ریپل در مقابل بیت کوین: ادعاهای بحث‌برانگیز یک وکیل در مورد برتری XRP

توسط مبین حسینی
|
30 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
ریپل در مقابل بیت کوین: ادعاهای بحث‌برانگیز یک وکیل در مورد برتری XRP

وکیل جان دیتون سال‌هاست که به طور فعال در روند حقوقی پرونده ریپل (XRP) شرکت داشته است و به طور مداوم، نظرات خود را در مورد این موضوع به اشتراک می‌گذارد. حالا که روزنه‌هایی از امید و نور در این پرونده دیده می‌شود، این وکیل اظهارات جالبی را مطرح کرده است. اگر اظهارات قبلی مدیران ریپل علیه بیت کوین را به خاطر بیاوریم، می‌توان گفت که همه این اظهارات از قصد ریپل برای تقویت تسلط خود در حوزه بلاک چین ناشی می‌شود.

نبرد ریپل و بیت کوین

جان دیتون، وکیل و حامی ارزهای دیجیتال، معتقد است که پروتکل «Spend The Bits» در XRP Ledger (XRPL) بهتر از شبکه لایتنینگ بیت کوین است.

لایتنینگ یک سرویس بسیار مهم برای پذیرش بیت کوین است که امکان تراکنش‌های سریع و ارزان را فراهم می‌کند. همانطور که آربیتروم یک راه حل لایه 2 اتریوم است، لایتنینگ نیز یک راه حل لایه دوم بیت کوین است.

دیتون، که سرمایه‌گذار و مدیر ارشد حقوقی Spend the Bits است، به نظر می‌رسد که در حال تبلیغ محصولی است که خود در آن سرمایه‌گذاری کرده است. ماه گذشته، این وکیل حامی ریپل، این پروتکل را ایمن‌تر از شبکه لایتنینگ معرفی کرد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  آیا شبکه لایتنینگ امن است؟

  پستی که توسط کاربری به نام WhaleWire منتشر شده است، بر روی یک آسیب‌پذیری در شبکه لایتنینگ تمرکز دارد. به گفته این کاربر ناشناس، آسیب‌پذیری‌های امنیتی عمدی در کد شبکه لایتنینگ وجود دارد که به طور بالقوه به مهاجمان اجازه می‌دهد تا کنترل کامل شبکه را به دست آورند.

  همچنین یکی از برترین توسعه‌دهندگان بیت کوین، اخیراً یک آسیب‌پذیری امنیتی بزرگ را در شبکه لایتنینگ کشف کرده که باعث شد وی خروج خود را از پروژه اعلام کند. او ادعا می‌کند که این کد به مهاجمان اجازه می‌دهد به راحتی کنترل کامل شبکه را در دست بگیرند.

  تا به الان، بسیاری از ماکسیمالیست‌ها در این مورد سکوت کرده‌اند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر