده‌های 19b-4 را بررسی کند و تصمیم نهایی را بگیرد، اگرچه SEC نیز می‌تواند تصمیم را به تعویق بیندازد، همانطور که برای ETF اسپات بیت کوین انجام داد.

در همین حال، سیفارت انتظار دارد که در روزهای آینده درخواست‌های بیشتری برای ETF اتریوم ارائه شود.

در 17 آگوست، طبق گزارش‌ها، رگولاتور اوراق بهادار قصد خود را برای تایید محصولات سرمایه‌گذاری فیوچرز اتریوم اعلام کرد. در همین حین چندین شرکت از جمله گری‌اسکیل و بلک‌راک در حال حاضر در حال مبارزه برای دریافت تأییدیه ETF بیت کوین هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر