هشدار پیتر برانت در مورد مقررات قریب‌الوقوع استیکینگ ارزهای دیجیتال

تاریخ: 22 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
هشدار پیتر برانت در مورد مقررات قریب‌الوقوع استیکینگ ارزهای دیجیتال

پیتر برانت، تحلیلگر باتجربه بازار، با پیش‌بینی جسورانه خود در مورد اقدامات نظارتی قریب‌الوقوع علیه استیک کردن رمزارزها، بحث داغی را در بازار ارزهای دیجیتال برانگیخت. دیدگاه برانت یک «حمام خون» نظارتی را پیش‌بینی می‌کند که می‌تواند صنعت کریپتو را تغییر دهد.

اخیراً برانت نسبت به ابهامات قانونی در مورد استیکینگ (Staking) ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده است. او این قبلی فعالیت‌ها را، تحت قوانین مالی فعلی، «غیرقانونی» خواند، زیرا آنها عملکردهای بانکداری سنتی را بدون چارچوب‌های نظارتی لازم تقلید می‌کنند.

اظهارات او نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری، که اغلب به کسب سود از طریق «قرض گرفتن» دارایی‌های دیجیتال تشبیه می‌شود، ممکن است به زودی با بررسی دقیق چندین نهاد نظارتی از جمله وزارت خزانه‌داری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و دفتر کنترل ارز مواجه شود.

بحث در مورد ریسک ارزهای دیجیتال پس از اظهار نظر برانت تشدید شد و مخالفان و موافقان را روبروی هم قرار داد. برخی از حامیان با ارزیابی برانت موافق هستند و یک تلاش نظارتی متحد از سوی مقامات ایالات متحده و اروپا را پیش‌بینی می‌کنند. در مقابل، مخالفان توانایی مالی صرافی‌های کریپتویی را برای مقاومت در برابر چالش‌های قانونی بدون عواقب اقتصادی قابل‌توجه زیر سوال می‌برند.

درو فرگوسن و ویلی نیکل، نمایندگان کنگره ایالات متحده، «قانون ارائه شفافیت مالیاتی برای دارایی‌های دیجیتال» را معرفی کرده‌اند، که هدف آن شفاف‌سازی برای وضع مالیات بر پاداش‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال است. لایحه آنها به مسائل سردرگمی سرمایه‌گذاران و خطر مالیات مضاعف می‌پردازد، که به عقیده آنها مانع رشد شرکت‌های ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده می‌شود.

به همین ترتیب، وزیر بریتانیایی، بیم افولامی، نیاز به اقدامات نظارتی سریع در مورد استیکینگ و استیبل‌کوین‌ها را تکرار کرد. اظهارات او منعکس‌کننده یک رویکرد فعالانه برای یکپارچه‌سازی عملیات کریپتویی در چارچوب مقررات مالی تعیین شده، تضمین حفاظت از سرمایه‌گذار و ثبات بازار است.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر