آیا امکان تایید یک ETF اسپات بیت کوین در این هفته وجود دارد؟

تاریخ: 23 آبان 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آیا امکان تایید یک ETF اسپات بیت کوین در این هفته وجود دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال از تایید احتمالی ETF اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بسیار هیجان زده است – رویدادی که می‌تواند این صنعت را به طور قابل توجهی متحول کند. کارشناسان و سرمایه‌گذاران به دقت تحرکات SEC را رصد می‌کنند، زیرا بررسی شرایط اخیر بازار حاکی از آن است که احتمال تایید چنین محصولی، بیشتر از هر زمان دیگری است.

مدیر عامل شرکت گری‌اسکیل، مایکل سوننشاین، اخیراً صحبت‌های جنجال‌برانگیزی کرد که به رویدادی بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال اشاره داشت. بسیاری سخنان او را به‌عنوان نشانه‌ای از تایید ETF بیت‌کوین تفسیر کردند.

تصویب یک ETF اسپات، نقطه عطفی برای بیت کوین خواهد بود؛ زیرا جذابیت و دسترسی آن، برای طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد. سوننشاین گفت که بعد از تمرینی ده ساله، حالا برای رویداد اصلی آماده هستیم.

جالب است که نیت گراچی، رئیس ETF Store، نیز به این گمانه‌زنی‌ها دامن زد. گراچی با استناد به جیمز سیفارت از بلومبرگ عنوان کرد که در این هفته می‌توان شاهد صدور دستورات مهم تصویب 19b-4 توسط SEC بود. این حرکتی بسیار مهم است و زمینه را برای فهرست کردن ETFهای بیت کوین در ایالات متحده فراهم می‌کند.

تجزیه و تحلیل سیفارت نشان می‌دهد که اگرچه SEC ممکن است به زودی ETFها را تحت فرایند 19b-4 تأیید کند، لیست شدن واقعی ممکن است به دلیل نیاز به تأییدیه‌های دیگر، به تعویق بیفتد.

اگر واقعاً بخواهیم تأیید ETF بیت‌کوین را برای این موجی که به راه افتاده است، ببینیم، فکر می‌کنم به احتمال زیاد حوالی ژانویه اتفاق می‌افتد. همانطور که پیش از این گفته‌ام ما «می‌توانیم» تأییدیه را تحت فرایند 19b-4 ببینیم و سپس لیست ETF بیت کوین را برای روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پس از تایید مذکور مشاهده نکنیم.

تقویت احتمال تایید ETFهای بیت کوین در ایالات متحده، منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال شده است. CoinShares جریان‌های ورودی قابل توجهی را به محصولات دیجیتال گزارش کرد و صندوق‌های بیت کوین در این بین، پیشرو بودند.

عملکرد قیمت بیت کوین نشان‌دهنده خوش‌بینی پیرامون تایید احتمالی ETF است. پس از یک صعود چشمگیر به سوی 38,000 دلار، قیمت در حال حاضر، در حوالی 37,000 دلار در نوسان است.

نمودار قیمت بیت کوین

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار بسیار مهم است، زیرا راهی منظم و ساختار یافته برای سرمایه‌گذاران، برای سرمایه‌گذاری امن در بیت کوین فراهم می‌کند. این امر به بیت کوین، به‌عنوان یک دارایی مناسب برای سرمایه‌گذاری، مشروعیت می‌بخشد و درها را برای ادغام ارزهای دیجیتال در سبدهای سرمایه‌گذاری سنتی‌تر باز می‌کند.

با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل 17 نوامبر، بازار ارزهای دیجیتال در حالت تردید قرار دارد. همه منتظرند ببینند آیا SEC واقعاً ETFهای بیت کوین را تأیید می‌کند یا تصمیم را به تأخیر می‌اندازد.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر