کناره‌گیری توسعه‌دهنده اصلی بیت‌کوین از شبکه لایتنینگ به دلیل چالش‌های امنیتی

توسط مبین حسینی
|
30 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
کناره‌گیری توسعه‌دهنده اصلی بیت‌کوین از شبکه لایتنینگ به دلیل چالش‌های امنیتی

آنتوان ریارد، محقق و توسعه‌دهنده، با اشاره به مسائل امنیتی و چالش‌های بنیادی اکوسیستم بیت کوین، از توسعه شبکه لایتنینگ کناره‌گیری کرد.

ریارد معتقد است که جامعه بیت‌کوین با یک «چالش سخت» مواجه است، زیرا کلاس جدیدی از حملات چرخه‌ای جایگزین، لایتنینگ را در «موقعیت خطرناکی» قرار می‌دهد.

شبکه لایتنینگ راه حل لایه دومی است که برای بهبود مقیاس پذیری و کارایی تراکنش‌های بیت کوین با فعال کردن تراکنش‌های خارج از زنجیره و همتا به همتا طراحی شده است.

از طریق شبکه لایتنینگ، کاربران می‌توانند کانال‌های پرداخت را باز کنند، چندین تراکنش را خارج از زنجیره انجام دهند و نتیجه نهایی را در بلاک چین بیت کوین تسویه کنند. «حمله چرخه‌ای جایگزین» این کانال‌های پرداخت را هدف قرار می‌دهد. این نوع جدیدی از حمله است که به مهاجم اجازه می‌دهد تا با سوءاستفاده از ناهماهنگی‌های بین ممپول‌های فردی، وجوهی را از یک کاربر در کانال بدزدد. به گفته ریارد:

من فکر می‌کنم این دسته جدید از حملات چرخه‌ای جایگزین، لایتنینگ را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد، جایی که تنها یک اصلاح پایدار می‌تواند در لایه پایه اتفاق بیفتد، به عنوان مثال افزودن یک تاریخچه فشرده از تراکنش‌هایی که همه دیده‌اند یا برخی ارتقاهای توافقی. کاهش‌دهنده‌های مستقر در مواجهه با حملات ساده خوب هستند، اگرچه فکر نمی‌کنم مانع از حمله‌های پیشرفته شوند.

ریارد همچنین خاطرنشان کرد که پرداختن به نوع جدید حمله ممکن است نیاز به تغییراتی در شبکه اصلی بیت کوین داشته باشد:

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

    این نوع تغییرات، آنهایی هستند که نیاز به حداکثر شفافیت را دارند، زیرا ما در حال تغییر نیازمندی‌های نودهای کامل یا معماری امنیتی اکوسیستم غیرمتمرکز بیت کوین در یکپارچگی آن هستیم.

    توسعه‌دهندگان لایتنینگ با چالش‌هایی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، از جمله انتقادات پیرامون پیچیدگی شبکه و مواردی که برای تجربه کاربر ایجاد می‌شود. طبق داده‌های DefiLlama، از زمان آغاز به کار آن در سال 2018، شبکه لایه 2 محبوبیت پیدا کرده و ارزش کل آن در زمان نگارش به 159.5 میلیون دلار رسیده است. با این حال، این رقم در مقایسه با ارزش بازار 587 میلیارد دلاری بیت کوین هنوز بسیار اندک است.

    اشتراک گذاری:
    دیدگاه‌ها
    در پاسخ به دیدگاه کاربر