5 رویداد کلیدی و مهم بازار کریپتو که در این هفته باید رصد شود

تاریخ: 10 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  3 دقیقه
رویدادهای مهم کریپتو

بازار کریپتو در آخر هفته گذشته نزول قیمت را تجربه کرد و دارایی‌های بزرگ از جمله بیت کوین، اتریوم و سولانا با کاهش قابل‌توجهی روبرو شدند. با نگاه به هفته جاری، چندین رویداد مهم وجود دارد که می‌توانند بر پویایی بازار تأثیر بگذارند. در ادامه بررسی دقیق از پنج رویداد کلیدی خواهیم داشت که فعالین بازار باید از آن آگاه باشند.

راه‌اندازی ETF بیت کوین در هنگ‌کنگ

در 30 آوریل 2024، هنگ‌کنگ شاهد راه‌اندازی اولین ETF بیت کوین خود خواهد بود؛ رویدادی مهم برای بازار ارزهای دیجیتال در این منطقه. شرکت‌هایی مانند HashKey Capital و Bosera-HashKey توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ (SFC) برای ارائه این محصولات، که اجازه سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت کوین را به جای مشتقات می‌دهد، چراغ سبز دریافت کرده‌اند.

ETF بیت کوین در هنگ‌کنگ

تحلیلگران مالی بلومبرگ پتانسیل سرمایه‌گذاری برای این ETFها را در حدود 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) طی دو سال آینده تخمین می‌زنند. با این حال، این رقم در مقایسه با ETFهای اسپات ایالات متحده، که بدون احتساب خروجی‌های صندوق تراست گری اسکیل، 29 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند، بسیار کمتر است.

از سوی دیگر، Matrixport، یک شرکت خدمات مالی مستقر در سنگاپور، پیش‌بینی می‌کند که هجوم سرمایه‌گذاران چینی از طریق برنامه Stock Connect می‌تواند باعث افزایش تقاضا تا 25 میلیارد دلار شود.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

   تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره

  تصمیم آتی فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بهره که قرار است در اول ماه می انجام شود، شاید یکی از مهم‌ترین رویدادها برای بازار ارزهای دیجیتال در این هفته باشد. تفسیر جروم پاول از این تصمیم بسیار مهم خواهد بود؛ زیرا فدرال رزرو برای اولین بار به افزایش داده‌های تورم PCE، PPI و CPI واکنش نشان می‌دهد.

   تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره

  در حال حاضر، بازار انتظار دارد حداکثر دو کاهش نرخ در سال 2024 رخ دهد، که نسبت به پیش بینی‌های قبلی انتظارات کاهش یافته است. با توجه به اینکه نرخ‌ها در حال حاضر بین 5.25 تا 5.5 درصد در بالاترین سطح دهه‌های اخیر قرار دارند، بازار کریپتو به هر سیگنالی که ممکن است حاکی از تغییر باشد، حساس است. ادامه نرخ فعلی یا هر نشانه ای از موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو، می‌تواند احساسات منفی را بر بازار غلب کند، در حالی که اشاره به کاهش احتمالی نرخ بهره می‌تواند آن را تقویت کند.

  کوین بیس درآمد سه‌ماهه اول خود را گزارش می‌کند

  کوین بیس قرار است گزارش مالی سه‌ماهه اول سال 2024 خود را پس از بسته شدن بازار ایالات متحده در 2 می منتشر کند. انتظارات از این رویداد بالا است، با پیش‌بینی درآمد 1.3 میلیارد دلار، که نشان‌دهنده افزایش 71 درصدی نسبت به سه‌ماهه مشابه در سال گذشته است. این رشد در درآمد عمدتاً به افزایش درآمد تراکنش‌ها نسبت داده می‌شود که ناشی از افزایش شدید قیمت بیت کوین و اتریوم است که به ترتیب بخش قابل توجهی از درآمد تراکنش‌های کوین‌بیس را تشکیل می‌دهند.

  این گزارش همچنین اولین مورد پس از تایید ETFهای اسپات بیت کوین توسط SEC خواهد بود که احتمالاً به افزایش حجم معاملات کمک کرده است.

  شبکه تتا EdgeCloud را راه‌اندازی می‌کند

  شبکه تتا EdgeCloud

  شبکه Theta در حال آماده شدن برای راه‌اندازی پلت فرم نوآورانه EdgeCloud خود در 1 می است. این پلتفرم نشان‌دهنده گامی روبه‌جلو در محاسبات غیرمتمرکز، با استفاده از شبکه توزیع شده از نودها برای اجرای وظایف محاسباتی مانند هوش مصنوعی و پردازش رسانه است و به شرکت‌کنندگان با TFUEL، توکن بومی تتا، پاداش می‌دهد.

  پلتفرم EdgeCloud با استفاده از منابع CPU و GPU بیکار در سراسر شبکه خود، به دنبال بهینه‌سازی هزینه‌ها است که به طور بالقوه هزینه‌های سرویس ابری سنتی را کاهش می‌دهد. راه‌اندازی آن می‌تواند پیامدهای قابل‌توجهی برای فضای محاسباتی غیرمتمرکز داشته باشد.

  سولانا توکن KMNO را منتشر می‌کند

  Kamino، یک پلت فرم برجسته دیفای در سولانا، قرار است توکن KMNO خود را در 30 آوریل معرفی کند. با عرضه کلی 10 میلیارد و عرضه اولیه 1 میلیارد توکن، راه‌اندازی KMNO به طور قابل توجهی بر اکوسیستم Kamino تأثیر می‌گذارد. حدود 35 درصد از عرضه توکن برای کامیونتی و ابتکارات در نظر گرفته شده، در حالی که 20 درصد دیگر برای مشارکت‌کنندگان اصلی Kamino محفوظ است.

  توکن‌های KMNO همچنین دارای قابلیت‌های استیکینگ هستند که به طور بالقوه درآمد هولدرها را افزایش می‌دهد و آنها را در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی مشارکت می‌دهد، مانند رای دادن به کمپین‌های پاداش کاربر و مدیریت ریسک پروتکل، که گامی حیاتی به سمت تمرکززدایی بیشتر و حکومت‌داری جامعه‌محور است.

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر