شایعات در شهر: بازارسازان در حال مذاکره برای تامین نقدینگی ETF اسپات بلک‌راک هستند

توسط مبین حسینی
|
10 آبان 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
شایعات در شهر: بازارسازان در حال مذاکره برای تامین نقدینگی ETF اسپات بلک‌راک هستند

به گفته منابع خبری کوین‌دسک، با ادامه فشار نظارتی بر ارزهای دیجیتال، ETF اسپات بیت کوین بلک‌راک توجه برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازارساز جهان را به خود جلب کرده است.

غول‌های معاملاتی مانند Jane Street، Virtu Financial، Jump Trading و Hudson River Trading در حال مذاکره با بلک‌راک درباره تامین نقدینگی برای ETF محتمل آتی هستند.

لازم به ذکر است که همه طرف‌های درگیر، از جمله بلک‌راک، Jane Street، Virtu و Jump از اظهار نظر در مورد این بحث‌ها خودداری کردند – اما این اطلاعات از ارائه اخیر بلک‌راک درز کرده است.

بازارسازان نقش بسیار مهمی در عملکرد ETF دارند. آنها مسئول ایجاد و خرید مجدد سهام جدید ETF هستند تا اطمینان حاصل کنند که قیمت یک ETF با ارزش نشان داده شده توسط دارایی‌های ETF مطابقت دارد. این مکانیسم، به ویژه، در دنیای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال اهمیت دارد.

نمونه بارز آن را می‌توان در تراست بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) مشاهده کرد. طی چند سال گذشته قیمت GBTC به طور قابل توجهی از ارزش بیت کوینی که در اختیار دارد، منحرف شده است و به دلیل ناتوانی در بازخرید سهام خود در ازای بیت کوین، با قیمتی با تخفیف معامله می‌شود.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    سرکوب نظارتی ایالات متحده در مورد رمزارزها در سال جاری – واکنشی ظاهراً به فروپاشی FTX و دیگر رسوایی‌های سال 2022 – برخی از شرکت‌های آمریکایی را متقاعد کرده است که فعالیت خود را در این فضا کاهش دهند. بلومبرگ اوایل ماه می گزارش داد که جین استریت و جامپ، معاملات ارزهای دیجیتال خود را در بحبوحه سرکوب‌ها محدود کرده‌اند.

    با این حال، به گفته جیمز باترفیل، مدیر تحقیقات CoinShares، تغییر قابل توجهی در موضع SEC پس از تصمیم گری‌اسکیل رخ داده است. درخواست اولیه گری‌اسکیل برای تبدیل تراست خود به ETF، توسط SEC رد شد، اما دادگاهی در ماه آگوست استدلال این نهاد را رد کرد. SEC در ماه اکتبر تصمیم گرفت به این حکم اعتراض نکند، حرکتی که به عنوان افزایش شانس تصویب ETF بیت کوین در ایالات متحده در نظر گرفته می‌شود.

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر