نگاه‌ها به تصویب ETF اتریوم تا ماه می؛ پیش‌بینی 4 هزار دلاری قیمت اتر

توسط مبین حسینی
|
11 بهمن 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
نگاه‌ها به تصویب ETF اتریوم تا ماه می؛ پیش‌بینی 4 هزار دلاری قیمت اتر

بانک استاندارد چارترد با نگاهی مثبت، مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تا ماه می ETF اتریوم را تایید خواهد کرد، به گمانه‌زنی‌ها در این موضوع دامن زده است.

یک تحلیلگر می‌گوید که ای‌تی‌اف اتریوم از الگوی تایید مشابهی مانند ETF بیت کوین که در 10 ژانویه تصویب شد، پیروی خواهد کرد.

در گزارش اخیر، بانک استاندارد چارترد پیش‌بینی می‌کند که SEC ایالات متحده از کل ضرب‌الاجل استفاده، و در 23 می تصمیم‌گیری خواهد کرد.

جف کندریک، رئیس تحقیقات دارایی‌های دیجیتال در استاندارد چارترد نیز به گمانه‌زنی‌های اخیر ناشی از فروش گسترده در صندوق گری‌اسکیل، پس از تبدیل آن به ETF اسپات بیت کوین اشاره کرد. پس از این اقدام، بیت کوین کاهش قیمت را تجربه کرد و پس از اعلام تایید ETF بیت کوین، حدود 10 درصد کاهش یافت.

این کاهش به سرمایه‌گذارانی نسبت داده می‌شود که سهام GBTC را فروخته‌اند. با وجود این، کندریک خوش‌بین است که وقتی گری‌اسکیل «اتریوم تراست» خود را به یک ای‌تی‌اف اسپات اتریوم تبدیل کند، سناریو متفاوت خواهد بود.

حدس و گمان قیمت اتریوم پس از تایید

این پیش‌بینی از این واقعیت ناشی می‌شود که اتریوم تراست، سهم بازار قابل توجهی از اتریوم را ندارد که بیت‌کوین تراست برای بیت کوین انجام داد.

علاوه بر این، این بانک بر این باور است که اتریوم قبل از تاریخ تایید به 4,000 دلار خواهد رسید. در زمان انتشار، قیمت اتریوم 2,338 دلار است. این پیش‌بینی نشان دهنده افزایش 70 درصدی قیمت اتریوم است.

نمودار قیمت اتریوم

کندریک اعلام کرد که قیمت باید برای اتریوم ثابت بماند؛ حتی اگر سرمایه‌گذاران پس از تبدیل سهام خود را بفروشند:

این عوامل باید اتریوم را نسبت به بیت کوین در برابر فروش پس از تایید، کمتر آسیب‌پذیرتر کند.

روند تأیید این محصولات اتریوم، مشابه توالی رویدادهایی است که در ETF بیت کوین در سال 2023 مشاهده شد. SEC به طور مداوم تاریخ تصویب را تا رسیدن به مهلت نهایی به تعویق انداخت.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر