پیش‌بینی جی‌پی‌مورگان در مورد قیمت بیت کوین

توسط مبین حسینی
|
4 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
پیش‌بینی جی‌پی‌مورگان در مورد قیمت بیت کوین

در جدیدترین گزارش تحقیقاتی، غول مالی JPMorgan Chase & Co اخیراً نظر خود را در مورد بیت کوین و بازار کریپتو به اشتراک گذاشته است. بلومبرگ با استناد به داده‌های این شرکت گزارش داد که فاز روند نزولی کنونی در بازار کریپتو ممکن است به پایان خود نزدیک شده باشد. به گفته این موسسه بانکی، کاهش مومنتوم صعودی بازار که عمدتاً به یک سری تحولات قانونی و نظارتی نسبت داده می‌شود، در آخرین مرحله خود قرار دارد.

نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، تحلیلگر جی‌پی‌مورگان، با تحلیل وضعیت فعلی، کاهش اوپن اینترست در قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) را برجسته کرد.

در بازارهای مالی، زمانی که اوپن اینترست – که منعکس‌کننده قراردادهای آتی تسویه نشده و بازی است که در صرافی‌ها انباشت شده است – همراه با قیمت سقوط می‌کند، اغلب نشانه تضعیف روند نزولی است. در نتیجه، این گزارش عنوان می‌کند: «ما در کوتاه‌مدت شاهد روند نزولی محدودی برای بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود.»

بحث‌های مثبت نیز در بازار در ماه‌های اخیر افزایش داشته است که می‌توان آن را به برنامه‌های متعددی نسبت داد که عمدتاً توسط کمپانی بلک‌راک هدایت می‌شود و هدف آن راه‌اندازی اولین ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده است.

رای دادگاه برای پرونده ریپل و SEC نیز به افزایش احساسات صعودی در بازار کمک کرده است. با این حال، بر اساس این گزارش، شور و هیجان اولیه در حال کاهش است. فعالان بازار در حال حاضر در وضعیت انتظار برای تایید ETF هستند.

در همین حال، طبق این گزارش، درخواست تجدیدنظر قریب‌الوقوع کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل، که هنوز فاش نشده است، «شرایط جدیدی از عدم اطمینان قانونی» را تشدید می‌کند و واکنش بازار را به تحولات قانونی بعدی افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، در کنار قیمت بیت کوین، حجم معاملات روزانه آن نیز در هفته گذشته کاهش یافته که نشان‌دهنده فعالیت معاملاتی کمتر است. حجم معاملات روزانه این دارایی از بیش از 30 میلیارد دلار ثبت شده در جمعه گذشته به 12.1 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته کاهش یافته است.

قابل توجه است که پولبک اخیر در بازار ارزهای دیجیتال جدا از مابقی بازارهای مالی نیست. در تصویری بزرگ‌تر چنین چیزی در بازار دارایی‌های ریسکی مانند سهام نیز دیده می‌شود.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر