سرمایه‌گذاری در دنیای متاورس و کسب درآمد از آن؛ ممکن یا غیرممکن؟!

آیا کسب درآمد از متاورس امکان‌پذیر است؟!

1 3,918

آیا سرمایه‌گذاری در متاورس کار عاقلانه‌ای است؟ آیا این دنیای مجازی پایدار خواهد ماند؟ امکان کسب درآمد از متاورس امکان‌پذیر است؟ در این مقاله ما با کمک ارائه مثال‌هایی ملموس پاسخ این سوالات را ارائه خواهیم داد. اگر این پرسش‌ها در ذهن شما نیز گنجانده شده‌اند بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ارتباط میان فیس‌بوک و متاورس

الان دیگر بیشتر ما از خبر تغییر نام فیس‌بوک به متا باخبر شده‌ایم. این خبر همه چیز را در مورد واقعیت دیجیتال تحت تاثیر قرار داد و اهمیت آن را دوچندان کرد. نام جدید «متا» اشاره‌ای به اصطلاح متاورس دارد. چیزی که فن‌آوران آن را دنیای دیجیتال می‌نامند. احتمالات و فرضیه‌های بسیاری در خصوص متاورس یا فراجهان وجود دارد. همه ما خرید زمین‌های دیجیتالی، خرید از فروشگاه‌های دیجیتالی، راه‌اندازی کسب و کار، پرداختن به کار و سرگرمی‌های دیجیتالی و موارد بسیار دیگر را از دنیای فراجهان شنیده‌ایم. همان‌طور که می‌دانید فیس‌بوک متاورس را اختراع نکرده است و همچنین این فیس‌بوک نیست که تنها کاربر متاورس باشد. اما یکی از عوامل مهم در افزایش محبوبیت و مقبولیت متاورس بوده است. مردم از زمان شناخت متاورس شور و اشتیاق زیادی در ورود به این دنیای مجازی داشته‌اند که مهم‌ترین و داغ‌ترین موضوع در مورد متاورس، زمین‌های مجازی و املاک آن است.

ارتباط میان فیس‌بوک و متاورس

به‌طور کلی ارزش املاک دیجیتال درست مانند املاک و مستغلات در دنیای واقعی عمل می‌کند. جالب است بدانید تعدادی ملک مشخصی در این دنیای دیجیتال وجود دارد و قیمت آن‌ها با توجه به میزان عرضه و تقاضا در نوسان است.

آیا هیچ زمین دیجیتالی در متاورس به فروش رفته است؟

اخیراً یک قطعه زمین دیجیتالی در Decentraland به قیمت ۲.۵ میلیون فروخته شد. این فروش از طریق ارزهای دیجیتال بود. ارز دیجیتال مانا با نماد معاملاتی MANA یکی از برترین و معروف‌ترین ارز دیجیتال در حوزه متاورس است. حال چرا این قطعه از زمین مجازی در دیسنترالند ۲.۵ میلیون ارزش‌گذاری شد؟ خوب، آن قطعه زمین دیجیتال به‌عنوان «منطقه مد» در مرکز شهر در دیسنترالند تعیین شده و امید است که برندهای لوکس در زندگی واقعی بخواهند فضایی را در آن منطقه اجاره کنند یا حداقل تبلیغات خود را در آن جا انجام دهند. این کار نوعی سرمایه‌گذاری در متاورس است.

خرید و فروش دیسنترالند

آیا کسب درآمد از متاورس امکان‌پذیر است؟

بیایید با این سوال شروع کنیم:

آیا سرمایه‌گذاری در متاورس محبوبیت بیشتری خواهد داشت یا خیر؟

پاسخ به این سوال کار چندان راحتی نیست. اما این را به خوبی می‌دانیم که مردم، گریز را دوست دارند. چه کسی دوست ندارد زندگی در یک دنیای جدید را تجربه کند؟ در متاورس با دوستان خود ملاقات کند و تجربه جدیدی به دست آورد؟ کسب‌وکار دلخواه خود را بدون هیچ محدودیتی راه‌اندازی کند!؟

شرکت‌های بزرگ مطمئناً به همین سؤالات و همچنین در مورد وجود فرصت کسب درآمد از متاورس فکر می‌کنند. شرکت Grayscale یک سرمایه‌گذار ارز دیجیتال است که تخمین زده ارزش کالاها و خدمات موجود در متاورس به زودی به یک تریلیون دلار خواهد رسید. شاید این رقم ارزش آن را داشته باشد که ما هم در متاورس سهمی داشته باشیم و به سرمایه‌گذاری در متاورس فکر کنیم. اما این نکته را فراموش نکنیم که املاک و مستغلات دیجیتالی ذاتاً ارزشمند نیستند بلکه توسط یک دارایی ملموس پشتیبانی می‌شوند.

ناگفته نماند که معاملات املاک دیجیتال با ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و به دلیل نوسانات بازار کریپتو، قیمت املاک و دارایی‌های دیجیتالی نیز بی‌ثبات خواهند بود.

اما چیزی ذهن بسیاری از ما را درگیر خود کرده است! کل فرضیه در مورد ارزش املاک دیجیتال این است که متاورس و اهداف آن بر این پایه است که کاربران بتوانند ملک خود را مدتی پس از خرید با قیمت بالاتر به دیگری بفروشند. درست است؟

 آیا کسب درآمد از متاورس امکان‌پذیر است؟

همه ما می‌دانیم در زندگی فیزیکی این فرضیه تا حد زیادی درست است زیرا عوامل بسیاری در آن دخیل هستند. برای مثال، این ملک در یک منطقه بسیار خوب واقع است. نزدیک به مرکز خرید است و غیره. از طرفی بسیاری از توسعه‌دهندگان هستند که سعی می‌کنند خود را در این قطار سریع السیر به سوی متاورس جا دهند. واقعا متاورس چه چیزی را به همراه دارد؟ آیا این دنیای مجازی می‌تواند مانند صنعت بازی‌های ویدیویی عمل کند و جهان‌های دیجیتال محبوب زیادی برای انتخاب وجود داشته باشد؟ یا فقط یک دنیای دیجیتال برای همه وجود خواهد داشت؟ اگر فقط یک دنیای دیجیتالی وجود داشته باشد پس خرید املاک دیجیتالی بازگشت سرمایه بسیار خوبی خواهد داشت!

آیا ما می‌خواهیم تجربیات خود را از دنیای واقعی به دنیای دیجیتال منتقل کنیم؟

بشر در حال حاضر باید به سؤالات زیادی در مورد چگونگی تبدیل دنیای خود به مکانی بهتر پاسخ دهد. خود ما هم نمی‌دانیم که آیا کاملاً آماده‌ایم تا به سؤالات وجودی در یک جهان کاملاً متفاوت بپردازیم یا خیر!؟ آیا باید پروژه جدیدی را شروع کنیم در حالی که پروژه اول را تمام نکرده ایم؟! در حالی که هنوز متوجه نشده‌ایم می‌بایست چطور در این دنیا رفتار کنیم چگونه می‌توانیم برای زندگی در دنیایی دیگر آماده باشیم؟ به عقیده برخی به نظر می‌رسد صرف میلیون‌ها دلار یا هر ارز دیجیتال دیگری برای ایجاد دنیایی جدید کار اشتباهی است؛ زیرا این پول می‌تواند به افرادی در همین دنیای فیزیکی کمک‌های بسیاری کند.

این احتمال نیز وجود دارد که شما یک سرمایه‌گذاری در متاورس انجام دهید که احتمال وقوع آن به عواملی بستگی دارد که خارج از کنترل شماست. با توجه به نوع اهداف شما از این نوع سرمایه‌گذاری، ممکن است یک فرصت سرمایه‌گذاری مطمئن و امتحان شده برای شما ایجاد شود که اتفاقا از آن طریق بخواهید تصمیمات مهمی را در خصوص کمک به دیگران انجام دهید. بنابراین از شما می‌خواهیم که در مورد سرمایه‌گذاری در متاورس یا هر بازار مالی دیگر تصمیمی بگیرید، که به نفع‌تان باشد.

گفتار پایانی!

این روزها سرمایه‌گذاری در متاورس محبوبیت بسیاری در بین جوامع پیدا کرده است. اول از همه باید مفهوم دقیق متاورس را دریابیم و با شناسایی اهداف آن قدم در راه سرمایه‌گذاری در متاورس بگذاریم. برای مثال، آیا هدف این دنیای مجازی همراستا با هدف ما هست یا خیر؟! آیا اطلاعات درست و کافی از این دنیای مجازی را داریم یا خیر؟ آینده متاورس چه خواهد شد؟ چه اقدامات و سرمایه‌گذاری‌هایی تا به اکنون در متاورس رخ داده است؟! اگر تمایل به پاسخ این سوالات دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم متن مقاله را مطالعه کنید.

سوالات متداول!

  • آیا امکان کسب درآمد از متاورس وجود دارد؟

بله. خرید زمین، ملک، خرید NFTها و دارایی‌های دیجیتالی و همچنین انجام تبلیغات از روش‌هایی هستند که می‌توانیم به وسیله آن‌ها به راحتی از فعالیت در متاورس سود ببریم.

  • آیا پروژه Decentraland سرمایه‌گذاری خوبی است؟

Decentraland یکی از پروژه‌های برتر در حوزه ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است که در سال ۲۰۲۱ یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها بود و بازدهی تا ۵۳۰۰ درصد داشته است.

  • بهترین ارز دیجیتالی که در خرید و فروش در متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرد کدام رمزارزها هستند؟

ارز دیجیتال AXS، SAND، MANA، FLOKI، ATLAS و ارزهای دیجیتال دیگری که به اصطلاح پول‌های رایج متاورس جهت خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی هستند.

۳.۲/۵ - (۲۵۵ امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Babak

عالیه .ولی چه رههای دیکه هست درمتاروس برایه کسب درامد

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x