آیا بایننس واقعاً بیت کوین‌های خود را برای جلوگیری از ریزش قیمت BNB می‌فروشد؟

توسط مبین حسینی
|
1 شهریور 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آیا بایننس واقعاً بیت کوین‌های خود را برای جلوگیری از ریزش قیمت BNB می‌فروشد؟

صرافی بایننس چند ماهِ سخت را از نظر اخبار منفی بازار و فشار نهادهای نظارتی پشت سر گذاشته است. همین چند روز پیش، پس از اینکه Checkout.com قرارداد خود را با این صرافی فسخ کرد، بایننس یکی دیگر از شرکای پردازش پرداخت خود را از دست داد. اکنون، شایعه دیگری در حال انتشار است مبنی بر اینکه بایننس برای حمایت از قیمت توکن خود، BNB، بیت کوین را در بازار اسپات می‌فروشد.

در ادامه به بررسی این شایعات خواهیم پرداخت.

این شایعات از پستی که توسط WhaleChart در ایکس (توییتر) منتشر شده بود، نشأت گرفت که ادعا می‌کرد بایننس ظاهراً بیت کوین‌های خود را در بازار اسپات می‌فروشد تا از قیمت BNB پشتیبانی کند.

به نظر می‌رسد از زمانی که این توییت منتشر شد، این شایعات در مورد بایننس در حال افزایش است، به خصوص که قیمت BNB همچنان در شرایط خوبی قرار ندارد. بایننس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین و BNB، در موقعیت منحصربه‌فردی قرار دارد و می‌تواند بازار را دستکاری کند.

با این حال، به نظر می‌رسد این فقط یک شایعه است زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که صرافی قیمت‌ها را برای کسب سود کوتاه مدت در BNB دستکاری می‌کند.

علاوه بر این، داده‌های Coinmarketcap نشان می‌دهد که قیمت هر دو ارز دیجیتال در هفته گذشته با هم کاهش یافته و بیت کوین نیز در یک بازه زمانی 7 روزه 11.20 درصد نزول داشته است.

این اولین بار نیست که چنین اتهاماتی علیه صرافی بایننس مطرح می‌شود. بایننس در گذشته با ادعاهای مشابهی روبرو شده بود، به‌طوری‌که تحلیلگر کریپتو جی دبلیو مدعی شد بایننس در ژوئن سال جاری بیت کوین‌های خود را برای افزایش قیمت BNB فروخته است.

با این حال، ژائو (CZ)، مدیر عامل بایننس، این اتهامات را رد کرد و آنها را تلاشی برای گسترش ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) دانست.

چه این نظریه‌ها درست باشند یا نه، بایننس مطمئناً تحت نظارت شدیدی قرار گرفته است، اما همچنان به عنوان بزرگ‌ترین صرافی در جهان به کار خود ادامه می‌دهد.

BNB و سایر ارزهای دیجیتال که به استانداردهای توکن BEP20 و BEP2 متکی هستند، بسیار به بایننس وابسته هستند، زیرا اخبار پیرامون صرافی در گذشته منجر به نوسانات قیمت در آنها شده است. اما هیچ مدرک محکمی مبنی بر دستکاری قیمت هر یک از این توکن‌ها توسط صرافی وجود ندارد.

قیمت BNB در چند روز گذشته کاهش شدیدی را تجربه کرده است زیرا کل بازار در روندی اصلاحی قرار دارد که نشان‌دهنده کاهش بیش از 8 درصدی قیمت بیت کوین در چند دقیقه در هفته گذشته بود. در نتیجه این سقوط قیمت، BNB تا 209.44 دلار کاهش یافت.

برای مبارزه با افت بیشتر قیمت، زنجیره BNB مجبور شد به صورت دستی یک پوزیشن 200 میلیون دلاری در پروتکل Venus DEFI را نقد کند، که پس از کاهش BNB به زیر 220 دلار لیکویید می‌شد.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. Ojjd
    Ojjd | 1 شهریور 1402

    وقتی ما نسخه وب 3را داریم تجربه می کنیم، و این صرافی ها دارن دستور می گیرن از مقامات دولتی و بعضی کشور ها تو لیست تحریم از خدمات میزارن، خدا کنه که نابود بشن به خصوص این بایننس