در سالگرد سقوط FTX، کدام ارزهای دیجیتال برنده بازار بودند؟

توسط مبین حسینی
|
28 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
در سالگرد سقوط FTX، کدام ارزهای دیجیتال برنده بازار بودند؟

یک سال از سقوط صرافی FTX می‌گذرد – رویدادی که اکنون به نظر می‌رسد که کف قیمت بیت کوین را ساخته بود و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، از آن زمان تاکنون، تقریباً 120 درصد افزایش یافته است.

در نوامبر 2022، سقوط FTX نزدیک به 300 میلیارد دلار از ارزش بازار را از بین برد و بر چندین ارز دیجیتال تأثیر گذاشت. آنهایی که بیشترین آسیب را متحمل شدند، توکن‌هایی بودند که پیوندهای مالی عمیقی با FTX داشتند، از جمله سولانا (SOL)، سروم (SRM) و توکن بومی اف‌تی‌ایکس (FTT).

marketcap

حال بعد از یک سال، همه چیز برای بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتالی که تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند، تغییر کرده است.

سولانا: 660 درصد سود در یک سال

قیمت سولانا پس از سقوط FTX بیش از 50 درصد کاهش یافت و به 8 دلار رسید. این فروش عمدتاً به این دلیل رخ داد که FTX و شریکش، آلامدا ریسرچ، حدود 55 میلیون توکن SOL در اختیار داشتند، که باعث ترس کاربران از فروش گسترده این توکن‌ها برای جبران کمبود نقدینگی شد.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  با این وجود، در صورت خرید SOL در یک سال پیش، امروز بیش از 660 درصد سود را به همراه داشت.

  سولانا

  دستاوردهای سولانا در وهله اول ناشی از احساسات صعودی در بازار ارزهای دیجیتال است که به دلیل امیدها به تایید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین در ایالات متحده است. در همین حال، قیمت SOL نیز از کاهش ترس‌ها، در مورد فروش گسترده توکن‌ها توسط FTX سود برده است – زیرا در حال حاضر توکن زیادی در اختیار ندارند.

  توکن OKB: صرافی رقیب اف‌تی‌ایکس

  توکن بومی صرافی OKX، با نام اختصاری OKB، یکی از توکن‌هایی بود که کمترین تأثیر را در فروپاشی FTX داشته است. علاوه بر این، پس از سقوط رقیب اصلی خود، قیمت رشد چشمگیری نیز ثبت کرد.

  با خرید OKB در 17.2 دلار (که پس از سقوط FTX به ان رسید)، امروز 275 درصد سود را برای سرمایه گذاران به همراه داشته است.

  توکن OKB

  افزایش قیمت OKB با کاهش توکن صرافی بایننس همراه بود و توکن BNB به طور قابل توجهی در بازار ضعیف عمل کرده است. بسیاری عقیده دارند این عملکرد ضعیف به دلیل فشارهای قانونی از سوی ایالات متحده است.

  BNB در طول سال گذشته در بین 30 ارز دیجیتال برتر، عملکرد ضعیفی داشته و تنها 16 درصد پس از کف سقوط FTX صعود کرده است.

  چین لینک: ارز دیجیتال LINK

  چین لینک به دنبال سقوط FTX تا 40٪ کاهش یافت. با این حال، درگیری کمتر آن با این صرافی ارز دیجیتال، همراه با توسعه این پروژه، منجر به بهبود شدید قیمت از زمان این رویداد شده است.

  قابل ذکر است، خرید LINK در نوامبر 2022 با قیمت 5.68 دلار، امروز بیش از 180 درصد سود ایجاد می‌کرد.

  ارز دیجیتال LINK

  عواملی که به افزایش قیمت LINK در ماه‌های اخیر کمک کردند که عبارت‌اند از راه‌اندازی یک محصول جدید با اثبات ذخیره، پذیرش رو به رشد و افزایش تقاضا در بین سرمایه‌گذاران حرفه‌ای.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر