چگونه طلا و دلار می‌توانند روند صعودی بیت کوین را تأیید کنند؟

توسط مبین حسینی
|
4 تیر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
چگونه طلا و دلار می‌توانند روند صعودی بیت کوین را تأیید کنند؟

قیمت بیت کوین به بالای 30,000 دلار بازگشته است، اما بازار همچنان در ناباوری است و تردید دارد که بولران ارزهای دیجیتال شروع شده است. با این حال، نمودارهای ماهانه طلا (XAU) و دلار آمریکا (DXY) می‌تواند تأیید اولیه‌ای باشد بر اینکه روندی صعودی در پیش است یا خیر؟

همه آنچه می‌درخشد طلا نیست: چرا بیت کوین آماده درخشش است؟

بیاید با نمودار طلا، فلز گرانبها، در مقابل بیت کوین شروع کنیم. با مشاهده نمودار XAUBTC یک ماهه، که قیمت طلا را به بیت کوین نشان می‌دهد، می‌بینیم که کندل ماهانه ژوئن در حال نفوذ به زیر خط باند بولینگر است.

نمودار طلا بیت کوین

نمودار طلا به بیت کوین

اساس باند بولینگر یک میانگین متحرک ساده 20 است و هر باند بولینگر در دو انحراف استاندارد SMA تنظیم می‌شود. این دو باند با نوسانات منبسط و منقبض می‌شوند.

از لحاظ تاریخی، زمانی که XAUBTC کندلی در زیر خط وسط بسته است، قیمت به سمت باند پایین بولینگر حرکت می‌کند. در سطوح فعلی، این منجر به تشکیل یک کف تاریخی در نمودار و یک سقف جدید برای بیت کوین در برابر طلا می‌شود.

شروع افت شاخص دلار در برابر بیت کوین

در نمودار زیر، شاخص دلار (DXY) در برابر بیت کوین نموداری مناسب برای بررسی روند ارزهای دیجیتال در برابر تغییرات کلان اقتصادی در نظر گرفته می‌شود.

نمودار شاخص DXY بیت کوین

شاخص DXY به بیت کوین

دقیقاً مانند نمودار قبلی طلا، قیمت به زیر خط وسط باند بولینگر که در بالا توضیح داده شد، نفوذ می‌کند که به آن Mid-BB نیز گفته می‌شود.

با این حال، برخلاف XAUBTC، نمودار DXY/BTCUSD بعد از نفوذ چندین ماه تثبیت را زیر خط وسط نشان می‌دهد. این به طور بالقوه نشان می‌دهد که خط وسط به عنوان مقاومت تایید شده است.

در گذشته، این نیز منجر به حرکت به سمت باند پایین‌تر شده است. از آنجایی که DXY نشان‌دهنده قدرت دلار است، چنین سناریویی در نهایت می‌تواند نشان دهد که سقفی جدید در نمودار بیت کوین انتظار می‌رود.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر