تغییرات بنیادین در شفافیت تتر (USDT): گزارش لحظه‌ای ذخایر در پیش است

توسط مبین حسینی
|
29 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
تغییرات بنیادین در شفافیت تتر (USDT): گزارش لحظه‌ای ذخایر در پیش است

پس از یک تغییر غیرمنتظره در رهبری کمپانی، به نظر می‌رسد تتر در حال ترسیم یک مسیر بلندپروازانه برای استیبل کوین خود است.

علی‌رغم اینکه با انتقادات قابل توجهی در مورد عدم شفافیت از ترکیب ذخایر خود مواجه است، با بر عهده گرفتن نقش مدیرعامل، پائولو آردوینو به طور فعال در جهت افزایش شفافیت کار می‌کند.

برنامه‌های تتر برای شفافیت

به گفته آردوینو در مصاحبه با بلومبرگ، در میان دیگر برنامه‌ها، تتر قصد دارد در سال 2024 اطلاعات مربوط به ذخایر خود را به صورت لحظه‌ای منتشر کند.

تتر در گواهینامه سه ماهه دوم خود که توسط شرکت حسابداری BDO ایتالیا امضا شد، فاش کرد که سود عملیاتی آن از یک میلیارد دلار فراتر رفته است. این ناشر استیبل کوین همچنین اعلام کرد که بیش از 3.3 میلیارد دلار ذخایر با حدود 72.5 میلیارد دلار قرار گرفتن اوراق خزانه‌داری در اختیار دارد. این شامل سرمایه‌گذاری‌های مستقیم اوراق‌قرضه، قراردادهای بازخرید و سپرده‌گذاری در صندوق‌های بازار پول بود.

همانطور که قبلاً گزارش شد، تتر یکی از خریداران جهانی اسناد خزانه‌داری ایالات متحده است. مدیر اجرایی پیش از این گفته بود که تتر 72.5 میلیارد دلار اوراق‌قرضه خزانه‌داری ایالات متحده انباشته کرده است که آن را به جایگاه بیست و دوم در سراسر جهان می‌رساند. از نظر دارایی‌های خزانه‌داری، این شرکت از کشورهایی مانند امارات متحده عربی، مکزیک، استرالیا و اسپانیا پیشی گرفته است.

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  اهداف آتی

  آردوینو همچنین گفت که اهداف او شامل افزایش سرمایه‌گذاری در فناوری، گفتگو با قانونگذاران و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.

  تتر قبلاً 42.5 میلیون دلار جریمه از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در سال 2021 متحمل شده بود، که ناشی از این اتهامات بود که USDT در طول بخش قابل توجهی از دوره 26 ماهه از سال 2016 تا 2018 به طور کامل پشتوانه نداشته است.

  با وجود عقب‌نشینی نظارتی و مناقشات پیرامون حمایت آن، تتر همچنان بهترین استیبل کوین در بازار است. در واقع، ارزش بازار آن در این هفته به 84 میلیارد دلار رسید که نشان‌دهنده افزایش 27 درصدی از ابتدای سال است.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر