ایمیل‌های ساتوشی ناکاموتو نشان می‌دهد که چرا فقط 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت

تاریخ انتشار: 7 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 8 اسفند 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
ایمیل‌های ساتوشی ناکاموتو نشان می‌دهد که چرا فقط 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت

ایمیل‌هایی که ظاهراً از طرف توسعه‌دهنده بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، است، از سوی مارتی مالمی (Martii Malmi)، یکی از مشارکت‌کنندگان اولیه این دارایی دیجیتال، در روز جمعه منتشر شد. این مکاتبات به داستان بیت کوین عمق بیشتری می‌بخشد و شروع ساده آن و فرایند تصمیم‌گیری ناکاموتو را روشن می‌کند.

این ایمیل‌ها در جریان یک نبرد حقوقی در لندن که شامل دانشمند استرالیایی کریگ رایت است، منتشر شد. این فرد ادعا می‌کند که ساتوشی ناکاموتو است.

چرا عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است؟

مکاتبات بین ناکاموتو و مالمی نشان داد که تصمیم برای محدود کردن عرضه بیت کوین به 21 میلیون توکن خودسرانه نبوده بلکه یک انتخاب عمدی بوده است. ناکاموتو آن را به‌عنوان یک «حدس بر پایه دانش» توصیف کرد که هدف آن همسویی پویایی قیمت‌گذاری بیت کوین با ارزهای رایج است و در عین حال نامشخص بودن شرایط بازار آینده را تأیید می‌کند.

انتخاب من برای تعداد کوین‌ها و برنامه توزیع یک حدس علمی بود. انتخاب سختی بود، زیرا وقتی شبکه راه می‌افتد، همه چیز قفل می‌شود و ما در آن گیر می‌کنیم (قابلیت تغییر ندارد). من می‌خواستم چیزی را انتخاب کنم که قیمت‌ها را شبیه ارزهای موجود کند، اما بدون اطلاع از آینده، این کار بسیار سخت است.

علاوه بر این، ناکاموتو تأکید کرد که 21 میلیون بیت کوین نشان دهنده کسری از تجارت جهانی است که مقیاس پذیری را برای یک سیستم ارزی در سراسر جهان تضمین می‌کند. این تصمیم با این پیش بینی گرفته شد که ارزش بیت کوین می‌تواند نسبت به ارزهای فیات سنتی نوسان داشته باشد.

اگر تصور کنید که از بیت کوین برای بخشی از تجارت جهانی استفاده شود، در این صورت تنها 21 میلیون کوین برای کل جهان وجود خواهد داشت، بنابراین ارزش هر واحد آن بسیار بیشتر خواهد شد. مقادیر اعداد صحیح 64 بیتی با 8 رقم اعشار هستند، بنابراین 1 کوین در حالت جزئی به عنوان 100,000,000 نشان داده می‌شود. اگر 0.001 بیت کوین معادل 1 یورو شود، ممکن است تغییر مکان نمایش نقطه اعشار آسان‌تر باشد، بنابراین اگر 1 بیت کوین داشتید اکنون به عنوان 1000 ساتوشی و 0.001 به عنوان 1 نمایش داده می‌شود.

این افشاگری‌ها بینش‌های ارزشمندی را در مورد توسعه اولیه بیت کوین و ملاحظاتی که اصول بنیادی آن را شکل دادند، ارائه می‌کند.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  کشفیات دیگر از ایمیل‌های ساتوشی

  فراتر از پویایی عرضه، ایمیل‌ها به جنبه‌های مختلف بیت کوین می‌پردازند. اینها شامل نمایش به عنوان یک وسیله سرمایه‌گذاری و نگرانی در مورد مصرف انرژی و ناشناس بودن است. ناکاموتو نسبت به توصیف بیت کوین صرفاً به عنوان یک سرمایه‌گذاری هشدار داد و خطرات ذاتی آن را برجسته کرد.

  من از این که به صراحت بگویم «آن را یک سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید.» ناراحتم. اگر مردم خودشان به این نتیجه برسند، اشکالی ندارد، اما ما نمی‌توانیم آن را مطرح کنیم.

  علاوه بر این، ناکاموتو ضمن اذعان به پتانسیل افزایش مصرف انرژی در مقیاس بیت کوین، استدلال کرد که همچنان نسبت به عملیات بانکی مرسوم به منابع کمتری نیاز دارد.

  در مورد ناشناس ماندن، ناکاموتو نسبت به اغراق‌آمیز بودن ویژگی‌های حریم خصوصی بیت کوین هشدار داد و گفت که تاریخچه تراکنش‌ها ممکن است هویت کاربران را آشکار کند. علاوه بر این، ایمیل‌ها نشان دادند که ناکاموتو اصطلاح «ارز دیجیتال» را ابداع نکرده است.

  ناکاموتو پرسیده است:

  شخصی کلمه «کریپتوکارنسی» را بیان کرد. شاید این کلمه‌ای باشد که باید هنگام توصیف بیت کوین از آن استفاده کنیم، آیا آن را دوست دارید؟

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  نهنگ‌ها و ماینرهای بیت کوین چقدر در سود هستند؟

  کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیرعامل CryptoQuant در پست جدیدی در ...

  هاوینگ ۲۰۲۴ بیت کوین تمام و کمال انجام شد

  در چهارمین رویداد تاریخی هاوینگ بیت کوین، پاداش ماینرها از 6 ...

  بهبود قیمت‌ها در بازار کریپتو پس از فروکش کردن تنش‌ها در خاورمیانه

  در هفته اخیر، منازعات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و بالا رفتن تن ...

  دیدگاه‌ها 2 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. Whiteshadow
   Whiteshadow | 9 اسفند 1402

   وجود ایمیل نمیتونه احرازهویت مناسب جهت ابداع کننده بیت باشه البته بیت یک پروژه شخصی نبوده ولی نهایتاً در ماه های اول گرفتن مشارکت مطمعنا سازنده با چند نفر بیشتر از دیگر کدنویسان ارتباط گرفته و حتماً صحبت‌ها در جهت کدها بوده پس حقیقتا اگر شخصی مدعی باشه باید برای اثبات خود و احرازهویت از آن دایره کوچک نفرات اولیه و موضوعات تخصصی و هسته‌ای اولیه شکل گیری جریان استفاده کنه نه اینکه…
   شخصاً اعتقاد دارم این‌ها سوءاستفاده گرانی هستند که از شرایط استفاده میکنند و معتقدم بیت نه از یک جامعه و انجمن مردمی بلکه پروژه‌ای دولتی است حال وقتی به مراحل ساخت تا استفاده اولین بمب اتم آمریکا نگاهی تاریخی دقیق بیندازیم متوجه میشویم دولت‌ها خیلی راحت میتونن مخفیانه حتی پروژه‌های بزرگ پیش ببرن

   • فندق
    فندق | 10 اسفند 1402

    عالی بود