آیا امکان رسیدن قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار وجود دارد؟

توسط مبین حسینی
|
4 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
آیا امکان رسیدن قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار وجود دارد؟

پیش‌بینی‌های بلندپروازانه برای قیمت بیت کوین، همیشه در بین سرمایه‌گذاران و علاقمندان به این دارایی رواج داشته است. با این حال، روایت‌های پیرامون این رمزارز در حال تغییر است و ورود سرمایه‌گذاران سازمانی باعث افزایش خوش‌بینی‌ها در بازار شده است.

سامسون مو، طرفدار سرشناس بیت کوین و مدیرعامل Jan3، با تاکید بر این تغییر احساسات، با پیش‌بینی جسورانه خود، فکر می‌کند دست یافتن به 1 میلیون دلار به ازای هر کوین، دور از ذهن نیست.

پیش‌بینی 1 میلیون دلاری سامسون به ازای هر کوین به شدت بر این فرض تکیه دارد که بیت کوین این پتانسیل را دارد تا همان چرخه رشد پارابولیکی را تکرار کند که منجر به روند صعودی تاریخی 2017 شد. او همراه با توضیحات بیشتر اظهار داشت که در سال 2017 بیت کوین 20 برابر شد و در عرض 9 ماه از 1000 دلار به 20,000 دلار رسید.

علاوه بر این، این افزایش سریع ارزش در دوره‌ای اتفاق افتاد که عرضه صرافی‌ها بیشتر بود، روایتی مبنی بر مضر بودن استخراج بیت کوین برای محیط‌زیست وجود داشت و هیچ منفعت نهادی وجود نداشت.

به گفته وی، انتظار می‌رود بیت کوین همان مسیر قبلی را طی کند و از 50,000 دلار شروع و از افزایش قیمت 20 برابری برخوردار شود و به یک میلیون دلار برسد. سامسون معتقد است که چنین رشد تصاعدی، امروز حتی بیشتر از سال 2017، که بیت کوین در برابر حملات زیادی قرار داشت، قابل دستیابی است. علی‌رغم اطمینان سامسون به پیش‌بینی‌اش، دیدگاه او مورد توافق همه نیست.

واقعیت یا رویاپردازی؟

پیش‌بینی قیمت 1 میلیون دلاری سامسون با مخالفت طرفداران ارزهای دیجیتال روبرو شده است. اکانت توییتری Bit Harington در پاسخ نوشت که افزایش قیمت به یک میلیون دلار، مستلزم سرازیر شدن سیل بیشتری از سرمایه در مقایسه با سال 2017 است، که دستیابی به افزایش 20 برابری را این بار دشوارتر می‌کند. در نتیجه، قیمت بیت کوین ممکن است لزوماً مطابق با انتظارات سامسون حرکت نکند.

موضوع کاهش بازده طی چرخه‌های متوالی توسط اقتصاددان دیوید آندولفتو مورد بحث قرار گرفت و اشاره کرد که در این چرخه صعودی، احتمالاً درصد سود کمتری را شاهد خواهیم بود.

حتی برخی او را سخره گرفتند و گفتند که احتمالاً تحت تاثیر استعمال مواد چنین نظراتی را بیان کرده است.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  آن روی سکه

  بیت کوین کمترین فشارهای نظارتی را در بین ارزهای دیجیتال دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاران نهادی تبدیل می‌کند.

  آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران BitMEX نیز پیش‌بینی کرده است که بیت کوین به 1 میلیون دلار خواهد رسید. با این حال، او هشدار داد که یک «اختلال مالی» که نیاز به چاپ انبوه پول دارد، برای دستیابی به این قیمت ضروری است.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر