عوامل کلانی که می‌توانند طولانی‌ترین بولران کریپتو را رقم بزنند

توسط مبین حسینی
|
24 بهمن 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
عوامل کلانی که می‌توانند طولانی‌ترین بولران کریپتو را رقم بزنند

با نزدیک شدن به ارزش بازار 2 تریلیون دلاری، بازار کریپتو به بالاترین سطح خود در طول دو سال اخیر رسیده است. بیت کوین در این هفته بعد از ماه‌ها انتظار دوباره به 50,000 دلار بازگشت. در این بین تحلیلگران زیادی عقیده دارند که اوضاع این بار برای یک سناریوی صعودی کریپتو متفاوت است.

عوامل بنیادی بولران کریپتو

اگر به گذشته برگردیم، بازار کریپتو از اوج 3 تریلیون دلاری خود در نوامبر 2021 سقوط کرد و وارد قلمرو بازار نزولی شد. اما در یک سال گذشته، زمستان دو ساله ارزهای دیجیتال به اتمام رسید و چندین عامل فاندامنتال وجود دارد که در چرخه‌های قبلی دیده نشده است.

قیمت بیت کوین

در 12 فوریه، دانیل چئونگ، یکی از بنیانگذاران Syncracy Capital پیش بینی کرد که این چرخه گاوی با شانس خوبی همراه است: «بزرگ‌ترین از نظر ارزش بازار و طولانی‌تر از حد انتظار.»

معامله بیت کوین

او خاطرنشان کرد:

این اولین بار است که بازار ارزهای دیجیتال با شروع چرخه تسهیل فدرال رزرو هماهنگ می‌شود. پس از دو سال افزایش شدید، بانک مرکزی ایالات متحده در حال مبارزه برای پایین نگه داشتن تورم و کاهش نرخ بهره است.

او اضافه کرد که در حال حاضر هنوز علاقه از سوی سرمایه‌گذاران خرد شدت نگرفته است؛ بدین معنی که هنوز در ابتدای راه هستیم.

همچنین در ادامه به ETFهای کریپتو اشاره و بیان کرد:

ما بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ سنتی را دیدیم که فراتر از شرکت‌های بزرگ نگاه می‌کنند.

همچنین روایت‌ها زیادی در کریپتو در سال جاری ظهور کرده‌اند. اینها شامل هایپ هوش مصنوعی، توکن‌سازی دارایی در دنیای واقعی، دوباره استیک کردن و غیره است. چونگ خاطرنشان کرد که این عوامل می‌توانند سرمایه چشمگیری را از جیب‌های ثروتمند وارد بازار کند.

در نهایت، او رویکرد نظارتی مثبت‌تری را با توجه به ورود بلک‌راک به اکوسیستم پیش‌بینی کرد.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  بازگشت بیت کوین به 50000 دلار متفاوت است

  در 13 فوریه، بیت کوینر «میچل» نظرات خود را در مورد اینکه چرا بیت کوین 50,000 دلاری این بار متفاوت است، ارائه کرد. آخرین باری که این دارایی بالای 50,000 دلار معامله شد، در دسامبر 2021 بود.

  او اظهار داشت:

  این بار بسیار متفاوت است، به طوری که 70 درصد از عرضه بیت کوین «در دستان هولدرهای بلندمدت» نگهداری می‌شود. همچنین ما حضور وال استریت را داریم و این عالی است. و در آخر تنها چند ماه تا هاوینگ بیت کوین فاصله داریم و امسال کاهش نرخ بهره در راه است.

  او در ادامه گفت: «در حالی که موسسات بی‌سروصدا در حال انباشت هستند، سرمایه‌گذاران خرد هنوز فومو نکرده‌اند. با اجرای این چرخه فوق‌العاده در سال آینده، قیمت فقط به یک طرف حرکت خواهد کرد.»

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر