چه کسانی با خرید و فروش بیت کوین، ثروتمند شده‌اند؟

آشنایی با 5 سرمایه‌گذاری که با معامله‌ی بیت کوین، ثروتمند شده‌اند!
تاریخ انتشار: 20 آذر 1400 | آخرین به‌روزرسانی: 8 آذر 1402
زمان مطالعه:  6 دقیقه
چه کسانی با خرید و فروش بیت کوین، ثروتمند شده‌اند؟

اوایل سال 2009 میلادی بود که بیت‌کوین (Bitcoin) توسط یک برنامه‌نویس یا گروهی از برنامه‌نویسان با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) راه‌اندازی شد. افراد زیادی با خرید بیت کوین که پادشاه بازار رمزارزهاست (Cryptocurrency) سرمایۀ خود را صدها حتی هزاران برابر هم کرد‌ه‌اند.

برای مثال، اگر سال 2011 شما 1 بیت کوین 1 دلاری داشتید، دو سال بعد، 2013 سرمایه شما به ارزش 1000 دلار می‌رسید!

در این متن قصد داریم به داستانِ برخی از این افراد بپردازیم و ببینیم که تجربۀ آن‌ها از این ماجرا چه بوده است و چه اتفاقاتی را پشت سر گذاشته‌اند.

5 میلیاردر بازار ارز دیجیتال و نحوه ثروتمند شدن آن‌ها

راجر وِر Roger Ver عیسی مسیحِ بیت کوین

راجر، سال 1979 در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد و گویا امروزه شهروند ژاپن به حساب می‌آید. راجر از طرفدارانِ دوآتیشۀ بیت کوین بوده و برای همین تبلیغات گسترده، لقب عیسی مسیحِ این ارز دیجیتال را به او اختصاص داده‌اند. وِر Ver اشاره کرده که اوایل 2011 با بیتکوین آشنا شده و به آن برچسبِ مهم‌ترین اختراع تاریخ بشری را چسبانده است. البته بهتره بگوییم مهم‌ترین اختراع تاریخ بشری برای شخص او بوده است! مگر غیر از این است که آن‌ چیزی که زندگی ما را زیر و رو کند، مهم‌ترین است؟

راجر ور که برای مدتی مدیرعامل شرکت (Memorydealers) بوده، مشتریان را مجاب کرده است که با بیت کوین خرید خود را انجام دهند. آن زمان ارزش این ارز دیجیتال 1 دلار بود. گفته شده که او حدودا 400000 بیت کوین به این ترتیب دست آورد. ثروت راجر ور با هولد کردن پادشاه ارزهای دیجیتال از 25 هزار دلار در سال 2011 به رقم عجیب 179 میلیون دلار در سال 2019 رسید! با اینکه تخمین رقم سرمایۀ کنونی او ممکن نیست، گفته می‌شود چیزی در حدود 520 میلیون دلار است.

عیسی مسیحِ بیت کوین به طور کلی از طرفداران توسعه ارزهای دیجیتال است. او اعتقاد دارد که این ارزها، ساختار مالی را زیر و رو کرده و بسیاری از واسطه‌ها را حذف خواهند کرد. او بخشی از سرمایۀ خود را هم صرف خیریه‌ها کرده است. امروزه شما به راحتی می‌توانید از طریق صرافی آنلاین ارز دیجیتال اقدام به خرید رمزارزِ مورد نظر بپردازید.

این را بدانید که این مسئله فقط شانس نیست و آگاهی نقش کلیدی در افزایش سرمایه شما دارد.

راجر وِر Roger Ver به عنوان عیسی مسیح رمزارز بیت‌کوین شناخته می‌شود

راجر وِر Roger Ver به عنوان عیسی مسیح رمزارز بیت‌کوین شناخته می‌شود

چارلی شریم Charlie Shrem

چارلی سال 1989 به دنیا آمد. سال 2011 و در دوران کالج شروع به سرمایه‌گذاری بیت کوین کرد. بر اثر حادثه‌ای حافظۀ کامپیوتر چارلی به نابود شد و تمام سرمایه‌اش را از دست داد! چارلی شریم بیخیال نشد و مصمم بود. به همراه یک دوستِ مشتاق به رمزارز به نام گرت نلسون (Gareth Nelson) خدمات (BitInstant) را راه‌اندازی کرد.

این شرکت در واقع یک صرافی ارز دیجیتال بود که به مردم کمک می‌کرد تا پول خود را به بیت کوین تبدیل کنند. همانند راجر وِر، شریم هم از همان ابتدا از مبلغان کریپتوکارنسی بود و خود را «طرفدار خالص بیت‌کوین» صدا می‌کرد؛ اعتقاد داشت که این فناوری نسبت به بانکداری قدیمی، باعث افزایش امنیت و استقلال معاملات خواهد شد.

چارلی شریم Charlie Sherim اعتقاد دارد که شما با بیت‌کوین می‌توانید عدالت مالی را توسعه دهید

چارلی شریم Charlie Sherim اعتقاد دارد که شما با بیت‌کوین می‌توانید عدالت مالی را توسعه دهید

دردسرهای شریم تمامی نداشت!

بعد از خراب شدن حافظه رایانه و از دست رفتن سرمایه‌اش، این بار خود او مقصر بود. سال 2014 به‌خاطر ارتباط غیرمستقیم برای معاملۀ 1 میلیون دلاری ارز دیجیتال به پلتفرم سیلک رود (Silk Road) که بازار سیاه به شمار می‌رفت به زندان افتاد. بعد از دوسال آزاد شد. او که تمام سرمایه خود را باخته بود، به عنوان یک ظرف‌شور زندگی خود را از سر گرفت. شریم که بیخیال ارزهای دیجیتال نشده نبود، دوباره روی به این عرصه آورد. سود حاصله را در املاک و مستغلات انباشته می‌کرد. او با تعدادی پروژه و سرمایه‌گذاری‌های ریسکی، به صنعت بازگشت. همچنین در شرکت‌های مرتبط نظیر شرکت کیف پول ارز دیجیتالی جاکس Jaxx شروع به فعالیت کرد.

بازم هم یک جنجال دیگر برای شریم رخ داد. گویی که دردسر دنبال او می‌گشت. برادران دوقلوی وینکلیواس (Winklevoss) که پیش‌تر از فیسبوک و مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) غرامت 65 میلیون دلاری دریافت کرده بودند، چارلی را متهم کردند که 30 میلیون دلار به صورت بیت‌کوین از آن‌ها دزدیده است. برادران دوقلوی وینکلیواس جزو اولین سرمایه‌گذارانی بودند که از طریق ارز دیجیتال میلیاردر شدند. دادگاه به نفع شریم، برادران را به پرداخت غرامت 45هزار دلاری محکوم کرد.

تثبیت جایگاه چارلی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین‌های دنیای ارز دیجیتال

چارلی شریم (Charlie Shrem) همچنان در دنیای ارزهای دیجیتال فعال است و وب‌سایت کریپتو آی کیو (Crypto.IQ) را اداره می‌کند. بیش از آن، دادگاه که او را به دو سال زندان محکوم کرده بود، اظهار داشت: «بیت کوین چیزیه که من بهش عشق می‌ورزم و تمام چیزی هست که دارم. تمام زندگی من بیت‌کوینه. من برای هیمن روی زمین هستم. بیت‌کوین راهی برای عدالت همگانیه». تخمین زده می‌شود که 450 میلیون‌ دلار دارایی او از این طریق است.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

دیو کارلسون و دنیای ماینینگ بیت‌کوین

داستان او با دو مورد قبلی، قدری متفاوت است. او از طریق ماینینگ بیت‌کوین‌های خود را به‌دست آورد. 2010 وارد این عرصه شد. او که مهندس بخشی از شرکت مایکروسافت بود، این عرصه را یک فرصت استثنایی دید. کارلسون (MegaBigPower) را تاسیس کد تا به استخراج کوین‌ها بپردازد. امروزه او مدیرعامل شرکت Giga Watt است که با سرمایه‌ای عظیم‌تر و تیمی قدرتمندتر، به کار خود در زمینۀ فناوری ماینینگ ادامه می‌دهد.

دیو کارلسون Dave Carlson از قدرت‌های دنیای ماینینگ ارز دیجیتال

دیو کارلسون Dave Carlson از قدرت‌های دنیای ماینینگ ارز دیجیتال

جیرد کینا ارتشی سابق و ورود به دنیای ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال از هر قشری، افراد را به سمت خود فراخوانده است؛ این خاصیت عصر فناوری است. جیرد کینا (Jerred Kenna) عضو سابق تفنگداران آمریکا است. او به ازای هر کوین فقط 20 سنت به عنوان اولین سرمایه‌گذاری خود پرداخت کرده است و به رقم باورنکردنی هر کوین 200 دلار فروخته است. این تنها اولین گام او در این عرصه بود.

اتفاق عجیبی که برای جیرد کینا رخ داده فرمت دوباره (Reformatting) یک هارد دیسک بوده که حدود 200 هزار دلار به صورت بیت کوین در آن ذخیره بوده است. توجه داشته باشید که سال 2010 این رقم می‌توانست رشد عجیب 1000 برابری را در سال 2012 برای او به ارمغان آورد! ‌ با اینحال او امروزه از ثروتمندانی است که از راه ارز دیجیتال برای خودش سرمایه‌ای به هم زده است.

Jerred Kenna جرد کینا ثروتمندترین افراد جهان با معامله بیت کوین

برادران وینکلیواس و ماجرای فیسبوک

به دوقلوهای معروف وینکلیواس اشاره‌ای کوتاه کردیم. آن‌ها به‌خاطر دریافت غرامت از مارک زاکربرگدر دنیا شناخته شده هستند. گویا نسخۀ ابتدایی فیسبوک با نام ConnectU توسط این دوقلوهای نیویورکی ساخته و پرداخته شده است و زاکربرگ ایده‌ را دزیده است. بعد از دریافت غرامت، آن‌ها یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه کردند.

رقم چشم‌گیر 11 میلیون دلار خرید بیت کوین، زندگی آن‌ها را زیر و رو کرد. آن‌ها به این خرید بسنده نکردند و در شرکت‌ها بر پایۀ بیت کوین نظیر BitInstant که توسط چارلی شریم تاسیس شده بود هم سرمایه‌گذاری نمودند. تخمین سرمایۀ کنونی این دوقلوهای جنجالی، 150 میلیون دلار در ارز دیجیتال است.

 دوقلوهای وینکلواس کلیدهای خصوصی‌شان را روی کاغذ پرینت کرده و آن را به چند بخش تقسیم کرده‌اند

دوقلوهای وینکلواس کلیدهای خصوصی‌شان را روی کاغذ پرینت کرده و آن را به چند بخش تقسیم کرده‌اند

گفتار پایانی

آنچه که در دنیای امروزی ارزهای دیجیتال مشخص است، توانایی افراد مختلف در ورود به این عرصه است. شما به راحتی با کسب دانش ابتدایی، می‌توانید گام به گام وارد شوید و ارز دیجیتال خود نظیر بیت کوین را از طریق صرافی آنلاین خریداری کنید. این بازار حتی بعد از شیوع ویروس کرونا بیش از پیش روند صعودی خود را طی کرده است که نشان از به‌روز بودن سیستم دارد. همانطور که چارلی شریم گفته، تبادلات مالی امن‌تر و واسطه‌ها حذف می‌شوند. کم‌کم شاهد مرکززدایی از سیستم‌های بانکداری سنتی خواهیم بود و شاید این امری اجتناب‌ناپذیر باشد. نظر شما چیست؟ چه عواملی باعث شده تا توجه عموم به این تبادلات گسترش یابد؟

داستان اکثر افراد در رابطه با آگاهیِ‌ آن‌ها از توسعة این بازار است. زیر رو شدن تبادلات مالی چیز جدیدی نیست و با توسعه بشر هر چند وقت یک‌بار رخ می‌دهد. شما هم می‌توانید با یک انتخاب درست، سرمایه خود را چند برابر کنید. صرافی آنلاین ارز دیجیتال معتمد خود را بیابید و به بهترین سرمایه‌گذاری عصر فناوری و اطلاعات در این بازار رو به توسعه دست بزنید.

سوالات متداول

  1. چه کسی بیت کوین را راه‌اندازی کرده است؟

هنوز هویت این فرد یا گروه مشخص نشده است.

  1. آیا می‌توان قیمت بیت کوین در آینده را پیش‌بینی کرد؟

با کسب تجربه و دانش و آگاهی از اخبار روز می‌توان در کوتاه‌مدت و بلندمدت، قیمت را پیش‌بینی کرد.

  1. به طور کلی چند بیت کوین برای استخراج وجود دارد؟

21 میلیون، حداکثر تعداد بیت‌کوین‌هاست که بیش از 18 میلیون از آن استخراج شده است.

  1. آیا بعد از استخراج کامل بیت کوین، شبکه از هم می‌پاشد؟

مشخصا خیر. ارزش بیت کوین، اعتماد کاربران و ساختاری که شکل گرفته، مانع خواهد بود.

کارن آهنگری

کارن آهنگری

بازی با کلمات، یکی از بهترین سرگرمی‌هاست. در کنارش، کمک به دیده شدن این کلمات با کمک SEO هم مهمترین وظیفه‌ی من تو بیت‌پینه. سعی می‌کنم دانسته‌هام رو تو حوزه کریپتو با کاربرها به اشتراک بذارم و با سئو به دیده شدن این دانسته‌ها، کمک کنم.

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کاردانو در مقابل سولانا: کدام بلاک چین آینده روشن‌تری دارد؟

پیش‌بینی آینده و اینکه کدام بلاک چین، کاردانو یا سولانا، در ...

از اسکالپینگ تا معاملات بلندمدت؛ تسلط بر تایم فریم‌های مختلف

تعریف و کاربرد گسترده تایم فریم‌های معاملاتی، در هر استراتژی ...

بهترین میم کوین‌های سولانا برای سال 2024 با سود 100 برابری

بیایید با هم سری به دنیای میم کوین‌های سولانا بزنیم، میم کوی ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر